گفتند تغییر دین از قتل هم بدتر است؛ وبینار ایران‌وایر درباره سرکوب نوکیشان

26/11/1400 09:52:00 ب.ظ

🎥 «وحید هکانی»، نوکیش مسیحی در وبینار ایران‌وایر گفت در مراسم جشن کریسمس سال ۲۰۱۱ بازداشت شده است. در این گردهمایی، زنانی نیز حضور داشتند که حجاب را رعایت نکرده بودند. هنگامی که ماموران به مراسم یورش می‌برند، به زنان اجازه نمی‌دهند حجاب خود را سر کنند.

بهاری گفت در ایران سه اقلیت مسیحی وجود دارد؛ ارمنی‌، آشوری‌ و نوکیش. نشست روز گذشته بر مسایل و مصائب نوکیشان متمرکز بود.

برجی اما بر این نکته تاکید داشت که ایران «اعلامیه‌ جهانی حقوق بشر» را امضا کرده و به تصویب رسانده و بعد از آن نیز سایر کنوانسیون‌های حقوق بشر را که این اعلامیه را تکمیل و تبیین می‌کنند، امضا کرده است: «بنابراین رعایت حق آزادیِ دینیِ تمامِ شهروندان ایران از جمله تعهدات مقامات این کشور است.»

او افزود پیش از انقلابِ سال ۱۳۵۷، تغییر دین به مسیحیت می‌توانست سرکوب اجتماعی به همراه داشته باشد اما بعد از انقلاب، قوانین و سیاست‌های سرکوب، ابعاد حکومتی به خود گرفته‌اند و اکنون تغییر دین جرم است و مجازات دارد.

او به کانال محبت نامه نوشته و در پاسخ، نسخه‌ای از «عهد جدید» را دریافت کرده بود. او گفت صبح خیلی زود در حالی که خواب بوده‌اند، ناگهان پنج مرد و یک زن وارد خانه شده و به اتاق‌ خوابش رفته و او و دوستش را بازداشت کرده‌ بودند. آن‌ها به نویری دست‌بند و چشم‌بند زده و به زندانی در نزدیکی شهر رشت برده بودند. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد🔺نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد ▪️نمایشگاهی در لندن قرار است تصاویر دیجیتالی شاهکارهای موجود در کلکسیون چهار موزه ایتالیایی، از جمله آثار استادان نقاشی رافائل و داوینچی، را به فروش بگذارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

ایران در میان ۱۷۷ کشور از لحاظ شاخص آزادی اقتصادی در «جایگاه ۱۷۰» قرار گرفتبنیاد هریتیج می‌گوید اقتصاد ایران تا قبل از انقلاب یکی از پیشروترین اقتصادهای منطقه خاورمیانه بود، اما تحت تاثیر «مدیریت غلط، تحریم‌های بین‌المللی و سرکوب حکومتی» تضعیف شده است. اگر سپاه همت کند هفت پله باقی هست این بنیاد هم چشم بسته غیب گفته ای بنیاد .. آیا میدانی دلیل پیشرو بودن اقتصاد ایران قبل شورش۵۷ چه بوده و چه کسی عاملش ؟! جاویدشاه شاهنشاه_آریامهر

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟

تظاهرات مسلمانان در سوئد در اعتراض به جداسازی کودکان از خانوادهخانواده‌های مسلمان در سوئد در اعتراض به گرفته شدن فرزندانشان توسط سازمان خدمات اجتماعی این کشور تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی

آتش‌سوزی در یک مقر سپاه پاسداران در کرمانشاهپایگاه خبری «نور نیوز»، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران، دوشنبه از وقوع یک آتش‌سوزی در یک پایگاه نظامی سپاه پاسداران در منطقه ماهیدشت کرمانشاه در

آتش‌سوزی در انبار سپاه پاسداران در کرمانشاه | DW | 14.02.2022سایت نورنیوز در خبری اختصاصی نوشته یک انبار پشتیبانی سپاه پاسداران در منطقه ماهیدشت کرمانشاه دچار آتش‌سوزی شده است.