گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ آیا در فضا زودتر پیر می‌شویم؟

08/07/1398 01:45 ب.ظ

🎥گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ آیا در فضا زودتر پیر می‌شویم؟ این گزارش را بخوانید:

لوکا پارمیتانو خبرنگار هوا فضای یورونیوز در بخش تازه‌ای از سری گزارش‌های یورونیوز از فضا درباره تاثیر حضور در فضا بر مساله سالخوردگی و پیری توضیح می‌دهد.

گروه آنها که در ماموریتی ۶ ماهه در فضا به سر می‌برند در سومین ماه حضورشان در ایستگاه فضایی مشغول آزمایش‌های علمی مختلفی هستند. او در توضیح این آزمایش‌ها می‌گوید: «یکی از این آزمایش‌ها که می‌خواهم آن را برای شما توضیح دهم تغییر مایعات است، آنچه ما درباره تاثیر جاذبه روی بدن انسان می‌دانیم این است که به خاطر تفاوت تاثیر پمپاز قلب، خون و دیگر مایعات داخل بدن ما به سمت نواحی فوقانی بدن بالا می‌روند.»

آقای پارمیتانو در ادامه توضیح می‌دهد: «در ریزگرانی یا همان جاذبه صفر بر خلاف زمین تغییر مایعات تبعات مختلفی در بر دارد. فشار بر چشم‌ها و احتمالا فشار داخل جمجمه افزایش می‌یابد و رفتارهای قلبی و عروقی ما را تغییر می‌دهد.»

این فضانورد ایتالیایی می‌گوید: «این مطالعه در پی آن است که بفهمد این تغییرات چه هستند و چطور می‌تواند تغییرات رخ داده در بدن انسان را سنجید؟» روی بدن خود آقای پارمیتانو نیز آزمایشی در حال انجام است. او در توضیح این آزمایش می‌گوید: «این آزمایش پیری عروقی نام دارد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ناسا: فضاپیمای هندی روی سطح ماه سقوط کرده استناسا می گوید ماه نوردی که هند اخیرا به فضا فرستاده بود و تماس با آن درست پیش از فرود قطع شد روی سطح قمر زمین سقوط کرده است.

پاپ: تولید کنندگان سلاح باعث جنگ می‌شوند اما مهاجران را نمی‌پذیرندپاپ فرانسیس در سخنرانی خود در جمع ۴۰ هزار نفر از پیروان کلیسای کاتولیک در میدان سن پیترو از تجارت سلاح در جهان انتقاد کرد.

سفارت بریتانیا در کابل: نامزدان انتخابات از ادعاهای زودهنگام خودداری کنندسفارت بریتانیا در کابل یکشنبه 29 سپتامبر از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خواست از ادعاهای

نماینده تهران از پاسخ‌های وزیر صنعت قانع شدنماینده مردم تهران پس از توضیحات رضا رحمانی در صحن علنی، از پاسخ‌های وزیر قانع شد.

کشته شدن صدها نفر در سیل سهمگین دو ایالت شمالی هندمقامات رسمی اعلام کردند که بیش از صد نفر در اثر سیلی که پس از باران‌های شدید در دو ایالت‌ شمالی بیهار و اوتارپرادش بارید، کشته شده‌اند.

کنکور برچیده می‌شود/ 5000 مدرسه با کمتر از 5 دانش‌آموز داریموزیر آموزش و پرورش: حدود پنج هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از پنج دانش آموز دارند و این نشان از گستردگی دسترسی به آموزش در کشور است کنکور باید از سر راه دانش آموزان برداشته شود و این کار را خواهیم

لوکا پارمیتانو خبرنگار هوا فضای یورونیوز در بخش تازه‌ای از سری گزارش‌های یورونیوز از فضا درباره تاثیر حضور در فضا بر مساله سالخوردگی و پیری توضیح می‌دهد.

گروه آنها که در ماموریتی ۶ ماهه در فضا به سر می‌برند در سومین ماه حضورشان در ایستگاه فضایی مشغول آزمایش‌های علمی مختلفی هستند.

او در توضیح این آزمایش‌ها می‌گوید: «یکی از این آزمایش‌ها که می‌خواهم آن را برای شما توضیح دهم تغییر مایعات است، آنچه ما درباره تاثیر جاذبه روی بدن انسان می‌دانیم این است که به خاطر تفاوت تاثیر پمپاز قلب، خون و دیگر مایعات داخل بدن ما به سمت نواحی فوقانی بدن بالا می‌روند.»

آقای پارمیتانو در ادامه توضیح می‌دهد: «در ریزگرانی یا همان جاذبه صفر بر خلاف زمین تغییر مایعات تبعات مختلفی در بر دارد. فشار بر چشم‌ها و احتمالا فشار داخل جمجمه افزایش می‌یابد و رفتارهای قلبی و عروقی ما را تغییر می‌دهد.»

این فضانورد ایتالیایی می‌گوید: «این مطالعه در پی آن است که بفهمد این تغییرات چه هستند و چطور می‌تواند تغییرات رخ داده در بدن انسان را سنجید؟»

روی بدن خود آقای پارمیتانو نیز آزمایشی در حال انجام است. او در توضیح این آزمایش می‌گوید: «این آزمایش پیری عروقی نام دارد. وقتی ما پس از اتمام ماموریت بلندمدت‌مان به روی زمین بازگردیم سیستم قلبی و عروقی ما به شکلی پیرتر شده است که البته به شکلی با آنچه بنا بود روی زمین اتفاق بیفتد ناهماهنگ است.»

آنها هنوز نمی‌دانند این تغییرات ممکن است به چه مسائلی مرتبط باشد اما احتمال‌هایی را مطرح می‌کند از جمله این که «ممکن است به رژیم غذایی مرتبط باشد یا به حضور در فضا که وقتی در گوشه و کنار حرکت می‌کنیم یا وقتی ورزش می‌کنیم متفاوت است.»

به گفته آقای پارمیتانو «این مطالعات سعی در کشف این نکات دارد و اینکه نقاط مختلف را کنار هم قرار دهد.»