گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرد

30/06/1400 10:52:00 ق.ظ

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرد #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, آمریکا

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم ‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرد العربيه_فارسى

دولت جو بایدن در گزارشی که به کنگره ارائه داد، نشان داده است تحریم ‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، اقتصاد ایران را فقط

بر اساس گزارش «فاکس بیزنس» دولت دموکرات آمریکا با ارائه گزارشی غیرعلنی در ابتدای ماه جاری به کنگره آمریکا نشان داد کاهش چشم‌گیر حجم تجاری ایران از 46 میلیارد دلار در سال 2019 به 28 میلیارد دلار در سال 2020 باعث شد که با افزایش بحران نقدینگی در این کشور، مردم در اعتراض به این وضعیت، تظاهرات گسترده‌ای را صورت دهند.

Advertisementلایحه تحریم ایران یا «آیسا» رئیس جمهوری آمریکا را موظف می‌کند در مورد ارزش دلاری مبادلات تجاری ایران با کشورهای قدرتمند اقتصادی یا «گروه بیست»، به قانون گذاران کنگره گزارش ارائه دهد.بر اساس این گزارش، ارزش مبادلات تجاری ایران پس از اعمال مجدد تحریم‌ها در سال 2018، کاهشی 70 میلیارد دلاری داشته است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

اگر روزی ماشین شما در مسافرت، بین راه بنزین تمام کرد ناراحت نباشید، کنار جاده بایستید و در باک آن بشاشید، بعد برید استارت بزنید. به احتمال زیاد ماشین شما روشن و می توانید به راه خود ادامه دهید! چرا؟ چون در اقتصاد ایران هم شاشیدن و هم پی پی کردند و هنوز چرخ اقتصاد ایران حرکت میکنه تحریم های ترامپ ماشین اقتصادی تامین مالی تروریسم را نابود کرد این درستشه 👆👆

برای همین نفت مجانی به لبنان و سوریه و چین میده ، برق مجانی به عراق، برای عراق و ونزوئلا و لبنان خونه و بیمارستان و مدرسه و فروشگاه میسازه ، کربلای عراق رو با طلا های ایران برق میندازه، آب و خاک و معادن ایران رو به چین و روسیه و امارت واگذار میکنه. بایدن کجای کاری؟

پارلمان لبنان با رای‌اعتماد به دولت جدید به ۱۳ ماه خلاء سیاسی پایان دادجلسه بررسی برنامه دولت جدید و رای اعتماد به آن در پارلمان لبنان قرار بود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی آغاز شود اما به دلیل قطع برق با حدود یک ساعت تاخیر تشکیل شد.

دیدگاه | بایدن، مدافع همیشگی سازمان ملل متحد، بیش از همیشه به این نهاد نیاز داردبه عقیده این خبرنگار ارشد نشریه فارین پالیسی، عدم حضور رهبرانی همچون رؤسای جمهوری روسیه، چین، و فرانسه در نشست امسال، این فرصت را در اختیار جو بایدن قرار می‌دهد که نقش رهبری ایالات متحده در سازمان ملل را بیش از پیش تثبیت کند.

ایلان ماسک پس از پایان ماموریت ۴ فضانورد آماتور، بایدن را مسخره کردایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل عدم تمجید از ماموریت تاریخی شرکت اسپیس‌ایکس در اعزام فضانوردان به مدار زمین مورد تمسخر قرار داد. آقای بایدن ذاتا' آدم مسخره‌ای نیست. ولی همانطوریکه وزارت اطلاعات ایران، حکومت ایران را تا نهایت درجه ممکن تنزّل داده، سازمان سیا نیز شروع کرده به احمق تلقّی کردن ملّت‌های جهان، این امر برخی سیاست‌ها و عملکردهای دولت آمریکا را مضحک و مسخره‌ جلوه می‌دهد نمونه‌ای من گذاشته‌ام،...،.

مناقشه خرید زیردریایی اتمی؛ بایدن پیشنهاد گفت‌وگوی تلفنی با مکرون را داد | DW | 20.09.2021جو بایدن پیشنهاد داده درباره مناقشه توافق سه‌جانبه با امانوئل مکرون تلفنی صحبت کند. فرانسه این پیمان را نه تنها ضربه مالی به این کشور بلکه ضربه‌ای به ناتو و اتحادیه اروپا دانسته است. آخ ،آخ، آخ. چه لذتی داد کنار گذاشتن فرانسه و کنسل کردن قرار داد اون زیر دریایی ها از طرف استرالیا!!! 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

رایزنی‌های هسته‌ای مقامات دولت رئیسی؛ اسلامی در وین و امیرعبداللهیان در نیویورکرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به اینکه در آینده «بسیار نزدیک» بار دیگر به تهران سفر خواهد کرد گفت که هدف از این سفر «زمینه‌چینی برای دیگر تلاش‌های دیپلماتیک مهم» خواهد بود. آقای آیت الله دکتر ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! خیلی خوبه طرف با ۶ کلاس سواد اکابری دکتر شده اگر این معجزه نیست پس چیه؟ ایشان فقط دلواپس تحریمهاست برای برداشتن تحریم‌ها بهترین راه آزادی زندانیان سیاسی و آزاد کردن مطبوعات و اجازه تظاهرات مردمی است تا ایرانی شکوفا برای آیندگان بجا گذارید

در یک سال، 18 میلیارد دلار کوچک‌تر کرد و آن را «به زانو درآورد».Aa پارلمان لبنان دوشنبه شب در پایان جلسه‌ای هشت ساعته به دولت نجیب میقاتی، نخست‌وزیر جدید این کشور رای اعتماد داد.مقاله‌ای تحلیلی با اشاره به سابقه طولانی جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در حمایت از سازمان‌های بین‌المللی و نیز چندجانبه‌گرایی وی در رویارویی با مسائل و بحران‌های بین‌المللی، می‌گوید بایدن از سخنرانی پیش‌ روی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان فرصتی برای ترویج نقش رهبری ایالات متحده استفاده خواهد کرد.Aa ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل عدم تمجید از ماموریت شرکت اسپیس‌ایکس در اعزام فضانوردان آماتور به مدار زمین مورد تمسخر قرار داد.

بر اساس گزارش « فاکس بیزنس » دولت دموکرات آمریکا با ارائه گزارشی غیرعلنی در ابتدای ماه جاری به کنگره آمریکا نشان داد کاهش چشم‌گیر حجم تجاری ایران از 46 میلیارد دلار در سال 2019 به 28 میلیارد دلار در سال 2020 باعث شد که با افزایش بحران نقدینگی در این کشور، مردم در اعتراض به این وضعیت، تظاهرات گسترده‌ای را صورت دهند. Advertisement لایحه تحریم ایران یا «آیسا» رئیس جمهوری آمریکا را موظف می‌کند در مورد ارزش دلاری مبادلات تجاری ایران با کشورهای قدرتمند اقتصادی یا «گروه بیست»، به قانون گذاران کنگره گزارش ارائه دهد. این در حالی است که ۱۵ نماینده به دولت جدید رای اعتماد ندادند. بر اساس این گزارش، ارزش مبادلات تجاری ایران پس از اعمال مجدد تحریم‌ها در سال 2018، کاهشی 70 میلیارد دلاری داشته است. به عقیده این خبرنگار ارشد نشریه فارن پالسی، با توجه به عدم حضور رهبرانی همچون رؤسای جمهوری روسیه، چین، و فرانسه در نشست امسال این فرصت را در اختیار جو بایدن قرار می‌دهد که نقش رهبری ایالات متحده در سازمان ملل را بیش از پیش تثبیت کند. حجم مبادلات تجاری بین ایالات متحده و ایران نیز از 34. دولت حسان دیاب، نخست‌وزیر پیشین لبنان به دنبال انفجار شدیدی که روز چهار اوت (۱۴ مرداد) سال گذشته در بندر بیروت روی داد استعفاء داده بود.5 میلیون دلار در سال 2019 به 26. آقای ترامپ پیشتر در جریان کارزارهای انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۲۰ از جو بایدن با عنوان «جو خوابالو» یاد می‌کرد.

5 میلیون دلار در سال 2020 کاهش پیدا کرد. تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است نمایندگان پارلمان را در محوطه بیرون ساختمان در انتظار پایان خاموشی و آغاز جلسه پارلمان نشان می‌دهد. نویسنده در پایان مقاله ضمن اشاره مجدد به اشراف جو بایدن به ناتوانی ایالات متحده در حل مسائل جهانی بدون در پیش گرفتن رویکردی چندجانبه‌گرایانه، به نقل از نورم کورز، سخنگوی سابق جو بایدن در مجلس سنا، می‌گوید، بر خلاف تصور بسیاری مبنی بر این که وجود سازمان‌های بین‌المللی همچون سازمان ملل موجب کاهش نقش ایالات متحده می‌شود، «حمایت سایر ملل، در قالب ائتلاف‌هایی به رهبری ایالات متحده، سبب ارتقای امنیت آمریکا خواهد شد. بخش عمده صادرات آمریکا به ایران اقلامی مانند دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات کشاورزی است که به دلایل بشردوستانه از محدودیت‌های تحریمی معاف هستند. ارزش حجم روابط اقتصادی ایران با بزرگ‌ترین شریک تجاری خود، چین، از 19 میلیارد دلار در سال 2019 به 12 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش یافت. دولت جدید لبنان پس از یک سال کشمکش سیاسی تشکیل شد تاخیر در تشکیل دولت جدید لبنان طی ماههای گذشته به بحران اقتصادی در این کشور دامن زد. به‌رغم اینکه چین تحریم‌های آمریکا علیه تهران را دور زده و وارد تجارت سودآور نفتی با این کشور شده است. بر اساس این گزارش، حجم تجارت بین ایران و اتحادیه اروپا نیز از 4. بسیاری از شهروندان لبنان طبقه حاکم بر این کشور را عامل بحران مالی و اقتصادی کنونی می‌دانند. نتانیاهو ادای چرت زدن بایدن را در آورد سکوت جو بایدن نسبت به این رخداد در حالی بود که مقامات ارشد سازمان فضایی آمریکا ناسا این موفقیت را پیشتر تبریک گفته بودند.

7 میلیارد دلار در سال 2019 به 4.3 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش یافت. نجیب میقاتی وعده داده است که همزمان با از سرگیری مذاکرات با این نهاد بین‌المللی طرحی برای احیای اقتصاد لبنان تهیه خواهد کرد. با وجود تحریم‌های آمریکا، اروپایی‌ها نمی‌خواهند بازار سودآور تجارت با ایران را از دست دهند و به مبادلات اقتصادی با تهران پایبند هستند. دولت ترامپ با فعال‌کردن سازوکار «ماشه» در اوت 2020، تمام تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را بازگرداند. این امر باعث سقوط چشمگیر حجم مبادلات تجاری ایران شد. از سوی دیگر ایلان ماسک یکی از منتقدان تصمیمات جدید جو بایدن در خصوص سیاست‌های کلی پیرامون خودروهای برقی به شمار می‌رود.

این گزارش غیر محرمانه اما غیر علنی و اجباری در حالی به کنگره ارائه داده شد که دولت بایدن به دنبال برگزاری مذاکرات احیای برجام است. ایران نیز شرط لازم برای بازگشت به برجام را، رفع تمامی تحریم‌هایی دانسته است که در زمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، علیه ایران وضع شد. دولت ترامپ در کمپین «فشار حداکثری» علیه ایران، ضربه بزرگی به اقتصاد این کشور وارد کرد. .