بنیامین نتانیاهو, اسرائیل, آمریکا, امارات عربی متحده, صنایع نظامی

بنیامین نتانیاهو, اسرائیل

گسترش روابط اسرائیل با اعراب؛ با فرمان ترامپ سودان پس از ۲۷ سال از لیست کشورهای حامی تروریسم خارج شد

گسترش روابط اسرائیل با اعراب؛ با فرمان ترامپ سودان پس از ۲۷ سال از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج شد

23/10/2020 08:25:00 ب.ظ

گسترش روابط اسرائیل با اعراب؛ با فرمان ترامپ سودان پس از ۲۷ سال از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج شد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه ۲۳ اکتبر (۲ آبان) اعلام کرد اسرائیل و سودان توافق کرده‌اند که برای عادی‌سازی روابط گام‌ بردارند. همزمان کاخ سفید به کنگره اطلاع داده که تصمیم دارد سودان را بعد از ۲۷ سال از لیست کشورهای حامی تروریسم خارج کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه ۲۳ اکتبر (۲ آبان) اعلام کرد اسرائیل و سودان توافق کرده‌اند که برای عادی‌سازی روابط گام‌ بردارند.جود دییر، سخنگوی کاخ سفید با اعلام این مطلب، عادی‌سازی روابط دوجانبه بین خارطوم و تل‌آویو را «گامی بزرگ در راه ایجاد صلح در خاورمیانه» خواند.

ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021

در صورت نهایی شدن توافق بین دو کشور، سودان سومین دولت عربی نام می‌گیرد که در دو ماه گذشته روابط خصمانه با اسرائیل را کنار می‌گذارد.اعلام گسترش روابط اسرائیل و سودان ساعتی پس از آن انجام می‌گیرد که کاخ سفید به کنگره اطلاع داد تصمیم دارد سودان را بعد از ۲۷ سال از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج کند.

امارات برای همکاری در زمینه خدمات مالی با اسرائیل به توافق رسیددفتر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرده است که تصمیم اخیر «در پی موافقت جدید سودان برای حل پرونده قربانیان آمریکایی حملات تروریستی و خانواده‌های آنان گرفته شده است». دولت انتقالی سودان نیز در آن سو این خبر را اعلام کرده است. headtopics.com

پیشتر در روز دوشنبه رئیس جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود نوشته بود که دولت جدید سودان پرداخت ۳۳۵ میلیون دلار غرامت را پذیرفته است.مسئله غرامت به حمله گروه القاعده به سفارتخانه‌های آمریکا در کنیا و تانزانیا در سال ۱۹۹۸ بازمی‌گردد. در جریان آن حمله که در شهرهای نایروبی و دارالسلام صورت پذیرفت بیش از ۲۰۰ تن کشته شدند. اسامه بن لادن، رهبر پیشین گروه القاعده در دهه ۱۹۹۰ مدتی را در سودان به سر می برد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است کشورش با فروش جنگ‌افزارهای پیشرفته آمریکایی به امارات مخالفتی نداردAP Photoنتانیاهو: اسرائیل با فروش جنگ‌افزارهای آمریکایی به امارات مخالفتی نداردهمزمان با تحولات در واشنگتن، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل روز جمعه در کنفرانسی مطبوعاتی گفت که کشورش با فروش « سیستم‌های جنگ‌افزاری ویژه» از سوی آمریکا به امارات متحده عربی مخالفتی ندارد.

اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل احتمالا به درخواست ابوظبی برای خرید جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکایی اشاره دارد. ایالات متحده پیشتر با شرط «حفظ برتری کیفی نظامی اسرائیل»، با تل‌آویو درباره فروش جنگ‌افزارهای پیشرفته به کشورهای منطقه مشورت کرده بود. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

درود بر ترامپ کاری که از هیچ دموکرات احمق بر نمی آمد امریکا خودش از کشورهای حامی تروریسم (تروریسم دولتی اسرائیل)است! قدرت جهان را کسانی به دست گرفته اند که خودشان آشکارا نقص قوانین حقوق بشر میکند

وزیر اطلاعات اسرائیل: به عادی‌سازی روابط با سودان بسیار نزدیک هستیم

تیمی از فضانوردان روس و آمریکایی از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشتندبیش از یک ماه از اقامت این سه فضانورد روس و آمریکا یی در ایستگاه فضایی بین‌المللی نگذشته بود که دو فضانورد دیگر آمریکا یی به نام باب بنکن و داگ هرلی با نخستین سفینه بخش خصوصی به آنها ملحق شدند.

پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود!ادعاهای تکراری ترامپ: *ایران نمی‌خواهد بگذارد که من (در انتخابات) پیروز شوم. چین هم نمی‌خواهد *آن‌ها به شدت خواهان شکست من هستند *پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود و می‌گویند بیایید یک توافق انجام دهیم بیشرف خدایی ببین چکرده با مردم ایران ایشان خیلی از واژه «تماس» استفاده می‌کند؟! منظور از تماس چیست؟ روسا چی؟

یورش پلیس به معترضان در سودان؛ یک کشته و 14 زخمیدر یورش پلیس سودان به معترضان خیابانی در خارطوم پایتخت این کشور 1 نفر کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

واکنش‌ها به حمایت تاریخی پاپ فرانسیس از حق زندگی مشترک و‌ قانونی همجنس‌گرایانسخنان پاپ فرانسیس،‌ رهبر کاتولیک‌های جهان، در حمایت از حق زندگی مشترک و‌ قانونی همجنس‌گرایان با استقبال گسترده کنشگران حقوق دگرباشان جنسی همراه شده است. این احمق از ایندا نگری بشری بی بهره است جناب پاپ شما مغازه‌ات رو درست اداره کن کشیش‌ها پسربچه‌ها رو نکنن به رسمیت شناختن حق زندگیِ مشترکِ همجنس‌گرایان پیشکش🙄 شمام آب نمیبینید وگرنه از آخوندا بدتر هستین بابا این خودش هم احتمالا همجنس گرا بوده،نظری ندارید؟

امشب رصد هم‌نشینی ماه و مشتری را از دست ندهیدرویداد نجومی امشب را از دست ندهید | ساعت ۲۰:۴۰دقیقه شبانگاه پنجشنبه اول آبان هم نشینی ماه و مشتری را خواهیم داشت که با چشم غیرمسلح در افق جنوب غربی قابل مشاهده خواهد بود