گشت‌های ویژه برای روزهای ویژه؛ مقابله با «اوباش»، اسم رمز سرکوب

26/06/1399 09:36:00 ق.ظ

سپاه_پاسداران پس از سه سال بار دیگر طرح‌ قدیمی «امنیت محله‌محور» خود را مطرح کرده؛ طرحی که هدف از تاکید دوباره بر آن میتواند سرکوب اعتراضها پیش ازگسترش به نقاط مرکزی شهرها با استفاده از ظرفیت بسیج باشد. گزارش EhsanMehrabi7 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

*** سپاه پاسداران پس از سه سال بار دیگر طرح‌ قدیمی «امنیت محله‌محور» خود را مطرح کرده است؛ طرحی که...

*** سپاه پاسداران پس از سه سال بار دیگر طرح‌ قدیمی «امنیت محله‌محور» خود را مطرح کرده است؛ طرحی که هدف از تاکید دوباره بر اجرا و گسترش آن می‌تواند سرکوب اعتراض‌ها در خود محلات پیش از گسترش آن به نقاط مرکزی شهرها باشد. سال ۱۳۹۶ «غلامحسین غیب‌پرور»، رییس «سازمان بسیج مستضعفین»، از طرح محله‌محور بسیج و راه‌اندازی گشت‌های مقابله با اراذل و اوباش خبر داده بود و حالا محمد یزدی، فرمانده سپاه تهران، از تاسیس پایگاه‌هایی توسط بسیج در محلات برای تامین «امنیت محلات»، مقابله با «اراذل و اوباش» و «جرایمی همچون سرقت و کیف‌قاپی» خبر داده است.

با بررسی سوابق قبلی، اما گروهی که «اراذل و اوباش» خوانده می‌شوند باید کمترین نگرانی را از این گشت‌ها داشته باشند و فعالان سیاسی، فعالان مدنی و معترضان به وضعیت اقتصادی بیشترین نگرانی را.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بیانیه گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد: اعدام نوید افکاری فراقضایی و خودسرانه بودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

گزارش‌گران ویژه سازمان ملل اعدام نوید افکاری را فراقضایی خواندند

تلاش می‌کنیم چرخه تولید در کشور متوقف نشود/ وزارت صمت مراقبت‌های ویژه را درخصوص قیمت کالاهای اساسی داشته باشد

بعد از تهران، سپاه پاسداران گشت‌های امنیتی رضویون را در خوزستان فعال می‌کنددر پی سخنان فرمانده سپاه ویژه پایتخت درباره فعال شدن گشت‌های امنیتی در محلات تهران، سپاه استان خوزستان نیز شامگاه سه‌شنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که گشت‌های_امنیتی رضویون را به زودی در اهواز و تمام شهرهای استان خوزستان فعال می‌کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

جوزپ بورل: روابط اتحادیه اروپا و ترکیه به «مقطع سرنوشت سازی» رسیده استرهبران اتحادیه اروپا هفته آینده قرار است در جریان نشست سران در بروکسل مهم‌ترین موضوعات روز به ویژه مسئله بحران جاری در شرق مدیترانه و نیز روابط با ترکیه را بررسی کنند.