گزارشگران بدون مرز خواستار رسیدگی فوریِ جهانی به وضعیت زندان قرچک شد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان گزارش‌گران بدون مرز خواستار رسیدگی «فوری» نهادها و مقامات حقوق بشری بین‌المللی به وضعیت «فاجعه‌بار» زندان زنان قرچک شد.

در پی گزارش‌های متعدد فعالان مدنی و سیاسی زندانی از وضعیت زندان قرچک ، رضا معینی مسئول دفتر افغانستان و ایران سازمان گزارشگران از میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، و جاوید رحمان، گزارشگر ویژه این سازمان، خواست که برای رسیدگی به زندان قرچک که از نظر «بهداشتی» و «تسهیل ارتباط زندانیان با خانواده‌هایشان» در وضعیتی «فاجعه‌بار» است «فوری» اقدام کنند و از مقامات ایران خواهان همکاری «بدون قید و شرط» با سازمان ملل و رعایت تعهدات جهانی شوند.

از جمله نرگس محمدی چندی پیش در پیامی که از این زندان منتشر کرد، گفت: «در زندان قرچک نیاز روزانه هر انسان یعنی حق تنفس سالم و آشامیدن آب معمولی را هم از ما سلب کرده‌اند.» علاوه بر وضع آب آشامیدنی، بسیاری از زندانیان وضعیت بهداشت و تهویه هوا در زندان قرچک را بسیار نامناسب اعلام کرده‌اند. زندان قرچک که به دلیل وضعیت نابسامان و غیربهداشتی به‌عنوان تبعیدگاه بسیاری از زندانیان سیاسی و مدنی از آن نام برده می‌شود، پیش از تبدیل به زندانی برای زنان، مرغداری و سپس اردوگاه ترک اعتیاد مردان بوده است و در حال حاضر بر اساس اعلام رسمی مقامات زندان ایران ظرفیت ۱۲۰۰ زن زندانی را دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا می‌گوید برخلاف ادعای روسیه نیروهای روس به سمت مرز اوکراین رفته‌اندعلی‌رغم اصرار روسیه که نیروهایش از نزدیکی مرز اوکراین در حال عقب‌نشینی هستند، آمریکا و سازمان ناتو اعلام کردند که روسیه روز چهارشنبه همچنان در حال تقویت نیروهایش در اطراف اوکراین است، امری که ابراز تمایل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، برای مذاکره به منظور حل بحران اوکراین را زیر سوال می‌برد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

زلنسکی: روسیه نیروهایش را از مرز اوکراین عقب نکشیده استاتحادیه اروپا از روسیه خواست تا «اقداماتی عینی و ملموس» اتخاذ کند که نشان‌دهنده تنش‌زدایی در مرز اوکراین باشد، تنشی که «صلح و امنیت در اروپا را تهدید می‌کند». EuropeNews بابا خیلی رسانه ها جو میدن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا: روسیه نیروهای خود در مرز اوکراین را تقویت کرده است | DW | 17.02.2022واشنگتن در بحران اوکراین و خطر حمله احتمالی ارتش روسیه، مسکو را به 'انتشار اطلاعات جعلی' متهم کرده و از تقویت نیروهای روسیه در مرکز اوکراین سخن گفته است. صدراعظم آلمان نیز با جو بایدن تماس تلفنی داشت. یوپه بل ډزی کله کوی موږخوورته له انتظاره تکشین سو با این اولیگارشهای روس کمی پول بهشان رسیدفکرکشورگشایی افتادن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا از اعزام ۷ هزار نیروی نظامی تازه‌ نفس روس به مرز اوکراین خبر دادیکی از مقامات ارشد کاخ سفید بدون ارائه مدرکی، روز چهارشنبه ادعا کرد که روسیه حدود ۷ هزار نیروی دیگر خود را به نقاط مرزی با اوکراین اعزام کرده است. همزمان، نیروهای اطلاعاتی استونی ادعا کرده‌اند که از پیشروی ۱۰ گردان روسیه به سمت مرزهای اوکراین مطلع شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسئول چندین بمب‌گذاری و حمله تروریستی در مرز ترکیه با سوریه از پای درآمدمسئول چندین بمب‌گذاری و حمله تروریستی در مرز ترکیه با سوریه از پای درآمد یک عضو گروه تروریستی پ.ک.ک که مسئول چندین بمب‌گذاری و حمله تروریستی در نوار مرزی ترکیه و سوریه بود، طی عملیات سازمان اطلاعات ترکیه «میت» از پای درآمد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کنفرانس امنیتی مونیخ بدون حضور روسیه برگزار می‌شود | DW | 18.02.2022مهم‌ترین کنفرانس امنیتی جهان امسال بدون نمایندگان روسیه برگزار می‌شود. موضوع اصلی کنفرانس، مناقشه روسیه و اوکراین خواهد بود. وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز برای شرکت در کنفرانس راهی مونیخ شده است. به وزیرج.ا ناهارمیدن ؟ یاساندویچ بپیچه ازخونه باخودش بیاره؟ برای پابوس کامالا هریس راهی مونیخ شده.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »