گسترش آتش سوزی در جنوب شرق استرالیا؛ هزاران نفر به ساحل پناه بردند

10/10/1398 09:25 ق.ظ

بر اساس گزارش‌ها در منطقه‌ای در استرالیا ۴ هزار نفر در آتش محاصره شده و به سمت ساحل پناه برده‌اند. جزئیات بیشتر🔽

آتش سوزی در جنوب و جنوب شرقی استرالیا از ماه سپتامبر گذشته تا کنون دست کم سه میلیون هکتار از مراتع به همراه بیش از هزار منزل مسکونی را از بین برده و ۱۰ کشته برجای گذاشته است. از سوی دیگر هزاران تن از ساکنان مالاکوتا،‌ یک شهر کوچک ساحلی که در منطقه توریستی جنوب شرق استرالیا واقع شده روز سه شنبه برای در امان ماندن از شعله‌های مهیب آتش سوزی ناچار شدند به سواحل این منطقه پناه ببرند.

بر اساس گزارش منابع محلی حدود ۴ هزار تن از ساکنان و نیز افرادی که برای گذراندن تعطیلات به مالاکوتا آمده بودند پس از قرار گرفتن در محاصره آتش چاره‌ای جز پناه بردن به سواحل دریا پیدا نکردند. ورود یک موج جدید از هوای گرم روز دوشنبه سبب شدت گرفتن دامنه آتش سوزی در برخی از مناطق این کشور شد به نحوی شعله‌های آتش حتی تا درب خانه‌های ساکنان نیز گسترش یافت.

برخی از ساکنان حتی در سواحل نیز احساس امنیت نکرده و ترجیح دادند با قایق‌های خود به دل آب بزنند تا از خطر مواجه شدن با شعله‌های آتش در امان باشند. گسترش کم سابقه آتش همچنین سبب شد تا ده‌ها خانه روز دوشنبه در ایالات نیو سات ولز و ویکتوریا واقع در جنوب شرق استرالیا نابود و چندین نفر نیز در این مناطق ناپدید شوند. headtopics.com

برخی رسانه‌های محلی همچنین گزارش کرده‌اند که تعدادی از ساکنان شهرهای مختلف ایالات نیو سات ولز از جمله شهر برماگوی نیز از بیم سوختن در شعله‌های آتش به آب پناه برده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

هزاران نفر در استرالیا از آتش می‌گریزند | DW | 30.12.2019سال نو در برخی ایالات استرالیا با دمای ۴۰درجه شروع می‌شود. بیش از ۸۰ منطقه جنگلی در استرالیا دستخوش حریق است و با افزایش دمای هوا، رعد و برق و طوفان شدید دور از انتظار نیست. ده‌ها هزار نفر باید به مناطق امن منتقل شوند. :(

هزاران نفر در یک شهر استرالیا از آتش به ساحل پناه بردنددر یک شهر کوچک ساحلی استرالیا هزاران نفر برای گریز از یک آتش سوزی مهیب طبیعی در ناحیه به آب پناه برده اند. مردم عکس هایی از آسمانی که کاملا به رنگ قرمز درآمده منتشر کرده اند و می گویند دودی خفه کننده هوا را پر کرده.

معاون اقتصادی روحانی: درآمد چین از فروش اسباب بازی بیشتر از صادرات نفت ماستبه گفته محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری ایران در شرایط کنونی درآمد حاصل از صادرات اسباب فروش کاندومش هم از تولید نفت چند میلیون بشکه ای شما بیشتره.نه تولید حالاتون که معلومه....

تشکر پوتین از ترامپ به خاطر جلوگیری از حمله تروریستی

دره فرحزاد از وجود معتادان پاکسازی شده است/ ۴۰۰ نفر از معتادان را تحویل کمپ‌ها دادیمدادستان تهران با بیان اینکه دره فرحزاد از وجود متعادان پاکسازی شده است، گفت: دستگاه‌ها به وظایف قانونی خود برای ایجاد آرامش و امنیت جامعه تلاش کنند. کمپ هم از هرکدومشون ۴۰۰ هزار تمن میگیره ولشون میکنه و این داستان ادامه دارد چه کار به کارشان دارید بگذارید حالشان را بکنند

یونیسف: ثبت بیش از ۱۷۰ هزار نقض فاحش حمایت از حقوق کودکان در ۱۰ سالنقض فاحش کنوانسیون حمایت از کودکان شامل مواردی همچون کشتن و نقص عضو کودکان، استفاده از کودکان در درگیری‌های نظامی توسط گروههای مسلح، خشونت جنسی علیه کودکان، حمله به مدارس و بیمارستانها، ربودن کودکان و ممانعت از رسیدن کمک‌های انسان‌دوستانه به آن‌ها می‌شود. سالانه ۲۰۰ هزار کودک در انگلیس سقط می شوند به اسم آزادی زنان. جمع کنین این دکون دستگاههای حقوق بشریتونو.

گسترش دامنه آتش سوزی‌ در مراتع و بوته‌زارهای استرالیا که بخش‌‌هایی از این کشور را در برگرفته سبب شد تا مقامات محلی از حدود صد هزار نفر از ساکنان حومه پایتخت بخواهند که هرچه زودتر منازل خود را تخلیه کنند و به مناطق امن‌تری نقل مکان کنند.

از سوی دیگر هزاران تن از ساکنان مالاکوتا،‌ یک شهر کوچک ساحلی که در منطقه توریستی جنوب شرق استرالیا واقع شده روز سه شنبه برای در امان ماندن از شعله‌های مهیب آتش سوزی ناچار شدند به سواحل این منطقه پناه ببرند.

بر اساس گزارش منابع محلی حدود ۴ هزار تن از ساکنان و نیز افرادی که برای گذراندن تعطیلات به مالاکوتا آمده بودند پس از قرار گرفتن در محاصره آتش چاره‌ای جز پناه بردن به سواحل دریا پیدا نکردند.

ورود یک موج جدید از هوای گرم روز دوشنبه سبب شدت گرفتن دامنه آتش سوزی در برخی از مناطق این کشور شد به نحوی شعله‌های آتش حتی تا درب خانه‌های ساکنان نیز گسترش یافت.

برخی از ساکنان حتی در سواحل نیز احساس امنیت نکرده و ترجیح دادند با قایق‌های خود به دل آب بزنند تا از خطر مواجه شدن با شعله‌های آتش در امان باشند.

گسترش کم سابقه آتش همچنین سبب شد تا ده‌ها خانه روز دوشنبه در ایالات نیو سات ولز و ویکتوریا واقع در جنوب شرق استرالیا نابود و چندین نفر نیز در این مناطق ناپدید شوند.

برخی رسانه‌های محلی همچنین گزارش کرده‌اند که تعدادی از ساکنان شهرهای مختلف ایالات نیو سات ولز از جمله شهر برماگوی نیز از بیم سوختن در شعله‌های آتش به آب پناه برده‌اند.

دمای بالای چهل درجه که با وزش بادهای شدید همراه شده به همراه صاعقه ضمن فراهم کردن زمینه گسترش آتش سوزی بیش از دویست مورد آتش سوزی جدید را در ایالت‌های جنوب شرقی از جمله ویکتوریا دامن زده است.

آتش سوزی در نواحی طبیعی مناطق جنوب و جنوب شرقی استرالیا از ماه سپتامبر گذشته تا کنون دست کم سه میلیون هکتار از مراتع به همراه بیش از هزار منزل مسکونی را از بین برده و ۱۰ کشته برجای گذاشته است.