گسترش اعتصابات سراسری کارگران در ایران

25/06/2021 04:16:00 ب.ظ

گسترش اعتصابات سراسری کارگران در ایران #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, اعتصاب

گسترش اعتصاب ات سراسری کارگران در ایران العربيه_فارسى

اعتصاب کارگران شرکت‌های پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاهی در حالی وارد روز چهارم شد که کارگران شرکتهایی چون پتروپالایش کنگان، تلمبه‌خانه 5 شرکت پایندان بندر

Advertisementکارگران پالایشگاه ماهشهر، نیروگاه رامین اهواز، شرکت ستاره نفت دماوند، نیروگاه بوستان و عسلویه، شرکت اندیکای صنعت آسیا، پارس کیهان، شرکت دیپلیمر عسلویه، نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه، کارگران پیمانکاری شرکت سازه فرافن قشم، کنسرسیوم «پروژه بیدبلند» بهبهان و کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران طی روزهای اخیر دست به اعتصاب زدند.

افرایش دستمزدها و پرداخت به‌موقع آن، امنیت شغلی، افزایش روزهای تعطیل، ایمنی محل کار و بهداشت محل خواب از جمله خواسته‌های کارگران در این سری اعتصابات است.کارگران صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی و نیروگاهی کشور چندبار طی دو سال اخیر در اعتراضاتی به طرح این مطالبات پرداختند که به نتیجه نرسید. در موج تازه اعتصابها علاوه بر کارگران پیمانی و پروژه‌ای، کارگر رسمی شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی ازجمله کارگران شرکت ملی نفت ایران به خیل معترضان پیوستند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

الان این ۶ نفر سرتاسره ؟! چرا نمی میرین شماها

گسترش اعتصاب کارگران نفت در ایران؛ 'اخراج ۷۰۰ کارگر معترض' - BBC News فارسی اعتصاب کارگران صنایع نفت و پتروشیمی ایران در 'کمپین ۱۴۰۰' از آغاز هفته گسترش بیشتری یافته و دامنه آن به شهرهای دیگر هم کشیده شده است. همزمان فعالان کارگری می‌گویند ۷۰۰ نفر از کارگران پیمانی پالایشگاه نفت تهران بعد از اعتصاب اخراج شده‌اند. انتخابات تموم شد و رژیم با دو حرکت داره از مردم انتقام میگیره: ۱-قطع برق و خاموشی‌های گسترده رو دوباره شروع کرده، ۲-میخواد با واکسن بیفته به جون مردم و واکسیناسیون رو اجباری کنه تا اون ماده سمی که مد نظرش هست رو وارد بدن همه ایرانی‌ها بکنه! (امروز رئیسی گفت همه رو واکسن میزنیم!)

سومین روز اعتصاب سراسری ۲۰ هزار نفری کارگران صنعت نفت

حمایت معلمان شاغل و بازنشسته ‌از اعتصاب سراسری کارگران شرکت نفت و پتروشیمیحیف ایران که جووناش اینقدر افسرده بی پول مستاصل باشن.بر باعث و بانیش لعنت.

وخامت حال یک نوجوان زندانی در پی اعتصاب غذا با لب‌های دوخته

گسترش دامنه اعتصابات کارگران پیمانکاری صنايع نفت و گاز در ایرانگسترش دامنه اعتصاب ات کارگران پیمانکاری صنايع نفت و گاز در ایران امروز کارکنان رسمی پالایشگاه آبادان در اعتراض به نحوه افزایش دستمزد و پرداخت مالیات مضاعف تجمع کرده و شعارهایی علیه زنگنه وزیر نفت دولت روحانی سر دادند. پیوستن به اعتصابات_سراسری وظیفه ملی همه ایرانیان است. نه_به_جمهورى_اسلامی به اعتصاب_سراسری بپیوندیم کمپین_بیست_ده_۱۴۰۰ کمپین_۱۴۰۰ نه_به_جمهوري_اسلامي مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

گروه‌های کارگری جدیدی به اعتصابات سراسری در ایران پیوستندروز چهارشنبه دوم تیرماه، اعتصاب سراسری کارگران بخش‌های صنعت، نفت و گاز ایران برای دومین روز متوالی ادامه داشت و ابعاد جدیدی به خود گرفت. کارگران پالایشگاه تنها راه سرنگونی رژیم های استبدادی و دیکتاتوری، اعتصابات سراسری و استقامت در اعتصابات است.

June 25, 2021 Advertisement کارگران پالایشگاه ماهشهر، نیروگاه رامین اهواز، شرکت ستاره نفت دماوند، نیروگاه بوستان و عسلویه، شرکت اندیکای صنعت آسیا، پارس کیهان، شرکت دیپلیمر عسلویه، نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه، کارگران پیمانکاری شرکت سازه فرافن قشم، کنسرسیوم «پروژه بیدبلند» بهبهان و کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران طی روزهای اخیر دست به اعتصاب زدند.گسترش اعتصاب کارگران نفت به شهرهای مختلف ایران؛ اخراج '۷۰۰ کارگر معترض' ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳ ژوئن ۲۰۲۱، ۱۳:۴۱ GMT به روز شده در ۲۷ دقیقه پیش توضیح تصویر، کارکنان فاز ۱۴ پارس جنوبی با چند هزار کارگر به جمع اعتصاب کنندگان پیوسته‌اند اعتصاب کارگران صنایع نفت و پتروشیمی ایران از آغاز هفته گسترش بیشتری یافته و دامنه آن به شهرهای دیگر هم کشیده شده است.روز خود شده است.استان وایر- در آستانه چهارمین روز اعتصاب گسترده سراسری کارگران شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی جمعی از معلمان شاغل و بازنشسته با انتشار بیانیه‌ای از کارگران اعتصابی حمایت کردند .

افرایش دستمزدها و پرداخت به‌موقع آن، امنیت شغلی، افزایش روزهای تعطیل، ایمنی محل کار و بهداشت محل خواب از جمله خواسته‌های کارگران در این سری اعتصابات است. کارگران صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی و نیروگاهی کشور چندبار طی دو سال اخیر در اعتراضاتی به طرح این مطالبات پرداختند که به نتیجه نرسید. تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد کارگران معترض پالایشگاه نفت تهران که روز سه‌شنبه اول تیرماه به همکاران اعتصاب‌کننده خود پیوسته بودند، در همان روز برگه "تسویه حساب" دریافت کرده‌اند. در موج تازه اعتصابها علاوه بر کارگران پیمانی و پروژه‌ای، کارگر رسمی شرکتهای نفت و گاز و پتروشیمی ازجمله کارگران شرکت ملی نفت ایران به خیل معترضان پیوستند. واکنش مدیران پالایشگاه تهران به اعتصاب سراسری کارگران: اخراج ۷۰۰ کارگر مدیران پالایشگاه تهران در واکنش به پیوستن کارگران بخش "اورهال" این پالایشگاه به کارگران شرکت نفت فرم‌ تسویه‌ حساب برای قطع همکاری و اخراج کارگران، در بین آنها توزیع کرده‌اند. تا امروز اعتصابات سراسری در ایران، مورد حمایت فعالان کارگری از جمله سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه،‌ سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه، شورای بازنشستگان ایران قرار گرفته است. یکی از دولت و مردم بیاید از ما حمایت کند. در خارج از ایران نیز فدراسیون سندیکای جهانی «اینداستریال» که بیش از 50 میلیون کارگر در کشورهای جهان را نمایندگی می‌کند از اعتصاب کارگران ایرانی حمایت کرده است. » معلمان شاغل و بازنشسته در ادامه ضمن حمایت قاطع خود را از اعتصابات سراسری کارگران شرکت نفت و پتروشیمی اعلام کرده‌اند: « بهره‌مندی از دستمزد مناسب، معیشت مناسب، آموزش رایگان و باکیفیت کودکان، فراهم نمودن امکانات بهداشتی مناسب در محیط کار و مطالبات «کمپین بیست- ده» که جزئیات آن در کمپین از سوی کارگران مشخص شده را حق مسلم کارگران معترض می‌دانیم و باور داریم دفاع از حقوق قانونی و انسانی کارگران شریف و زحمتکش یک وظیفه عمومی است.

دولت ایران با اخراج فله‌ای 700 کارگر غیررسمی معترض پالایشگاه تهران به این اعتراضات واکنش نشان داد اما از سویی دیگر رئیس کمیسیون انرژی مجلس کارگران معترض را «عزیزان» خطاب کرد و از تشکیل جلسه‌ای برای حل این مسئله با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت و مسئولان دستگاه‌های نظارتی در روز ششم تیرماه خبرداد. اعتصاب در هفت‌تپه؛ اسماعیل بخشی: جان کارگران در خطر است فیلمی منتشر شده که در آن یکی از کارگران پالایشگاه اصفهان می‌گوید همکارانش "در حال جمع کردن وسایل" هستند که از پالایشگاه خارج شوند.» از بستن دهان با نخ و سوزن تا قصد خودسوزی برای اعتراض به اخراج ها «مسعود بسحاق» نماینده کارگران پتروشیمی بندر امام روز  ۲ تیرماه با دوختن دهان خود، به اخراج بی‌دلیل کارگران اعتراض کرد. .