العربيه_فارسى, آمریکا, تحریم, ایران

العربيه_فارسى, آمریکا

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرد

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرد #العربيه_فارسى

21/09/2021 10:52:00 ق.ظ

گزارش دولت بایدن به کنگره: تحریم ‌های ترامپ اقتصاد ایران را نابود کرد العربيه_فارسى

دولت جو بایدن در گزارشی که به کنگره ارائه داد، نشان داده است تحریم ‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، اقتصاد ایران را فقط

بر اساس گزارش «فاکس بیزنس» دولت دموکرات آمریکا با ارائه گزارشی غیرعلنی در ابتدای ماه جاری به کنگره آمریکا نشان داد کاهش چشم‌گیر حجم تجاری ایران از 46 میلیارد دلار در سال 2019 به 28 میلیارد دلار در سال 2020 باعث شد که با افزایش بحران نقدینگی در این کشور، مردم در اعتراض به این وضعیت، تظاهرات گسترده‌ای را صورت دهند.

تاکید بر ادامه روند واکسیناسیون عمومی در کشور/ تأثیر واکسیناسیون بر کاهش شهرهای قرمز و آمار مرگ و میر کاملاً مشهود است وجود دریا در شمال و جنوب کشور ظرفیتی بزرگ برای توسعه است/ پیشرفت طرح انتقال آب از دریا به فلات مرکزی باید سرعت بگیرد اینفوگرافی| آمار استانی واکسیناسیون کامل کرونا در ایران

Advertisementلایحه تحریم ایران یا «آیسا» رئیس جمهوری آمریکا را موظف می‌کند در مورد ارزش دلاری مبادلات تجاری ایران با کشورهای قدرتمند اقتصادی یا «گروه بیست»، به قانون گذاران کنگره گزارش ارائه دهد.بر اساس این گزارش، ارزش مبادلات تجاری ایران پس از اعمال مجدد تحریم‌ها در سال 2018، کاهشی 70 میلیارد دلاری داشته است.

حجم مبادلات تجاری بین ایالات متحده و ایران نیز از 34.5 میلیون دلار در سال 2019 به 26.5 میلیون دلار در سال 2020 کاهش پیدا کرد. بخش عمده صادرات آمریکا به ایران اقلامی مانند دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات کشاورزی است که به دلایل بشردوستانه از محدودیت‌های تحریمی معاف هستند. headtopics.com

ارزش حجم روابط اقتصادی ایران با بزرگ‌ترین شریک تجاری خود، چین، از 19 میلیارد دلار در سال 2019 به 12 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش یافت. به‌رغم اینکه چین تحریم‌های آمریکا علیه تهران را دور زده و وارد تجارت سودآور نفتی با این کشور شده است.بر اساس این گزارش، حجم تجارت بین ایران و اتحادیه اروپا نیز از 4.7 میلیارد دلار در سال 2019 به 4.3 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش یافت. با وجود تحریم‌های آمریکا، اروپایی‌ها نمی‌خواهند بازار سودآور تجارت با ایران را از دست دهند و به مبادلات اقتصادی با تهران پایبند هستند.

دولت ترامپ با فعال‌کردن سازوکار «ماشه» در اوت 2020، تمام تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را بازگرداند. این امر باعث سقوط چشمگیر حجم مبادلات تجاری ایران شد.این گزارش غیر محرمانه اما غیر علنی و اجباری در حالی به کنگره ارائه داده شد که دولت بایدن به دنبال برگزاری مذاکرات احیای برجام است. ایران نیز شرط لازم برای بازگشت به برجام را، رفع تمامی تحریم‌هایی دانسته است که در زمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، علیه ایران وضع شد.

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد

این تمساح کانیه نام دارد. او که به تازگی از خواب زمستانی بیدار شده در فصل جفت‌گیری دیگر تمساح‌ها را اذیت می‌کند. به همین دلیل مسئولان باغ‌ وحش تصمیم گرفتند او را برای مدتی به قرنطینه بفرستند.

اگر روزی ماشین شما در مسافرت، بین راه بنزین تمام کرد ناراحت نباشید، کنار جاده بایستید و در باک آن بشاشید، بعد برید استارت بزنید. به احتمال زیاد ماشین شما روشن و می توانید به راه خود ادامه دهید! چرا؟ چون در اقتصاد ایران هم شاشیدن و هم پی پی کردند و هنوز چرخ اقتصاد ایران حرکت میکنه تحریم های ترامپ ماشین اقتصادی تامین مالی تروریسم را نابود کرد این درستشه 👆👆

برای همین نفت مجانی به لبنان و سوریه و چین میده ، برق مجانی به عراق، برای عراق و ونزوئلا و لبنان خونه و بیمارستان و مدرسه و فروشگاه میسازه ، کربلای عراق رو با طلا های ایران برق میندازه، آب و خاک و معادن ایران رو به چین و روسیه و امارت واگذار میکنه. بایدن کجای کاری؟

پارلمان لبنان با رای‌اعتماد به دولت جدید به ۱۳ ماه خلاء سیاسی پایان دادجلسه بررسی برنامه دولت جدید و رای اعتماد به آن در پارلمان لبنان قرار بود ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی آغاز شود اما به دلیل قطع برق با حدود یک ساعت تاخیر تشکیل شد.

دیدگاه | بایدن، مدافع همیشگی سازمان ملل متحد، بیش از همیشه به این نهاد نیاز داردبه عقیده این خبرنگار ارشد نشریه فارین پالیسی، عدم حضور رهبرانی همچون رؤسای جمهوری روسیه، چین، و فرانسه در نشست امسال، این فرصت را در اختیار جو بایدن قرار می‌دهد که نقش رهبری ایالات متحده در سازمان ملل را بیش از پیش تثبیت کند.

ایلان ماسک پس از پایان ماموریت ۴ فضانورد آماتور، بایدن را مسخره کردایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل عدم تمجید از ماموریت تاریخی شرکت اسپیس‌ایکس در اعزام فضانوردان به مدار زمین مورد تمسخر قرار داد. آقای بایدن ذاتا' آدم مسخره‌ای نیست. ولی همانطوریکه وزارت اطلاعات ایران، حکومت ایران را تا نهایت درجه ممکن تنزّل داده، سازمان سیا نیز شروع کرده به احمق تلقّی کردن ملّت‌های جهان، این امر برخی سیاست‌ها و عملکردهای دولت آمریکا را مضحک و مسخره‌ جلوه می‌دهد نمونه‌ای من گذاشته‌ام،...،.

مناقشه خرید زیردریایی اتمی؛ بایدن پیشنهاد گفت‌وگوی تلفنی با مکرون را داد | DW | 20.09.2021جو بایدن پیشنهاد داده درباره مناقشه توافق سه‌جانبه با امانوئل مکرون تلفنی صحبت کند. فرانسه این پیمان را نه تنها ضربه مالی به این کشور بلکه ضربه‌ای به ناتو و اتحادیه اروپا دانسته است. آخ ،آخ، آخ. چه لذتی داد کنار گذاشتن فرانسه و کنسل کردن قرار داد اون زیر دریایی ها از طرف استرالیا!!! 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

رایزنی‌های هسته‌ای مقامات دولت رئیسی؛ اسلامی در وین و امیرعبداللهیان در نیویورکرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به اینکه در آینده «بسیار نزدیک» بار دیگر به تهران سفر خواهد کرد گفت که هدف از این سفر «زمینه‌چینی برای دیگر تلاش‌های دیپلماتیک مهم» خواهد بود. آقای آیت الله دکتر ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! خیلی خوبه طرف با ۶ کلاس سواد اکابری دکتر شده اگر این معجزه نیست پس چیه؟ ایشان فقط دلواپس تحریمهاست برای برداشتن تحریم‌ها بهترین راه آزادی زندانیان سیاسی و آزاد کردن مطبوعات و اجازه تظاهرات مردمی است تا ایرانی شکوفا برای آیندگان بجا گذارید