گزارش ایلنا از جلسه رأی اعتماد به گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 107 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 46%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نمایندگان در نشست علنی امروز ( سه‌شنبه 8 مهر ۹۹) بررسی برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برای اخذ رأی اعتماد را در دستور کار خود قرار دادند.

به گزارش ایلنا، هفته گذشته پس از معرفی رزم حسینی به عنوان گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت صمت، روز ۸ مهر ماه به بررسی صلاحیت وی اختصاص داده شد.اظهارات منتسب به واعظی درخصوص معرفی وزیر صمت صحت ندارد

نماینده مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: مدیریت بازار و معیشت مردم، عدالت در توزیع کالاهای اساسی با ایجاد شبکه توزیع مناسب و شکسته شدن انحصار در بخش‌های مختلف صنعت معدن و تجارت، فعال‌سازی سامانه‌های نظارت بر کالاها، حذف انحصار در واردات کالا و مبارزه با ویژه‌خواران، اصلاح ساختار و ایجاد توازن در عرضه و تقاضا مورد انتظار مردم و مجلس شورای اسلامی است.

احسان ارکانی در جریان بررسی صلاحیت علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، گفت: پیش از آنکه رزم‌حسینی به عنوان استاندار موفق خراسان رضوی انتخاب شود، به عنوان معاون استاندار با وی بودم و روحیه جهادی، تعامل‌گرا، نگاه کارشناسی همراه با تعامل و درایت وی با روحیه خدمت به مردم را از نزدیک دیدم. همچنین شخصیت مستقل و نگاه توسعه‌گرا در وجود و شخصیت حسینی دیده شده است.

نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که برخی می‌گویند چون رییس‌جمهور به جلسه رای اعتماد نیامده و به مجلس توهین شده به رزم‌حسینی رای ندهید، گفت: رای ندادن به رزم‌حسینی به معنای تنبیه رییس‌جمهور نیست بلکه تنبیه مردم است و بازار بیشتر از قبل رها می‌شود. حداقل در این ماه‌های باقی‌مانده تکلیف وزارت صنعت، معدن و تجارت را مشخص کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور امروز مردم در پیاده‌رو‌ها می‌گویند، «خدا روحانی را لعنت کند» و سر سوزنی به شما اعتماد ندارند، چه برسد به وزیر پیشنهادی شما که دو دهه خارج از کشور بوده است، همکاران بدانید کسانی پشت پرده انتصاب آقای رزم‌حسینی هستند که اگر من بخواهم پشت پرده‌ها را نام ببرم شما تعجب می‌کنید.

وی ادامه داد: آن‌ها آنقدر حرفه‌ای هستند که جز با بررسی لایه لایه نمی‌توان به آن رسید، رزم‌حسینی در مرداد ۸۴ به همراه خبازی و پوریانی که ادعا می‌کند او را نمی‌شناسد، هیئت مدیره شرکت خصوصی بودند که اسناد روزنامه آن در ۲۲ مرداد ۸۴ وجود دارد، در این شرکت رزم‌حسینی رئیس هیئت مدیره، پوریانی به عنوان نایب رئیس و خبازی را به عنوان مدیرعامل شرکت خدمات بازرگانی یارانه مس بودند، شرکت بخشی از سهام خود را که ارزش چندانی نداشت به شرکت مس فروخته است.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس ماده ۲۰۲ کمیسیون مرتبط با وزیر پیشنهادی باید اطلاعات دقیق درباره این فرد در صحن علنی ارائه کند اما گزارش ارائه شده نه مثبت بود و نه منفی بلکه سخنگوی محترم کمیسیون صنایع صرفا یک گزارش تحلیلی ارائه کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رزم حسینی وزیر صمت شدبا رأی نمایندگان رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت شد. گوه تو رزم حسینی👻👻👻 ب ی ورم ی دزد دیگه
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض نمایندگان به پخش کلیپی از "سردار سلیمانی" در مجلس/جلسه مجلس دقایقی متشنج شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimجلسه مجلس دقایقی متشنج شد عنابستانی که به عنوان موافق رزم‌حسینی صحبت می‌کرد اقدام به پخش کلیپی چند دقیقه‌ای از سردار سلیمانی کرد در این کلیپ سردار_سلیمانی در کنار رزم‌حسینی در جلسه‌ای نشسته بود پخش این کلیپ اعتراض و فریاد نمایندگان را به دنبال داشت کاش واقعیتها را درباره سلیمانی به مردم میگفتید او یک فرمانده نظامی درجه یک (عالی و کاربلد) یک افسر اطلاعاتی درجه دو (متوسط و دارای فعالیت های بی اثر) و یک سیاستمدار درجه سه (ضعیف و آسیب رسان) بود صلح اعراب و کشورهای عرب حاشیه خلیج نتیجه مدیریت او در همه عرصه ها بر محور مقاومت بود قراره تا کی از سردار سپهبد شهید ، این مرد الهی هزینه کنند ؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تعطیلی صحن شورای شهر به دلیل ابتلای یکی از اعضا به کرونارئیس شورای شهر تهران به ایلنا خبر داد: تعطیلی صحن شورای شهر به دلیل ابتلای یکی از اعضا به کرونا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دستور رئیس جمهور برای توجه ویژه به قالی بافان کشوررئیس جمهور در پی نامه استانداری آذربایجان شرقی درخصوص مساعدت و رسیدگی دولت به وضعیت معیشتی و زندگی قالی بافان کشور، طی نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد به این قشر زحمتکش و هنرمند کشور به صورت ویژه توجه شود. فک کنم این دستور به گاشون داد. تیر خلاص به قالیبافان زده شد روحانی تپه اباد نگذاشته که اونم بصورت ویژه دستورش داده شد یا خداااا..... ای قالی بافان زحمتکش و هنرمند... الفاتحة
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعلام آمادگی ایران برای کمک به برقراری آتش‌بس میان آذربایجان و ارمنستانسخنگوی وزارت امور خارجه آمادگی ایران: جمهوری اسلامی ایران از نزدیک و با نگرانی درگیری‌های نظامی میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان را دنبال می‌کند و ضمن دعوت طرفین به خویشتنداری، خواستار توقف فوری درگیری ها و آغاز گفت‌وگو میان دو کشور است جمهوری اسلامی غلط کرد جمهوری اسلامی....... نگران درگیری...... دعوت به خویشتنداری...... خواستار گفتگو..... ای خداااااااااااااااااا🤣🤣🤣 تو محل ما یه بار دوتا لات با هم دعواشون شد، یه آخونده (تریپ ریش‌سفیدی‌واینا) اومد جداشون کنه، هر جفتشون باهم یه دفعه به آخونده گفتن: خفه شو.! حالا اینم ماجرا همونه. 😂🤣
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وریا غفوری: کسی که شش ماه است وارد تیم شده حق ندارد حرف بزند / بازیکن نباید پایش را از گلیمش درازتر کندکاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران در گفتگو با ایلنا درخصوص حواشی اخیر پیرامون این تیم به دنبال حذف از رقابت‌‎های لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »