گزینه‌های احتمالی نخست وزیری ژاپن پس از شینزو آبه چه کسانی هستند؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

پس از کناره‌گیری غیرمنتظره شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از قدرت نگاهی داریم به پنج سیاستمدارای که محتمل ترین جانشین های آبه خواهند بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شینزو آبه روز جمعه اعلام کرد به‌دلیل بیماری از مقام نخست وزیری کناره گیری می کند و حالا سرزمین آفتاب سرخ در انتظار تعیین جانشینی برای این استعفای غیرمنتظره است.نام پنج نفر به عنوان جایگزین شینزو آبه بیش از بقیه بیشتر شنیده می شود.، سیاستمدار ۷۹ ساله است که از سال ۲۰۱۲ تا امروز در راس وزارت خانه‌های مهمی از جمله اقتصاد و دارائی و معاون نخست وزیر بوده است.هرچند در مقام یک تکنوکرات کارنامه قابل قبولی دارد اما در مقام یک سیاستمدار آن چنان که باید و شاید موفق نبوده است.

سوگا در سال ۲۰۱۲ معاون استراتژیک آبه شد. سیاستمدار ۷۱ ساله در برهه‌های حساس نقش سخنگوی دولت را نیز برعهده گرفته است.کارشناس نظامی بخت دیگری است که می تواند هیات دولت را مدیریت کند. متخصص فناوری‌های نظامی، ایشیبا یکی از حامیان پروپاقرص موسیقی پاپ ژاپنی در دهه هفتاد میلادی نیز هست. ایشیبا هم چون شینزو آبه یکی از طرفداران تقویت هر چه بیشتر قدرت دفاعی ژاپن است. وی در سال ۲۰۱۷ با بالا گرفتن تنش‌ها بین کره شمالی و ژاپن، در پارلمان قانونی را پیشنهاد کرد که طی آن ممنوعیت تولید سلاح هسته‌ای در ژاپن برداشته می‌شد، هرچند این قانون رای لازم را نیاورد. او یکی از محبوب‌ترین سیاستمداران ژاپنی است اما هیات رئیسه حزب لیبرال دموکرات بر سر انتخاب او توافق کامل ندارد.کونو را در ژاپن به عنوان سیاستمدار اصلاح طلب از حزب لیبرال دموکرات می شناسند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به گفته رسانه‌های ژاپن، شینزو آبه از نخست وزیری این کشور کناره‌گیری می‌کندرسانه‌های ژاپن روز جمعه اعلام کردند که شینزو آبه، نخست وزیر این کشور قصد دارد به دلیل شرایط سلامتی‌اش از سمت خود کناره گیری کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شینزو آبه از نخست وزیری ژاپن استعفا می‌دهدشینزو آبه در جریان نشست مطبوعاتی اعلام کرد که به دلیل شرایط سلامتی‌اش از نخست وزیری ژاپن کناره‌گیری می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخست وزیر ژاپن استعفا می‌دهدتلویزیون ملی ژاپن از احتمال استعفای شینزو آبه به دلیل مشکلات جسمانی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نخست وزیر ژاپن استعفا می‌دهد - BBC News فارسیبه گزارش رسانه‌های محلی، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن قرار است بدلیل بیماری از سمت خود استعفا دهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نسرین ستوده: پس از بازداشت غیرقانونی دخترم، شکستن اعتصاب غذا برایم ممکن نیست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

قدرت طوفان دریایی «لورا» پس از برخورد با ایالت لوییزیانا کمتر شده استقدرت طوفان دریایی «لورا» پس از برخورد با ایالت لوییزیانا کمتر شده است «مرکز ملی طوفان دریایی» ایالات متحده می گوید که «لورا» اکنون حامل بادهایی با حداکثر سرعت ۱۹۵ کیلومتر در ساعت است و در طبقه بندی پنج درجه‌ای طوفان‌ها، در درجه ۳ قرار می‌گیرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »