گزارش تکان‌دهنده تامین اجتماعی از فقر مطلق، خشونت و خودکشی در ایران

23/08/1400 05:25 ب.ظ

یک مقام تامین اجتماعی نسبت به سونامی آسیب‌های اجتماعی پس از شیوع کرونا در ایران هشدار داده و گفته است جمعیت زیر خط فقر مطلق در ایران دو برابر شده و خشونت_خانگی ۷۷ درصد افزایش یافته است. اخبار_ایران

روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، درباره گسترش فقر مطلق در ایران به ایسنا گفت: طبق مطالعه انجام شده در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، به‌ طور متوسط در سال گذشته ۳۰.

۶ درصد از جمعیت کل کشور زیر خط فقر مطلق هستند، این در حالی است که جمعیت زیر خط فقر مطلق در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۵.۵ و ۲۱.۶ درصد بوده است.

به گفته این مقام دولتی، جمعیت «جمعیت زیر خط فقر مطلق در مناطق شهری ۳۱.۸ درصد است و در مناطق روستایی به ۵۴ درصد می‌رسد». کردونی شیوع کرونا را از عوامل اصلی دو برابر شدن جمعیت زیر خط مطلق در ایران طی سه سال دانسته است.

این مقام تامین اجتماعی ایران همچنین به آماری از افزایش ۷۷ درصدی خشونت خانگی در کلان شهرهای ایران در زمان شیوع ویروس کرونا اشاره کرده و عنوان کرده است: طبق اعلام پزشکی قانونی، با افزایش ۳۵ درصدی خودکشی با قرص برنج نسبت به سال قبل هم روبرو هستیم. headtopics.com

کردونی به افزایش ۴ درصدی طلاق در ایران نیز اشاره کرده و گفته است: طبق اعلام سازمان ثبت احوال کشور در سال ۹۹ تعداد ۱۸۳ هزار و ۱۸۲ طلاق در کشور به ثبت رسید، این آمار در سال ۹۸ ، ۱۷۶ هزار و ۸۱۲ طلاق در کشور بوده و به معنای افزایش چهار درصدی طلاق است.

ادامه مطلب:
iranwire »

غیبت قطعی خربین در دیدار با ایران- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimغیبت قطعی خربین در دیدار با ایران مهاجم تیم ملی فوتبال سوریه دیدار با ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی را از دست داد خربین در دیدار سوریه برابر عراق آسیب دید و نیاز به یک هفته دوره درمانی دارد Qatar2022 ستحطم النظام الحالي وستحطم القوى العظمى الحالية لتشكيل حكومة عالمية واحدة والتي تسمى: 'بالنظام العالمي الإسلامي'.

دیپلمات سابق ایران در نروژ به مشارکت در ترور ناشر«آیات شیطانی» متهم شد

کاربران از «اختلال» اینترنت در ایران در آستانه سالگرد اعتراضات آبان ۹۸ خبر می‌دهندحسین رونقی، بلاگر و فعال آزادی بیان در ایران در توییتی نوشت از روز جمعه ۲۱ آبان، اختلال شدیدی بر روی وی‌پی‌ان‌ها و فیلترشکن‌ها وجود دارد که منجر به قطعی اینترنت می‌شود. سرعت اینترنت نیز به‌شدت کم شده است. نه من اختلالی ندارم، ببین 《مرگ بر آمریکا》 منظور اینه که voa دوست داره به مردم یادآوری کنه؛ بزودی سالگرد آبان میباشد ولی فکر کنم کور خوندید، زیرا که مردم دیگه کمتر بازیچه این و اون میشن! همونطور که سال پیش هم موفقیت چندانی کسب نکردین خو دیگه چی

کرونا در ایران | هشدار در مورد حضوری شدن مدارس باوجود نبود واکسن «قابل اطمینان» برای خردسالانوزارت بهداشت ایران از روز ۲۰ آبان تا ۲۱ آبان، ۷ هزار و ۳۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ را تأیید کرد. به این ترتیب، مجموع مبتلایان کرونا در ایران به ۶ میلیون و ۲۷ هزار و ۲۶۹ نفر رسید. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۲۷ هزار... سلام مدیر خنده بازار هستم لطف بزرگی در حقم میکنید دنبالم کنید

خشم «عصائب اهل حق» از سفیر ایران در عراقواکنش برخی گروه‌های ستیزه‌جو در عراق مانند «عصائب اهل حق» به نتایج سفر اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به بغداد خشم و نگرانی آنها از این سفر

کرونا در ایران؛ الزام واکسن و گواهی تست منفی از اول آذر | DW | 13.11.2021تعداد شهرهای قرمز ایران کاهش یافته و آمارهای رسمی ثبات نسبی در منحنی ابتلا و مرگ را نشان می‌دهند. وزارت بهداشت اما برای پیشگیری از عادی‌انگاری پاندمی، گواهی واکسن یا تست کرونا را الزام حضوردر اجتماع و اماکن اعلام کرد. بنر سفارت آلمان ؛ نومدرنیته آویزان از پاچه نیچه 'انسان غربی'

استان‌وایر- یک مقام تامین اجتماعی نسبت به سونامی آسیب‌های اجتماعی پس از شیوع کرونا در ایران هشدار داده و گفته است جمعیت زیر خط فقر مطلق در ایران دو برابر شده و خشونت خانگی ۷۷ درصد افزایش یافته است.

روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، درباره گسترش فقر مطلق در ایران به ایسنا گفت: طبق مطالعه انجام شده در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، به‌ طور متوسط در سال گذشته ۳۰.۶ درصد از جمعیت کل کشور زیر خط فقر مطلق هستند، این در حالی است که جمعیت زیر خط فقر مطلق در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۵.۵ و ۲۱.۶ درصد بوده است.

به گفته این مقام دولتی، جمعیت «جمعیت زیر خط فقر مطلق در مناطق شهری ۳۱.۸ درصد است و در مناطق روستایی به ۵۴ درصد می‌رسد».

کردونی شیوع کرونا را از عوامل اصلی دو برابر شدن جمعیت زیر خط مطلق در ایران طی سه سال دانسته است.

این مقام تامین اجتماعی ایران همچنین به آماری از افزایش ۷۷ درصدی خشونت خانگی در کلان شهرهای ایران در زمان شیوع ویروس کرونا اشاره کرده و عنوان کرده است: طبق اعلام پزشکی قانونی، با افزایش ۳۵ درصدی خودکشی با قرص برنج نسبت به سال قبل هم روبرو هستیم.

کردونی به افزایش ۴ درصدی طلاق در ایران نیز اشاره کرده و گفته است: طبق اعلام سازمان ثبت احوال کشور در سال ۹۹ تعداد ۱۸۳ هزار و ۱۸۲ طلاق در کشور به ثبت رسید، این آمار در سال ۹۸ ، ۱۷۶ هزار و ۸۱۲ طلاق در کشور بوده و به معنای افزایش چهار درصدی طلاق است.

رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی همچنین افزایش حمل سلاح در پایتخت، افزایش نزاع و سه برابر شدن اختلاف میان زوجین و افزایش پرونده‌های اختلاس در کشور را از دیگر آسیب‌های اجتماعی روبه رشد در ایران پس از شیوع کرونا دانسته است.

کارشناسان مستقل سیاست‌های ماجریاجویانه جمهوری اسلامی در سیاست خارجی که منجر به انزوای بین‌المللی کشور شده است را از دلایل اصلی ناتوانی اقتصاد ایران در مقابله با پیامدهای انتشار کرونا می‌دانند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: