گزارش‌گران بدون مرز موج تازه سرکوب روزنامه‌نگاران را محکوم کرد

08/09/2020 11:13:00 ب.ظ

گزارش‌گران_بدون_مرز, سرکو‌ب_روزنامه‌نگاران

گزارش‌گران_بدون_مرز موج تازه سرکو‌ب_روزنامه‌نگاران را در ایران محکوم کرد و وضعیت حقوق بشر در کشور را «تکان‌دهنده» خواند. این سازمان در بیانیه تازه خود اعلام کرده دست کم پنج روزنامه‌نگار ایرانی در ماه‌های اخیر به زندان محکوم شده‌اند. خبرنگاری_جرم_نیست

گزارش‌گران بدون مرز در بیانیه تازه خود که در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ منتشر شده، اعلام کرده است دست کم پنج روزنامه‌نگار ایرانی در ماه‌های اخیر به زندان محکوم شده‌اند. این احکام‌  پس از انتشار گزارش تکان دهنده «جاوید رحمان»، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران صادر شده و به تعبیری، موج تازه سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران را رقم زده است.

«رضا معینی»، مسوول دفتر ایران و افغانستان سازمان گزارش‌گران بدون مرز در این باره می‌گوید: «افزایش اعتراض‌ علیه رژیم به سرکوب بیشتر روزنامه‌نگاران منجر شده است. پس از گزارش تکان دهنده گزارش‌گر ویژه سازمان ملل، شورای حقوق بشر باید برای حفاظت و دفاع از روزنامه‌نگاران اقدام‌های جدی‌تری انجام دهد. روزنامه‌نگاران و شهروند-خبرنگاران در ایران برای انجام حرفه خود، قربانی سانسور، تهدید و بازداشت خودسرانه هستند و در زندان‌ها مورد بدرفتاری و گاه شکنجه قرار می‌گیرند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

خبرنگاران بدون مرز: سرکوب روزنامه‌نگاران ایران تشدید شده است | DW | 08.09.2020خبرنگاران بدون مرز از موارد جدیدی از بازداشت‌ها و محکومیت‌های علیه روزنامه‌نگاران ایران خبر داده‌اند. یک مسئول این سازمان گفته است که 'شورای حقوق بشر باید برای حفاظت و دفاع از روزنامه‌نگاران اقدام‌های جدی‌تری انجام دهد.'

کرونا در اردوی فرانسه؛ آبی‌پوشان بدون امباپه به مصاف کرواسی می‌روندکیلین امباپه هفتمین بازیکن باشگاه پارس سن ژٰرمن محسوب می‌شود که به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده است.

عربستان: رابطه با اسرائیل بدون تشکیل کشور فلسطین ممکن نیست | DW | 07.09.2020پادشاه عربستان پیش‌شرط هر اقدام برای عادی‌سازی رابطه با اسرائیل را تشکیل کشور مستقل فلسطین عنوان کرد. ملک سلمان در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا از تلاش‌های او برای برقراری صلح در منطقه قدردانی کرد.

کمیته بین‌المللی المپیک: المپیک توکیو 'با کرونا یا بدون آن' برگزار خواهد شد - BBC News فارسینایب رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفته است که المپیک به تعویق افتاده توکیو 'با کرونا یا بدون آن' برگزار خواهد شد.

گفتگوی پادشاه عربستان و ترامپ؛ رابطه با اسرائیل بدون تشکیل کشور فلسطینی عادی نمی‌شودملک سلمان در این گفتگوی تلفنی ضمن استقبال از تلاش‌های ایالات متحده برای حمایت از صلح در منطقه اعلام کرده که عربستان سعودی همچنان خواستار به اجرا گذاشته شدن طرح صلح عربی پیشنهاد شده از سوی ریاض است که به زعم وی ضامن دست یابی به یک راه حل عادلانه و پایدار برای مساله فلسطین خواهد بود.

خبرنگاران بدون مرز: سرکوب روزنامه‌نگاران ایران تشدید شده است | DW | 08.09.2020خبرنگاران بدون مرز از موارد جدیدی از بازداشت‌ها و محکومیت‌های علیه روزنامه‌نگاران ایران خبر داده‌اند. یک مسئول این سازمان گفته است که 'شورای حقوق بشر باید برای حفاظت و دفاع از روزنامه‌نگاران اقدام‌های جدی‌تری انجام دهد.'

گزارش‌گران بدون مرز موج تازه سرکو‌ب روزنامه‌نگاران را در ایران محکوم کرد و وضعیت حقوق بشر در کشور را «تکان‌دهنده» خواند.جامعه خبرنگاران بدون مرز: سرکوب روزنامه‌نگاران ایران تشدید شده است خبرنگاران بدون مرز از موارد جدیدی از بازداشت‌ها و محکومیت‌های علیه روزنامه‌نگاران ایران خبر داده‌اند.Aa مسئولان تیم ملی فوتبال فرانسه شامگاه دوشنبه اعلام کردند که نتیجه تست کرونای کیلین امباپه، مهاجم این تیم مثبت بوده است.دیدار پادشاه عربستان و دونالد ترامپ، ماه مه ۲۰۱۷ خبرگزاری رویترز صبح دوشنبه، هفتم سپتامبر (۱۷ شهریور) به نقل از منابع رسمی خبری عربستان گزارش داد ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و دونالد ترامپ در یک گفت‌وگوی تلفنی به بررسی اوضاع منطقه و راهکارهای تقویت امنیت آن پرداختند.

گزارش‌گران بدون مرز در بیانیه تازه خود که در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ منتشر شده، اعلام کرده است دست کم پنج روزنامه‌نگار ایرانی در ماه‌های اخیر به زندان محکوم شده‌اند. این احکام‌  پس از انتشار گزارش تکان دهنده «جاوید رحمان»، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران صادر شده و به تعبیری، موج تازه سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران را رقم زده است." سازمان"خبرنگاران بدون مرز" نسبت به تداوم سرکوب و بازداشت روزنامه‌نگاران در ایران ابراز نگرانی کرده است. «رضا معینی»، مسوول دفتر ایران و افغانستان سازمان گزارش‌گران بدون مرز در این باره می‌گوید: «افزایش اعتراض‌ علیه رژیم به سرکوب بیشتر روزنامه‌نگاران منجر شده است. نتیجه تست کرونای او در حالی مثبت اعلام شد که این مهاجم ۲۱ ساله شامگاه دوشنبه در تمرین تیم ملی فرانسه شرکت کرده بود. پس از گزارش تکان دهنده گزارش‌گر ویژه سازمان ملل، شورای حقوق بشر باید برای حفاظت و دفاع از روزنامه‌نگاران اقدام‌های جدی‌تری انجام دهد. خبرنگاران بدون مرز در این رابطه به صدور حکم محکومیت، بازداشت و صدور قرار وثیقه برای ۵ روزنامه‌نگار اشاره می‌کنند. روزنامه‌نگاران و شهروند-خبرنگاران در ایران برای انجام حرفه خود، قربانی سانسور، تهدید و بازداشت خودسرانه هستند و در زندان‌ها مورد بدرفتاری و گاه شکنجه قرار می‌گیرند. در این طرح حاکمیت اسرائیل بر بخشی از سرزمین‌های اشغالی به رسمیت شناخته شده و از این نظر کشورهای عربی روی خوشی به آن نشان نداده‌اند.

» گزارش جاوید رحمان، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران در تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۲۰ منتشر شد و به دنبال آن، حداقل پنج روزنامه‌نگار به نام‌های «محمد مساعد»، «کوثر کریمی»، «بابک طهماسبی»، «امیرضا امیر تیموری» و «امان محمد خوجملی» بازداشت یا به حکم‌های سنگین محکوم شدند. مساعد در توئیتی نوشته است که دادگاه در توجیه این حکم اتهاماتی همچون"سیاه‌نمایی"،"بحران‌نمایی"،"تحریک مخاطب خالی‌الذهن"» و"شالوده‌شکنی" را متوجه او کرده است. پیش بینی می شود کیلین امباپه بازی پاری سن ژرمن مقابل تیم المپیک مارسی را نیز از دست بدهد. جمهوری اسلامی ایران .