گزارش رسانه دولت ایران درباره جزئيات پرداخت بدهی ۴۰ ساله بریتانیا به تهران

26/12/1400 09:18:00 ب.ظ

خبرگزاری ایرنا در گزارشی به نقل از منابع آگاه جزئيات تازه‌ای در خصوص نحوه پرداخت بدهی‌ بریتانیا به دولت ایران منتشر کرده است جزئیات بیشتر🔽

خبرگزاری ایرنا در گزارشی به نقل از منابع آگاه جزئيات تازه‌ای در خصوص نحوه پرداخت بدهی‌ بریتانیا به دولت ایران منتشر کرده است. خبرگزاری دولت ایران می‌گوید روند پرداخت بدهی بریتانیا به ایران از طریق بانک مرکزی عمان به بانک مرکزی ایران صورت گرفته است.

نازنین زاغری و انوشه آشوری، دو شهروند ایرانی -بریتانیایی که پس از تحمل ۶ سال حبس در ایران، همزمان با پرداخت بدهی ۳۹۰ میلیون پوندی لندن به تهران بالاخره از زندان آزاد شدند. هرچند مقام‌های ایرانی اصرار دارند که پرداخت بدهی بریتانیا به ایران و آزادی زاغری و آشوری ارتباطی به یکدیگر نداشته است اما همزمانی این اتفاق و همچنین بحث‌هایی که در سالهای اخیر در خصوص پیوستگی این دو پرونده به یکدیگر باعث شده تا ناظران سیاسی این دو موضوع را کاملا به یکدیگر مرتبط بدانند.

روز پنشجنبه خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از یک منبع آگاه جزئیاتی در خصوص پرداخت این مبلغ منتشر کرده است. این رسانه در گزارش خود می‌نویسد مبلغ ۳۹۰ میلیون پوند بدهی بریتانیا به ایران ابتدا به بانک مرکزی عمان منتقل شده و سپس بانک مرکزی عمان این مبلغ را به حساب بانک مرکزی ایران واریز کرده است.

این در حالیست که پیشتر روزنامه گاردین به نقل از مقام‌های بریتانیایی گزارش داده بود این رقم از طرف بریتانیا به آمریکا داده شده و سپس از طریق یک توافق تجاری بشردوستانه از سوی سوئيس در اختیار ایران قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رسانه‌های اسرائیلی: در حمله پهپادی به مقری در کرمانشاه «صدها پهپاد» ایران نابود شدرسانه‌های اسرائیلی می‌گویند در حمله پهپادی دی‌ماه گذشته که به یکی از تأسیسات نظامی حساس ایران در استان کرمانشاه انجام شده، «صدها پهپاد ایران نابود شده است.» پدر سگا کل زیرزمین کرمانشاه رو کردن موشک و پهپاد ولی حاضر نیستن یه لوله آب برای مردم تعمیر کنن. دروغ_را_آنقدر_بزرگ_بنویس_تا_موجب_خنده_شود👺👺👺🤣 این از اقتدار سپاه است! فقط به هواپیمای مسافری موشک میزنید؟ از پهباد هاتون حفاظت کنید یا از کشور های دیگر نگهبان استخدام کنید.

درخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیتدرخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیت هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی حمله موشکی ایران به یک مرکز صهیونیستی در اربیل شد.

بازار خودرو ایران در انتظار واردات و در آستانه مالیات بر خودروهای لوکسقرار است واردات خودرو به ایران در سال آینده، بعد از چند سال محدودیت، از سر گرفته شود و هم‌زمان دولت به‌دنبال اِعمال مالیات سنگین روی خودروهای لوکس است. به به بالاخره قراره واردات آزاد شه. خدا کنه از شر این خودروهای داخلی راحت شیم. بالاخره واردات آزاد میشود یا نه؟شورای نگهبان که مخالفت کرده بود! Heavy taxes, more corruption?

بازتاب نقض گسترده حقوق بشر در ایران در نشست تازه سازمان مللجاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، روز پنج‌شنبه ۲۶ اسفند خواستار پاسخگویی مقام‌های جمهوری اسلامی به جامعه جهانی در قبال نقض گسترده حقوق بشر در... پس چرا عربستان نه در حکومت دینی، فقط «بنده» و برده وجود دارد. سازمان ملل تلاش می‌کند به عوام بباوراند که احکام توحش دین، با حقوق انسانی هیچ تضادی ندارد. گوه خوردن با کارمندان کونی رادیو فردا 🍆🍆🍆

فدراسیون کشتی ایران تیم آمریکا را به ایران دعوت کرد | DW | 16.03.2022فدراسیون کشتی ایران تیم ملی کشتی آزاد ایالات متحده آمریکا را برای حضور در جام تختی به ایران دعوت کرد. این مسابقات قرار است در ماه اردیبهشت در مازندران برگزار شوند. گروگان آمریکایی احیانا از نوع کشتی گیر لازم دارن؟به جرم جاسوسی تو مازندران😂😂

سفر رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل به کابل در اوج توجهات جهانی به اوکراینرئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در اوج توجهات جهانی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و بحران انسانی در این کشور، وارد پایتخت افغانستان شد.