گزارش‌ها حاکی از «بستن» جاده اهواز-اندیمشک از سوی معترضان است

10/03/1401 09:50 ب.ظ

گزارش‌ها از استان خوزستان حاکی است که معترضان شامگاه سه‌شنبه ۱۰ خرداد، جاده اهواز به اندیمشک را بستند و چند خودرو نیز به آتش کشیده شد. در ویدئوهایی که حساب کاربری «۱۵۰۰...

«فشار شدید» نهادهای امنیتی بر سینماگران امضاءکننده بیانیه «تفنگت را زمین بگذار»

محمد رسول‌اف، نویسنده و کارگردان شناخته شده، با انتشار متنی در اینستاگرام خبر داد که پس از انتشار بیانیه معروف به «تفنگت را زمین بگذار»، تماس‌های زیادی از سوی نهادهای مختلف با سینماگران امضاءکننده این بیانیه گرفته شده است و از آن‌ها خواسته‌اند که امضای خود را پس بگیرند یا با خبرگزاری‌ها برای «بی‌اعتبار کردن» این بیانیه گفت‌وگو کنند.

نزدیک به صد نفر از سینماگران ایرانی روز هشتم خرداد با انتشار بیانیه‌ای از نظامیانی که به نوشته آن‌ها «تبدیل به عامل سرکوب مردم شده‌اند»، خواسته بودند که سلاح‌هایشان را زمین بگذارند و «به آغوش ملت بازگردند».

آقای رسول‌اف که از امضاءکنندگان این بیانیه است روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد نوشت: «برخی از امضاءکنندگان را از دستگیری ترسانده‌اند یا به برخی گفته‌اند دیگر نمی‌توانید کار کنید». این کارگردان تقدیر شده سینمای ایران نوشته که «عده‌ای می‌خواهند با نظامی‌گری صدای سینماگران علیه خشونت را ساکت کنند». headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

بعضی،وقتها،بعضی،اوقات،گوی اوضاع ازکنترل،ام الخباعث،وناارامیهاربوده،شده واگرضربه،دوم نیروی انتظامی باپای راست پنج سانت،بیشترنفوذمیکردحداقل،دودندان،معترض،شکسته بود،فقط این را نفهمیدم که معترض،گفت،به صورت من دست نزن،واقعا،نمیدانم،چرااماضربه،دوم نیروی انتظامی برای برخوردرهاشدواگراثاب دروغ محض زور بیخود نزنید که‌ مطمئنأ بجایی نمی‌رسید.

اینجاس که دیگه نیروی انتظامی در هیچ کجای دنیا تماشاگر نخواهد بود و وارد عمل خواهد شد سلاح و سرنگونی گفتيم اسلحه تحويل بده وبرو شيرتو بخور الان بايد بكش بكش تا حسابو صاف كنيم ابادان جنوبی یعنی غیرت کمتر خالی ببندین

برخی پزشکان به‌جای استفاده از کارتخوان از بیمار دلار می‌گیرند!مدیر دفتر بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه بیشتر گزارش‌های مردم از فرار مالیاتی به استفاده نکردن پزشکان از کارتخوان مربوط است و برای آن‌ها پیامک اخطار ارسال خواهد شد، گفت: برخی از مراکز درمانی و کلینیک‌ها به‌جای کارتخوان، افراد را به خرید دلار برای پرداخت هزینه خدمات درمانی وادار کرده‌اند. جدیدا مد شده سکه می گیرن سازمان امور مالیاتی قلابی ۴۳ سال خودتون رژیم ایران دوست داشتید که خدمت به آمریکا کنید و به واقعیت همه شماها عشق تان بهشت دنیاتان آرزوتان آمریکاست که از غارت ایران زندگی شاهان در آمریکا دارید برای همینه کاری کردید پول ملی ایران نابود شود به جاش دلار آمریکا ارزش پیدا کند بعضی از لاکچری فروشان هم جوانانی را استخدام کرده وبرایشان حساب افتتاح وگردشِ مالیِ شان را با حساب آنان انجام میدهند .

نگرانی نخبگان از آینده مبهم ایران؛ تمایل بیش از ۴۰ درصد دانش‌آموختگان به مهاجرت▪️بررسی نهادهای پژوهشی ایران نشان می‌دهد که بیش از «۴۰ درصد» از اساتید، دانشجویان، محققان، پزشکان، پرستاران و فعالان استارتاپی در حوزه‌های مختلف «میل به مهاجرت» دارند که اکثر آنها «مشکلات کشور» را از دلایل عمده مهاجرت خود اعلام می‌کنند.

خبرهای ضدونقیض از توقیف «برادران لیلا» پس از نمایش در جشنواره کنتهیه‌کننده فیلم «برادران لیلا» خبر توقیف این فیلم را «گمانه‌زنی» خواند اما روزنامه جام‌جم مدعی شد این فیلم بایگانی می‌شود چون «پیش از حضور در کن برای پروانه نمایش اقدام نکرده است». James Joyce once said if Dublin 'suddenly disappeared from the Earth it could be reconstructed out of my book.'His 20th-century classic 'Ulysses' follows Harold Bloom as he goes about his day,visiting several pubs including this one,which celebrates Bloomsday every year on June19

جهش قیمت نفت پس از تحریم 90 درصد نفت خام روسیه از سوی پارلمان اروپادر پی توافق رهبران اتحادیه اروپا در خصوص تحریم 90 درصد از صادرات نفت خام روسیه تا پایان سال جاری، قیمت نفت سه‌‌شنبه 10 خرداد بار دیگر به شکلی جهشی بالا رفت

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران رسمیت خود را از دست داد | DW | 31.05.2022با عزل مهرداد سراجی توسط مجمع فدراسیون فوتبال ایران از جمع اعضای هیئت رئیسه، پنجمین عضو این نهاد نیز حذف شد. هیئت رئیسه فدراسیون به این خاطر قدرت قانونی خود را برای تصمیم‌گیری از دست داده است.

بقایای شهری باستانی از زیر آب‌های سد موصل پدیدار شد | DW | 31.05.2022بقایای شهری ۳۴۰۰ ساله با پایین رفتن آب سد موصل در شمال عراق پدیدار شد. این شهر در کنار دجله بنا شده و متعلق به دوران امپراطوری میتانی بوده است. باستان شناسان کرد و آلمانی یافته‌های ارزشمندی را به دست آورده‌اند. حالا سر و کله اسرائیل هم پیدا میشه که جمع آوری آثار کنه و چند سال بعد به اسم خودش به خورد ملت بده.

«فشار شدید» نهادهای امنیتی بر سینماگران امضاءکننده بیانیه «تفنگت را زمین بگذار»

محمد رسول‌اف، نویسنده و کارگردان شناخته شده، با انتشار متنی در اینستاگرام خبر داد که پس از انتشار بیانیه معروف به «تفنگت را زمین بگذار»، تماس‌های زیادی از سوی نهادهای مختلف با سینماگران امضاءکننده این بیانیه گرفته شده است و از آن‌ها خواسته‌اند که امضای خود را پس بگیرند یا با خبرگزاری‌ها برای «بی‌اعتبار کردن» این بیانیه گفت‌وگو کنند.

نزدیک به صد نفر از سینماگران ایرانی روز هشتم خرداد با انتشار بیانیه‌ای از نظامیانی که به نوشته آن‌ها «تبدیل به عامل سرکوب مردم شده‌اند»، خواسته بودند که سلاح‌هایشان را زمین بگذارند و «به آغوش ملت بازگردند».

آقای رسول‌اف که از امضاءکنندگان این بیانیه است روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد نوشت: «برخی از امضاءکنندگان را از دستگیری ترسانده‌اند یا به برخی گفته‌اند دیگر نمی‌توانید کار کنید».

این کارگردان تقدیر شده سینمای ایران نوشته که «عده‌ای می‌خواهند با نظامی‌گری صدای سینماگران علیه خشونت را ساکت کنند».

از زمان انتشار بیانیه معروف به «تفنگت را زمین بگذار»، رسانه‌های نزدیک به نهادهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی با انتشار گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی، شدیدا از این بیانیه انتقاد کرده و مدعی شده‌اند که برخی از این سینماگران امضای خود را پس گرفته‌اند.

مجید برزگر، جعفر پناهی، لیلا حاتمی، پوران درخشنده، رضا درمیشیان، مهدی کرم‌پور، ابوالحسن داوودی، محمد رسول‌اف، کتایون ریاحی، مصطفی آل‌احمد، سامان سالور، علیرضا رئیسیان، بهتاش صناعی‌ها، مریم مقدم، علی مصفا و تهمینه میلانی از جمله امضاکنندگان بیانیه بودند.

امضاکنندگان این بیانیه با اشاره به این‌که «فوج خروشان مردم ستم‌دیده از جای جای ایران فریاد همراهی و همدلی با مردم دردمند آبان سر داده‌اند» گفته‌اند: «اکنون که خشم عمومی از فساد، دزدی، ناکارآمدی سرکوب و خفقان، امواج همبسته‌ای از اعتراضات مردمی را به دنبال داشته است از همه افرادی که در یگان‌های نظامی تبدیل به عامل سرکوب مردم شده‌اند می خواهیم سلاح های خود را بر زمین گذاشته و به آغوش ملت بازگردند».

اشاره بیانیه اخیر سینماگران، به ریزش برج متروپل در آبادان است که اعتراض‌های گسترده‌ای در این شهر و نیز چند شهر دیگر ایران را به دنبال داشته است.

بر اساس پست اینستاگرام محمد رسول‌اف و سایت رادیو فردا/ک.ر