گزارشگران بدون مرز: در آستانه نوروز روزنامه‌نگاران ایرانی آزاد شوند | DW | 19.03.2021

19/03/2021 10:25:00 ق.ظ

'گزارشگران بدون مرز' از جمهوری اسلامی خواسته است که به مناسبت فرا رسیدن سال نو خورشیدی، روزنامه‌نگاران زندانی در ایران را آزاد کند. به گفته این نهاد بین‌المللی هم‌اکنون ۲۱ زن و مرد روزنامه‌نگار در ایران زندانی هستند.

روزنامه‌نگاران, آزادی بیان ایران

'گزارشگران بدون مرز' از جمهوری اسلامی خواسته است که به مناسبت فرا رسیدن سال نو خورشیدی، روزنامه‌نگاران زندانی در ایران را آزاد کند. به گفته این نهاد بین‌المللی هم‌اکنون ۲۱ زن و مرد روزنامه‌نگار در ایران زندانی هستند.

'گزارشگران بدون مرز' از جمهوری اسلامی خواسته است که به مناسبت فرا رسیدن سال نو خورشیدی، روزنامه‌نگاران زندانی در ایران را آزاد کند. به گفته این نهاد بین‌المللی هم‌اکنون ۲۱ زن و مرد روزنامه‌نگار در ایران زندانی هستند.

گزارشگران بدون مرز: در آستانه نوروز روزنامه‌نگاران ایرانی آزاد شوند"گزارشگران بدون مرز" از جمهوری اسلامی خواسته است که به مناسبت فرا رسیدن سال نو خورشیدی، روزنامه‌نگاران زندانی در ایران را آزاد کند. به گفته این نهاد بین‌المللی هم‌اکنون ۲۱ زن و مرد روزنامه‌نگار در ایران زندانی هستند.

"گزارش‌گران بدون مرز"، که برای حقوق روزنامه‌نگاران در جهان تلاش می‌کند، در گزارشی از مقام‌های ایران خواسته است که به مناسبت آغاز سال نو خورشیدی همه روزنامه‌نگاران زندانی را آغاز کنند زیرا"تنها جرم آنها وظیفه اطلاع‌رسانی است".به گفته این سازمان بین‌المللی"جمهوری اسلامی ایران همچنان یکی از بزرگ‌ترین زندان‌های جهان برای روزنامه‌نگاران ‌است" و هم‌اکنون ۲۱ زن و مرد روزنامه‌نگار و شهروند-خبرنگار پشت میله‌های زندان هستند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

گزارشگران از غرب و آمریکا درخواستی برای رفع تحریم ۸۰ میلیون شهروند ایرانی ندارن؟

گزارشگران بدون مرز: بدون تضمین آزادی رسانه‌ها صلح عادلانه ناممکن است سازمان گزارشگران بدون مرز ، دوشنبه 12 آوریل اعلام کرد، بدون تضمین آزادی رسانه‌ها صلح عادلانه و پایدار در افغانستان ناممکن است. دفتر حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان «نی»، نوشت، آزادی بیان و رسانه‌ها در نشست استانبول باید خط قرمز باشد. العربیه_فارسی

گزارش‌گران بدون مرز: طرح منع حضور خبرنگاران امریکایی و بریتانیایی در ایران وجاهت قانونی ندارد

گزارش‌گران بدون مرز: ۲۱ روزنامه‌نگار و شهروندخبرنگار را برای نوروز آزاد کنید

در حاشیه‌ «شهر بدون گدا»؛ ‌‌نیمی از مردم تبریز در حاشیه شهر سکونت دارندنژادپرست ترین شهر جدایی طلب ایران. به عنوان یه فارس یک دفعه برید تبریز تا بفهمید.

درخواست اروپا برای گفتگوهای «بدون وقفه» در وین؛ بورل: به فرجامِ برجام خوشبینماروپا در حالی نسبت به فرجامِ برجام ابراز خوشبینی می‌کند که تهران می‌گوید واشنگتن با لغو بخش عمده‌ای از تحریم‌ها موافقت کرده است. در دنیایی که انسان هیچ اهمیتی نداره، باید هم به مذاکره با تروریستها خوبشبین بود. به هر حال میلیاردها دلار پول ایرانیها به جیب امثال ایشون واریز میشه، ایرانی کیه! حقی نداره! دولت ایران و بخصوص وزارت امور جارجه آیا تصمیمی برای گرفتن غرامت هم از اتحادیه اروپا و امریکا در گفت‌وگوهای وین شده سه سال آزگار امریکا و اروپاهیچ کار مثبتی انجام ندادند اروپایی‌ها فقط توی این سه سال حرف زدن منظورم از غرامت نه اینکه دارایی‌های ایران را در کشورهای دیگر آزاد کنند برجام بدون پیشبرد دموکراسی در ایران رو مردم ایران هرگز قبول نمیکنند این را گفتم برای مخصوصا شما اروپاییا که در جهت حفظ دیکتاتوری خامنه ای قدم برمیدارید

ایران گزارشگران بدون مرز: در آستانه نوروز روزنامه‌نگاران ایرانی آزاد شوند "گزارشگران بدون مرز" از جمهوری اسلامی خواسته است که به مناسبت فرا رسیدن سال نو خورشیدی، روزنامه‌نگاران زندانی در ایران را آزاد کند.و پایدار در افغانستان ناممکن است.ای در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰، خواستار بازپس گیری این طرح و جلوگیری از پرداختن به آن در مجلس شده است.بیانیه‌ای  در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، از حکومت ایران خواست ۲۱ روزنامه‌نگار و شهروندخبرنگاری که در زندان‌های این کشور به سر می‌برند، آزاد شوند تا بلکه بتوانند در این روزهای دشوار در کنار خانواده‌های خود، نوروز را جشن بگیرند.

به گفته این نهاد بین‌المللی هم‌اکنون ۲۱ زن و مرد روزنامه‌نگار در ایران زندانی هستند. "گزارش‌گران بدون مرز"، که برای حقوق روزنامه‌نگاران در جهان تلاش می‌کند، در گزارشی از مقام‌های ایران خواسته است که به مناسبت آغاز سال نو خورشیدی همه روزنامه‌نگاران زندانی را آغاز کنند زیرا"تنها جرم آنها وظیفه اطلاع‌رسانی است". در این اعلامیه از زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان خواسته شده تا در «نشست استانبول»، اصل آزادی بیان و دست‌آوردها‌ی رسانه‌های این کشور را به‌عنوان خط قرمز تعریف نموده و از هیأت‌های مذاکره کننده دولت کابل و گروه طالبان بخواهد تا به آن احترام بگذارند. به گفته این سازمان بین‌المللی"جمهوری اسلامی ایران همچنان یکی از بزرگ‌ترین زندان‌های جهان برای روزنامه‌نگاران ‌است" و هم‌اکنون ۲۱ زن و مرد روزنامه‌نگار و شهروند-خبرنگار پشت میله‌های زندان هستند. ۴۱ نماینده مجلس شورای اسلامی روز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ طرحی را برای تصویب به مجلس ارایه کردند و در آن خواستار ممنوعیت نه تنها حضور خبرنگاران رسانه‌های‌ امریکایی و بریتانیایی بلکه جلوگیری از انتشار اخبار رسانه‌های این دو کشور در ایران شدند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این سازمان مدافع آزادی بیان می‌گوید: «سال گذشته مقامات دستگاه قضایی مدعی شده بودند که ده‌هزار زندانی را به مناسبت نوروز عفو کرده‌اند؛ اما امسال و تا این روز هیچ‌کدام از زندانیان به گفته‌ی رژیم"امنیتی" از این میان روزنامه‌نگاران زندانی از این"عفو" و آزادی بهره‌مند نشده‌اند».» قرار است در آینده نزدیک نشست استانبول ترکیه در رابطه به روند صلح افغانستان برگزار شود. گزارش به نقل از جاوید رحمان، گزارش‌گر ويژه سازمان ملل برای بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران، می‌گوید: «ایران یکی از بدترین کشورها در عرصه سرکوب آزادی اطلاع‌رسانی است». ۲۱ روزنامه‌نگار و شهروندخبرنگار در ایران محروم از حقوق ابتدایی خود، خودسرانه بازداشت و در دادگاه‌های ناعادلانه به حکم‌های سنگین محکوم شده‌اند.

. طالبان، خبرنگاران را به عمد مورد هدف قرار می‌دهد دید‌بان حقوق بشر، پنج‌شنبه 1 آوریل 2021، با انتشار گزارشی نوشت، طالبان عمداً خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای را در افغانستان هدف قرار می‌دهد. رضا معینی با اعتراض به این طرح گفته است:‌ « این طرح نه تنها بنا بر قانون‌ اساسی جمهوری اسلامی وجاهت ندارد که طرحی مضحک است.