گزارش‌ها از سکته مغزی یک زندانی سیاسی «بر اثر تزریق داروی اشتباه»

25/10/1400 01:40:00 ق.ظ

فعالان مدافع حقوق بشر از سکته مغزی یک زندانی سیاسی در ایران بر اثر تزریق داروی اشتباه و تاخیر در اعزام او به بیمارستان خبر داده‌اند.

سیاسی, بایگانی

فعالان مدافع حقوق بشر از سکته مغزی یک زندانی سیاسی در ایران بر اثر تزریق داروی اشتباه و تاخیر در اعزام او به بیمارستان خبر داده‌اند.

فعالان مدافع حقوق بشر از سکته مغزی یک زندانی سیاسی در ایران بر اثر تزریق داروی اشتباه و تاخیر در اعزام او به بیمارستان خبر داده‌اند.

این گزارش می‌گوید که آقای صالحی ابتدا به دلیل ناراحتی از ناحیه قلب و فشار به مغز به بهداری زندان مراجعه می‌کند و در آنجا به وی دارویی تزریق می‌شود که موجب تشنج او شده و حالش رو به وخامت می‌گذارد.برخی از فعالان مدنی با سابقه محکومیت سیاسی نظیر آرش صادقی نیز در شبکه‌های اجتماعی این گزارش‌ها را تایید کرده‌اند.

آقای صادقی در توییتر نوشت که مهدی صالحی روز سه‌شنبه۲۱ دی ماه به دلیل تزریق داروی اشتباه و همچنین تأخیر در اعزام وی به بیمارستانی خارج از زندان دچار سکته مغزی شد.طبق گزارش‌ها، مهدی صالحی با اتهاماتی نظیر محاربه، بغی و افساد فی الارض در ابتدا به اعدام محکوم شده بود، اما این حکم شکسته شد. وبسایت جوانه‌ها می‌نویسد که آقای صالحی در اعتراضات سال ۹۶ هدف تیر ساچمه‌ای قرار گرفت و از ناحیه سر آسیب دید.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

به 🥚م یعنی این طفلک هم شد یک گاف دیگه؟! کی از دستشون خلاص می شیم😬

سکته مغزی یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در پی تزریق دارو😞

یک مرجع تقلید: عده‌ای از طلاب در فکر انصراف از حوزه هستنداین عده از طلاب جوان ، کمی عجول تشریف دارن ، شنیدن بخور بخوره اما نمیدونن اول باید از قوره به مویز تبدیل بشن بعد شروع کنن . خب کار کنند! منظورش اینه که پول مفتی که می‌گیرند کفاف نمیده!؟؟

در خواست بیش از صد عضو جمهوری‌خواه کنگره از بایدن برای توقف مذاکرات وینبیش از یکصد قانونگذار جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده خواستند تا مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران

اعتصاب شش زندانی در اوین در اعتراض به «قصور آشکار» مسئولان در مرگ بکتاش آبتینشش تن از زندانیان سیاسی محبوس در اوین در اعتراض به قصور مقامات در مرگ بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز زندانی و عدم رسیدگی به مطالبات خود، از روز ۲۲ دی‌ماه دست به اعتصاب کامل زده‌اند. 💥💥💥بحث امشب موتا اختصاص دارد به چرایی شلیک به هواپیمای اوکراینی و همکاری توامان دولت و سپاه روسپیه در این فاجعه. موتا نشان می‌دهد تنها راه پیروزی جنبش براندازی، پاکسازی آن از وجود نحس خائنان، انحراف از شیوه مبارزات احمقانه و جهان‌سومی مسلکونات است.👇

ایرانیان در صدر خریداران مسکن در ترکیه در سال ۲۰۲۱ | DW | 14.01.2022اتباع ایرانی در ترکیه با خرید ۱۰ هزار و ۵۶ واحد مسکونی در صدر خریداران مسکن این کشور در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند. پس از آن نیز شهروندان عراقی با ۸ هزار و۶۶۱ و اتباع روسیه با ۵ هزار و ۳۷۹ واحد جای گرفته‌اند. اینا ریدن

حمایت ناتو از اوکراین در برابر حملات سایبریکارشناسان ناتو از اوکراین برای مبارزه با حملات سایبری حمایت می‌کنند. - خبرگزاری آناتولی

وبسایت حقوق بشری جوانه‌ها به نقل از منابع مطلع گزارش داد که مهدی صالحی قلعه شاهرخی از زندانیان اعتراضات دی ماه ۹۶ که در زندان دستگرد اصفهان محبوس است در پی سکته مغزی به بیمارستان الزهرای اصفهان منتقل شده است.استان‌وایر- گزارش‌های منابع حقوق بشری از وخامت حال مهدی صالحی، از بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه سال ۱۳۹۶ حکایت دارند.استان‌وایر- جعفر سبحانی، از مراجع تقلید شیعه در قم خواهان توجه بیشتر به معیشت طلاب شده و گفته عده‌ای از طلاب به خاطر اینکه عائله آنها تامین نمی‌شوند در فکر انصراف از حوزه هستند.موسوم به «برجام» را متوقف کرده و تحریم‌های دوران ترامپ را بی‌کم و کاست درباره ایران اجرا کند.

این گزارش می‌گوید که آقای صالحی ابتدا به دلیل ناراحتی از ناحیه قلب و فشار به مغز به بهداری زندان مراجعه می‌کند و در آنجا به وی دارویی تزریق می‌شود که موجب تشنج او شده و حالش رو به وخامت می‌گذارد. برخی از فعالان مدنی با سابقه محکومیت سیاسی نظیر آرش صادقی نیز در شبکه‌های اجتماعی این گزارش‌ها را تایید کرده‌اند.  صفحه توییتر ۱۵۰۰ تصویر که اخبار زندانیان سیاسی در ایران را پوشش می‌دهد به نقل از خانواده مهدی صالحی نوشته حال او اصلا خوب نیست و به آنها اجازه‌ی نزدیک شدن به مهدی را نمی‌دهند. آقای صادقی در توییتر نوشت که مهدی صالحی روز سه‌شنبه۲۱ دی ماه به دلیل تزریق داروی اشتباه و همچنین تأخیر در اعزام وی به بیمارستانی خارج از زندان دچار سکته مغزی شد. وی خواسته، کسانی که شایستگی دارند، زمینه مهاجرت آنها به شهرستان‌ها فراهم شود تا همه شهرها تحت پوشش طلاب قرار بگیرد. طبق گزارش‌ها، مهدی صالحی با اتهاماتی نظیر محاربه، بغی و افساد فی الارض در ابتدا به اعدام محکوم شده بود، اما این حکم شکسته شد. گزارش شده که میزان هوشیاری او بسیار پایین است و خطر مرگ او را تهدید می‌کند. وبسایت جوانه‌ها می‌نویسد که آقای صالحی در اعتراضات سال ۹۶ هدف تیر ساچمه‌ای قرار گرفت و از ناحیه سر آسیب دید. تهران همچنین از ایالات متحده می‌خواهد که تضمین کند روسای جمهور آینده این کشور از توافق خارج نخواهند شد.

این گزارش می‌گوید که شرایط جسمانی او اکنون وخیم است در حالی که ماموران اطلاعاتی و امنیتی اجازه ملاقات خانواده وی با فرزندشان را نمی‌دهند. او به همراه ۴ نفر دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶ در اصفهان به اتهامات «بغی از طریق تلاش و فعالیت موثر در جهت پیشبرد اهداف اغتشاش‌گران»، «محاربه از طریق به‌کار بردن سلاح گرم و قصد سلب امنیت اجتماع و تیراندازی به مأمورین»،‌ « افساد فی الارض از طریق بر هم زدن امنیت عمومی و هدایت اغتشاش‌گران منتهی به اخلال در نظم و امنیت عمومی و تشویش اذهان عمومی» به اعدام محکوم شده است. شفیعی‌کیا، درباره دیگر دلایل مهاجرا طلاب از ایران به عراق گفته بود: در سال‌های اخیر جو علمی نجف از حوزه علمیه قم فراتر رفته و همچنین در نجف دادگاه ویژه‌ای برای محاکمه روحانیان منتقد وجود ندارد. اعتراضات دی ماه ۹۶ در واکنش به شرایط نابه‌سامان اقتصادی در کشور شکل گرفت، اما به زودی تغییر جهت داد و کلیت حکومت ایران را هدف قرار داد. این اعتراضات در نهایت به خاطر سرکوب شدید فروکش کرد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. با استفاده از گزارش‌های وبسایت جوانه‌ها و حساب‌های کاربری آرش صادقی و ۱۵۰۰ تصویر در شبکه اجتماعی توییتر؛ س.ن انتخاب سردبیر .».