گسترش اعتراض‌ها به افزایش بهای بنزین؛ در شهرهای ایران چه می‌گذرد؟

25/08/1398 06:08 ب.ظ

گسترش اعتراض‌ها به افزایش بهای بنزین؛ در شهرهای ایران چه می‌گذرد؟

گسترش اعتراض‌ها به افزایش بهای بنزین؛ در شهرهای ایران چه می‌گذرد؟ فرمانداری سیرجان خبر جان باختن یکی از معترضان در تظاهرات شامگاه جمعه را تایید کرد، ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشانگر جان باختن یک شهروند در جریان ناآرامی‌های بهبهان در استان خوزستان در روز شنبه است.

اعتراض‌ها در ایران و ویدوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشته است. اعتراض به افزایش قیمت بنزین در پی اجرای ناگهانی برنامه دولت برای سهمیه‌بندی و افزایش سه برایری قیمت بنزین آزاد در شهرهای ایران آغاز شد.در حالی‌که رسانه‌های ایران اخبار دقیقی از ناآرامی‌ها در شهرهای این کشور منتشر نمی‌کنند، تصاویر تظاهرات و درگیری در میدان صادقیه در غرب تهران، اتوبان امام علی و شهرستان شهریار حاکی از گسترش تظاهرات به پایتخت ایران و حومه آن است. همچمین اخباری از درگیری شدید میان معترضان و پلیس ضد شورش در جاده ساوه در جنوب تهران منتشر شده است.بر اساس یک ویدیوی منتشر شده از شیراز، معترضان دو خودروی پلیس را در یکی از خیابان‌های این شهر به آتش کشیده اند. همچنین کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند یک کلانتری در این شهر به آتش کشیده شده است. اخبار تایید نشده حاکی از کشته شدن یک نفر در جریان اعتراضات این شهر است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

گسترش اعتراض‌ها به افزایش بهای بنزین؛ در شهرهای ایران چه می‌گذرد؟اخبار تایید نشده از جان‌ باختن یک نفر در بهبان بیشتر بخوانید:

سفیر فرانسه: علاقه‌مند به گسترش همکاری رسانه‌ای با ایران هستیمتهران- ایرنا- سفیر فرانسه در ایران بعد از بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی با تاکید بر تقویت همکاری‌های رسانه‌ای ایرنا و خبرگزاری فرانسه، گفت که علاقه‌مند به گسترش همکاری رسانه‌ای بین دو کشور است.

بازتاب اعتراض‌ ایرانیان به افزایش نرخ بنزین در جهان عربرسانه‌های جهان عرب تظاهرات مردمی ایران نسبت به افزایش بهای بنزین را بازتاب دادند. بازتاب تو غرب رو مينويسيد، از سياهى قلب رهبر و دولت دزد قلمتون در ماتحتتون دنباله جوهره؟

ناآرامی در چند شهر ایران در اعتراض به افزایش قیمت بنزینتصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که در برخی شهرها نیروهای امنیتی با معترضان درگیر شده‌اند.

اعتراض به افزایش بهای بنزین؛ جان باختن یک نفر در سیرجان تایید شدبامداد شنبه نیز گزارش‌هایی از ادامه اعتراض در برخی شهرهای ایران و به ویژه بسته شدن جاده کمربندی شیراز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

تجمع در برخی از شهرهای ایران در اعتراض به گرانی بنزیندر پی اعلام ناگهانی افزایش نرخ بنزین، گزارشها حاکی از موج اعتراض ها در برخی از شهرهای ایران است.\r\n بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا، گروهی از شهروندان در اهواز، مشهد، شیراز و برخی دیگر از شهرها

تجمع در برخی شهر‌ها در اعتراض به گران شدن بنزین

ناعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در ایران روز شنبه ۲۵ آبان (۱۶ نوامبر) در بسیاری از شهرهای این کشور از جمله تهران، شیراز و تبریز به خشونت کشیده شد.پس از آنکه

فرمانداری سیرجان خبر جان باختن یکی از معترضان در تظاهرات شامگاه جمعه

را تایید کرد، ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشانگر جان باختن یک شهروند در جریان ناآرامی‌های بهبهان در استان خوزستان در روز شنبه است.

اعتراض‌ها در ایران و ویدوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشته است.

اعتراض به افزایش قیمت بنزین در پی اجرای ناگهانی برنامه دولت برای سهمیه‌بندی و افزایش سه برایری قیمت بنزین آزاد در شهرهای ایران آغاز شد.در حالی‌که رسانه‌های ایران اخبار دقیقی از ناآرامی‌ها در شهرهای این کشور منتشر نمی‌کنند، تصاویر تظاهرات و درگیری در میدان صادقیه در غرب تهران، اتوبان امام علی و شهرستان شهریار حاکی از گسترش تظاهرات به پایتخت ایران و حومه آن است. همچمین اخباری از درگیری شدید میان معترضان و پلیس ضد شورش در جاده ساوه در جنوب تهران منتشر شده است.بر اساس یک ویدیوی منتشر شده از شیراز، معترضان دو خودروی پلیس را در یکی از خیابان‌های این شهر به آتش کشیده اند. همچنین کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند یک کلانتری در این شهر به آتش کشیده شده است. اخبار تایید نشده حاکی از کشته شدن یک نفر در جریان اعتراضات این شهر است.

درخواست برگزاری جلسه فوق‌العاده در مجلس برای بررسی قیمت بنزین

همزمان با گسترش اعتراض‌ها، محمدرضا تابش، از نمایندگان فراکسیون امید (حامی دولت حسن روحانی) خواستار برگزاری جلسه فوق‌العاده برای بررسی قیمت بنزین شده است. شماری از نمایندگان مجلس روز شنبه با انتشار پیام‌هایی در شبکه‌های اجتماعی ادعا کردند که به هیچ وجه در جریان برنامه دولت برای افزایش بهای سوخت نبوده اند.هم‌رسانی این مطلب: