گزارش‌های ضد و نقیض از تائید حکم اعدام برخی معترضان آبان در اصفهان

05/05/1399 08:50 ب.ظ

سازمان حقوق بشر ایران خبر داده که حکم اعدام پنج نفر از شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های دی‌ماه ۱۳۹۶ در خمینی‌شهر اصفهان، در دیوان عالی کشور تأیید شده است. اخبار_ایران اعتراضات_پاییز_۹۸ اعتراضات_آبان

هویت این افراد مهدی صالحی قلعه شاهرخی، محمد بسطامی، مجید نظری کندری، هادی کیانی و عباس محمدی اعلام شده است. اتهام آنها نیز «بغی و محاربه» اعلام شده که منجر به صدور حکم اعدام و تائید آن در دیوان عالی کشور شده است.

وکیل یکی از متهمان با تأیید این خبر، گفت که حکم اعدام این افراد بهمن ۱۳۹۸ در شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان صادر شده بود. متهمان هم در دادگاه گفته‌اند که برای اعتراف‌های مندرج در پرونده که منجر به صدور حکم اعدام شده است، تحت شکنجه قرار داشتند.

محمود امیری‌مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران با انتقاد از صدور این حکم گفته که «استفاده از اعدام برای سرکوب معترضان و ایجاد هراس در جامعه بشدت محکوم است.» پیش‌تر سه جوان دیگر به اتهام شرکت در اعتراض‌های آبان به اعدام محکوم شده بودند که با گسترش اعتراض‌ها، اجرای احکام آنها متوقف شد. headtopics.com

دادگستری استان اصفهان هم در واکنش به این خبر، اعلام کرده که قطعی شدن حکم اعدام ۸ نفر در رابطه با اعتراضات سال‌های ۹۶ و ۹۸ را تکذیب می‌‌کند. در اطلاعیه این دادگستری آمده که «تاکنون هیچ‌گونه تایید اجرای حکمی از سوی مراجع عالی قضایی در این خصوص واصل نگردیده است.»

ادامه مطلب:
iranwire »

گزارش گاردین از نقش پمپئو در ترور سردار سلیمانیگزارش گاردین از نقش پمپئو در ترور سردار شهید سلیمانی: پمپئو که از افراطیون در زمینه مسائل ایران است، ظاهرا چندین ماه بود که درخواست این حمله را داشته است. این او بود که سرانجام ترامپ را قانع کرد تا دستور ترور را صادر کند

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش پایگاه نظامی بسمایه را به ارتش عراق واگذار کرد

وقوع رگبار و بارش باران در نقاط مختلف کشوروقوع رگبار و بارش باران در نقاط مختلف کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در برخی از استان‌های شمالی و جنوبی کشور طی سه روز آینده (۵، ۶ و ۷ مرداد) خبر داد.

تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا؛ درگیری بین معترضان و پلیس در پورتلندپلیس محلی و ماموران فدرال در پورتلند برای متفرق کردن تظاهرکنندگان مجبور به شلیک گاز اشک‌آور شدند.

رهن ۳۰۰ میلیون ‌تومانی اتاق یک‌تخته در خوابگاه‌های دخترانه تهرانهمزمان با آغاز ثبت‌نام وام ودیعه، در بازار معامله می‌شود؛ رهن ۳۰۰ میلیون ‌تومانی اتاق یک‌تخته در خوابگاه‌های دخترانه تهران

تخریب دولت و بازی در زمین دشمن با شعار مقاومتتهران- ایرنا- همزمان با فشارها و اقدامات ضدایرانی که با رهبری آمریکا، رژیم صهیونیستی و همراهی برخی دولت‌های منطقه در حال اجرا است، متاسفانه در داخل کشور برخی جریانات هم ناخواسته و ندانسته و برخی دیگر هم دانسته به دنبال تضعیف دولت و یاری‌رسانی به دشمنان ملت ایرانند.