گزارش صندوق بین‌المللی پول: نقدینگی در ایران «۵۱ درصد» رشد خواهد کرد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت با استقراض‌های لجام‌گسیخته از بانک مرکزی و اجبار آن به چاپ اسکناس بدون پشتوانه، همچنین دریافت وام‌های کلان برای جبران کسری بودجه، به رشد چشمگیر نقدینگی دامن زده است.

صندوق بین‌المللی پول در تازه‌ترین گزارش فصلی خود درباره کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی پیش‌بینی کرده است که نقدینگی در ایران طی سال جاری خورشیدی ۵۱ درصد رشد کند.دولت طی سال‌های گذشته با استقراض‌های لجام‌گسیخته از بانک مرکزی و اجبار آن به چاپ اسکناس بدون پشتوانه، همچنین دریافت وام‌های کلان از بانک‌ها و نهادهای مالی کشور برای جبران کسری بودجه، به رشد چشمگیر نقدینگی دامن زده است.

آخرین آمارهای بانک مرکزی ایران نیز نشان می‌دهد که نقدینگی در کشور در بهمن پارسال به چهار هزار و ۶۲۴ تریلیون تومان رسیده است که نسبت به بهمن پارسال تقریبا ۴۰ درصد رشد داشته است. نقدینگی در ایران طی ۱۰ سال گذشته ۱۴ برابر شده است. برآورد صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که ایران در سال جاری بعد از کشورهای ونزوئلا، آرژانتین، سورینام، یمن، سودان، زیمباوه، اتیوپی و ترکیه بیشترین نرخ تورم را در جهان خواهد داشت.

این گزارش، بدهی‌های خالص دولت ایران را معادل ۳۴ درصد از کل اقتصاد کشور عنوان کرده که با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برابر با ۵۹۱ میلیارد دلار است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ما هم باید مثل آمریکایی ها، پولمون رو بکنیم پول جهانی، تا تورممون رو احساس نکنیم

کجای دنیا ملا ها از اقتصاد و اداره مملکت سردرمیارن که درایران بخوان چنین کاری بکنند؟ ملا فقط کارش عقد کردن و صیغه کردنه نه مملکت داری!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کناره‌گیری از کمیسیون اقتصادی دولت به درخواست خودمان بود + ویدئومعاون اجرایی رئیس جمهور با انتشار یک ویدیو توضیحاتی درخصوص کناره‌گیری خود و معاون اقتصادی رئیس جمهور از کمیسیون اقتصادی دولت ارائه کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور: تصدی‌گری به‌ ویژه در بخش اقتصادی کار دولت نیستسیدابراهیم رئیسی گفت: نقش دولت هدایت، نظارت و حمایت است اما تصدی‌گری به‌ویژه در بخش اقتصادی کار دولت نیست. بنابراین باید خصوصی‌سازی را به شکل حقیقی انجام دهیم اما تا امروز در مقوله خصوصی‌سازی درست عمل نشده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اصولگرایان برای تعریف و انتقاد از دولت عقد اخوتی با هیچکس نبستند/ تیم اقتصادی دولت به دلیل ناهماهنگی مدام گل به خودی می‌زندکنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با ایلنا: اصولگرایان برای تعریف و انتقاد از دولت عقد اخوتی با هیچکس نبستند/ تیم اقتصادی دولت به دلیل ناهماهنگی مدام گل به خودی می‌زند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

محکومیت محمد امامی به حبس/ دو دانشجوی دانشگاه شریف به ۱۰ سال حبس محکوم شدندسخنگوی قوه قضاییه: *پرونده حمله به چند روحانی تا ۱۰ روز آینده به دادگاه ارسال می‌شود *دو دانشجوی دانشگاه شریف به ۱۰ سال حبس محکوم شدند *دادگاه اتهام افساد فی الارض را برای این دو دانشجو محرز ندانست *حکم قطعی نشده *محمد امامی به ۲۰ سال حبس محکوم شد مادر جنده ها این افساد فی الارض دیگه چه گوهیه از توکونتون در آوردین و از روز اول شورش ۵۷ صدها هزار ایرانی رو به این جرم دار زدید ، اگه کسی افساد فی الارض کنه اون خود این حکومت و آخوندا هستن ، تو اون دینتون با تمام مذاهب تخمیش و تو کله اون جهودای حاکم بر ایران که اربابتونن ریدم!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمله روسیه به خطوط حمل و نقل تسلیحاتی غرب به اوکراینمنابع رسانه‌ای غربی، شامگاه دوشنبه 25 آوریل، از بمباران خطوط حمل و نقل تسلیحاتی آمریکا و غرب به اوکراین توسط روسیه خبر دادند.به گزارش سایت «پولیتیکو» در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آلمان برای اولین بار به اوکراین سلاح سنگین می‌دهد؛ سفر دبیرکل سازمان ملل به روسیهاهمیت این تصمیم دولت آلمان نه قابلیت‌های تاکتیکی تانک‌های «گپارد» بلکه پیامی است که برلین می‌فرستد و نشان می‌دهد که بزرگترین اقتصاد اروپا در مورد حمایت از اوکراین جدی است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »