گزینه‌های احتمالی نخست وزیری ژاپن پس از شینزو آبه چه کسانی هستند؟

28/08/2020 03:33:00 ب.ظ

گزینه‌های احتمالی نخست وزیری ژاپن پس از شینزو آبه چه کسانی هستند؟

شینزو آبه, ژاپن

گزینه‌های احتمالی نخست وزیری ژاپن پس از شینزو آبه چه کسانی هستند؟

پس از کناره‌گیری غیرمنتظره شینزو آبه ، نخست وزیر ژاپن از قدرت نگاهی داریم به پنج سیاستمدارای که محتمل ترین جانشین های آبه خواهند بود.

نام پنج نفر به عنوان جایگزین شینزو آبه بیش از بقیه بیشتر شنیده می شود.، سیاستمدار ۷۹ ساله است که از سال ۲۰۱۲ تا امروز در راس وزارت خانه‌های مهمی از جمله اقتصاد و دارائی و معاون نخست وزیر بوده است.آسو پیش‌تر بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ رهبر حزب لیبرال دموکرات ژاپن نیز بوده است.

yushide Sugaاو نقش پررنگی در سیاست ژاپن در یک دهه اخیر داشت و توانست آبه را پس از شکست تاریخی در سال ۲۰۰۷ بار دیگر به مقام نخست وزیری برساند.AP Photoبانکدار سابق در ۶۳ سالگی یکی از محبوب‌ترین سیاستمداران ژاپن محسوب می شود. قریب به ۴۰ سال است که او در پارلمان ژاپن نماینده مردم است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

به گفته رسانه‌های ژاپن، شینزو آبه از نخست وزیری این کشور کناره‌گیری می‌کندرسانه‌های ژاپن روز جمعه اعلام کردند که شینزو آبه ، نخست وزیر این کشور قصد دارد به دلیل شرایط سلامتی‌اش از سمت خود کناره گیری کند.

شینزو آبه از نخست وزیری ژاپن استعفا می‌دهد شینزو آبه در جریان نشست مطبوعاتی اعلام کرد که به دلیل شرایط سلامتی‌اش از نخست وزیری ژاپن کناره‌گیری می‌کند.

نخست وزیر ژاپن استعفا می‌دهدتلویزیون ملی ژاپن از احتمال استعفای شینزو آبه به دلیل مشکلات جسمانی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

نخست وزیر ژاپن استعفا می‌دهد - BBC News فارسیبه گزارش رسانه‌های محلی، شینزو آبه ، نخست وزیر ژاپن قرار است بدلیل بیماری از سمت خود استعفا دهد.

نسرین ستوده: پس از بازداشت غیرقانونی دخترم، شکستن اعتصاب غذا برایم ممکن نیست

قدرت طوفان دریایی «لورا» پس از برخورد با ایالت لوییزیانا کمتر شده استقدرت طوفان دریایی «لورا» پس از برخورد با ایالت لوییزیانا کمتر شده است «مرکز ملی طوفان دریایی» ایالات متحده می گوید که «لورا» اکنون حامل بادهایی با حداکثر سرعت ۱۹۵ کیلومتر در ساعت است و در طبقه بندی پنج درجه‌ای طوفان‌ها، در درجه ۳ قرار می‌گیرد.

Aa شینزو آبه روز جمعه اعلام کرد به‌دلیل بیماری از مقام نخست وزیری کناره گیری می کند و حالا سرزمین آفتاب سرخ در انتظار تعیین جانشینی برای این استعفای غیرمنتظره است.به گزارش تلویزیون دولتی ژاپن، ان‌اچ‌کی، آقای آبه از مشکل روده رنج می‌برد.Aa شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه در جریان یک کنفرانس خبری اعلام کرد که به دلیل وضعیت سلامتی‌اش از سمت خود استعفا می‌دهد.تلویزیون ملی ژاپن از احتمال استعفای شینزو آبه به دلیل مشکلات جسمانی خبر داد.

اما چه کسانی می‌توانند جانشین آبه شوند و به عنوان بالاترین مقام سیاسی، کشور را اداره کنند. نام پنج نفر به عنوان جایگزین شینزو آبه بیش از بقیه بیشتر شنیده می شود. با این حال دفتر نخست وزیر ژاپن در واکنشی گفت که خبر استعفای نخست وزیر بلافاصله قابل تایید نیست. اولین نامزد احتمالی جانشینی شینزو آبه، تارو آسو ، سیاستمدار ۷۹ ساله است که از سال ۲۰۱۲ تا امروز در راس وزارت خانه‌های مهمی از جمله اقتصاد و دارائی و معاون نخست وزیر بوده است. دوره نخست وزیری آقای آبه در سپتامبر سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد. ًآسو AP Photo آسو پیش‌تر بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ رهبر حزب لیبرال دموکرات ژاپن نیز بوده است. نگرانی ها از بیماری آبه از اوایل تابستان سال جاری آغاز شد وقتی که نخست وزیر برای دو هفته متوالی برای معاینات پزشکی نامشخص به بیمارستان توکیو مراجعه کرد. هرچند در مقام یک تکنوکرات کارنامه قابل قبولی دارد اما در مقام یک سیاستمدار آن چنان که باید و شاید موفق نبوده است. نخست‌وزیر ژاپن در آخرین نشست رسانه‌ای خود در 18 ژوئن به سوالات مطرح شده جواب‌های کوتاه داد.

یکی از مهم‌ترین اشتباهات او در سال ۲۰۱۳ بود. این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد هم‌رسانی این مطلب:. او در سال ۲۰۰۷ نیز به دلیل بیماری التهاب روده و تنها یک سال پس از تصدی نخست وزیری، از این سمت کناره کرده بود. هنگامی که وی وزیر بهداشت بود برای کاهش بودجه درمان در یک سخنرانی در اظهارنظری نسنجیده اعلام کرد که شاید بهتر باشد برای تامین بودجه افراد سالخورده زودتر بمیرند. یا به عنوان مثال چند ماه پس از جنجال و رسوایی ناشی از این سخنان، در اظهارنظر دیگری گفت که شاید بهترباشد ژاپن برای اصلاح قانون اساسی همان روندی را در پیش بگیرد که آلمان هیتلری در پیش گرفت. suga yushide Suga یوشیده سوگا دیگر نامزدی که شانس زیادی برای انتخاب شدن دارد. شینزو آبه ۶۵ ساله از سال ۲۰۱۲ میلادی نخست وزیر ژاپن است و این طولانی‌ترین مدت تصدی این پست در تاریخ این کشور به شمار می‌آید. سوگا یکی از وفادارترین مشاوران شینزو آبه در سال‌های اخیربوده است..

او نقش پررنگی در سیاست ژاپن در یک دهه اخیر داشت و توانست آبه را پس از شکست تاریخی در سال ۲۰۰۷ بار دیگر به مقام نخست وزیری برساند. سوگا در سال ۲۰۱۲ معاون استراتژیک آبه شد. سیاستمدار ۷۱ ساله در برهه‌های حساس نقش سخنگوی دولت را نیز برعهده گرفته است. ishiba AP Photo شیگرو ایشیبا کارشناس نظامی بخت دیگری است که می تواند هیات دولت را مدیریت کند. متخصص فناوری‌های نظامی، ایشیبا یکی از حامیان پروپاقرص موسیقی پاپ ژاپنی در دهه هفتاد میلادی نیز هست.

بانکدار سابق در ۶۳ سالگی یکی از محبوب‌ترین سیاستمداران ژاپن محسوب می شود. قریب به ۴۰ سال است که او در پارلمان ژاپن نماینده مردم است. ایشیبا هم چون شینزو آبه یکی از طرفداران تقویت هر چه بیشتر قدرت دفاعی ژاپن است. وی در سال ۲۰۱۷ با بالا گرفتن تنش‌ها بین کره شمالی و ژاپن، در پارلمان قانونی را پیشنهاد کرد که طی آن ممنوعیت تولید سلاح هسته‌ای در ژاپن برداشته می‌شد، هرچند این قانون رای لازم را نیاورد. او یکی از محبوب‌ترین سیاستمداران ژاپنی است اما هیات رئیسه حزب لیبرال دموکرات بر سر انتخاب او توافق کامل ندارد.

Taro Kono AP Photo چهارمین شانس جانشینی شینزو آبه، تارو کونو وزیر دفاع است. کونو را در ژاپن به عنوان سیاستمدار اصلاح طلب از حزب لیبرال دموکرات می شناسند. هرچند که در سال‌های اخیر این سیاستمدار ۵۷ ساله محافظه کار شده و خبری از پروژه‌های اصلاح طلبانه او نیست. وی پست‌های مهمی در دولت آبه در سال‌های اخیرداشته است. فارغ التحصیل دانشگاه جورج تاون آمریکا، تاور کونو بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ وزیر خارجه ژاپن هم بود.

پدر او هم یکی از مشهورترین سیاستمداران ژاپن در دهه هشتاد و اوائل دهه نود میلادی بود. Fumio Kishida AP Photo فومیو کوشیدا ، نفر آخر این فهرست ۵ نفره است. البته او بیشترین شانس را برای پست نخست وزیری دارد. وزیر پیشین خارجه کشور آفتاب سرخ، کوشیدا یکی از مهم استراتژیست‌های حزب لیبرال دموکرات است اما هیچگاه در عرصه عمومی آن چنان که باید و شاید موفق عمل نکرده است چرا که از کاریزمای سیاستمداران بی‌بهره است. نماینده مردم هیروشیما، ۶۳ ساله است و او را می توان عامل اصلی حضور باراک اوباما در ژاپن و سخنرانی تاریخی رئیس جمهوری آمریکا در هیروشیما دانست.

هم‌رسانی این مطلب: .