گزارش تصویری؛ توصیه‌هایی برای نگهداری بهتر از مواد غذایی | DW | 22.10.2021

30/07/1400 02:11:00 ب.ظ

یخچال یا انباری. باز یا به صورت بسته‌بندی؟ بسیاری در مورد نگهداری مواد غذایی دچار اشتباه می‌شوند که نه‌تنها باعث از دست رفتن کیفیت، مزه، عطر و طعم آن می‌شود، بلکه براثر فاسد شدن زودهنگام باید آن را دور ریخت.

مواد غذایی, سبزیجات‌

یخچال یا انباری. باز یا به صورت بسته‌بندی؟ بسیاری در مورد نگهداری مواد غذایی دچار اشتباه می‌شوند که نه‌تنها باعث از دست رفتن کیفیت، مزه، عطر و طعم آن می‌شود، بلکه براثر فاسد شدن زودهنگام باید آن را دور ریخت.

یخچال یا انباری. باز یا به صورت بسته‌بندی؟ بسیاری در مورد نگهداری مواد غذایی دچار اشتباه می‌شوند که نه‌تنها باعث از دست رفتن کیفیت، مزه، عطر و طعم آن می‌شود، بلکه براثر فاسد شدن زودهنگام باید آن را دور ریخت.

کرفس را معمولا در بسته‌های پلاستیکی می‌فروشند. به محض خرید برای جلوگیری از پلاسیده شدن سریع باید آن را از پلاستیک خارج کرد. دمای یخچال برای نگهداری کرفس بسیار مناسب است.سیب‌زمینی خام را در یخچال نگهداری نکنید. روشنایی زیاد، گرما و رطوبت هم برای نگهداری سیب‌زمینی مناسب نیست.

سیب و موز را هیچگاه در کنار هم نگهداری نکنید. گاز اتیلنی که از این دو میوه خارج می‌شود باعث رسیدن سریع متقابل آن‌ها درون ظرف می‌شود. در عین حال موز را بهتر است به‌صورت آویخته (آنگونه که روی درخت است) نگهداری کرد.فلفل دلمه‌ای علاقه زیادی به سرما ندارد و نباید به هیچ عنوان آن را در یخچال نگهداری کرد و بهتر است در کنار دیگر میوه‌ها و سبزیجات نگهداری شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

تصمیم سرنوشت‌ساز دولت برای ارز 4200/ حذف شود یا نشود؟ موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimتصمیم سرنوشت‌ساز دولت برای ارز ۴۲۰۰ درحالی که موافقان سیاست حذف ارز_۴۲۰۰_تومانی بر چالش توزیع رانت ارزی و عدم استفاده بخش مهمی از مردم از منافع آن تاکید دارند، برخی مخالفان نیز به موضوع خسارت معیشتی و اجتماعی ناشی از حذف یکباره این ارز اصرار دارند مثل یارانه هایی که قرار بود بره جیب ملت رفت جیب اقازاده ها خب می‌بینید که دولت هر روز داره به گوز گوز بیشتری میافته و حالا حذف ارز ۴۲۰۰ تومنی که برابر هست با تورم وحشتناک بخصوص در مرغ و گوشت و مواد خوراکی. جالبه که هنوز مدعی هستند تحریم ها بی اثر هست‌. پیرمرد ساده لوح.

گزارش تصویری: پردرآمدترین شرکت‌های هواپیمایی در سال کرونا | DW | 21.10.2021انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی 'یاتا' لیست شرکت‌های هوایی که بیشترین مسافر را در سال پاندمی کرونا (۲۰۲۰) جابجا کردند، منتشر کرد. نتایج عجیب سقوط درآمد و شمار مسافر در این گزارش تصویری:

جو بایدن: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می‌کنیم | DW | 22.10.2021در حالی که تنش میان چین و تایوان بالا گرفته، رئیس جمهوری آمریکا صریح‌تر از همیشه بر دفاع از تایوان تاکید کرد. جو بایدن می‌گوید آمریکا خود را متعهد می‌داند در صورت حمله نظامی احتمالی چین از تایوان پشتیبانی کند. خدا کنه حمله کنه بجنگن یکم حال کنیم اینقدر خالی نبند هیچ کاری نمی کنید تنها راه این است که همبن الان یک پایگاه اتمی نظامی در حد پایگاه آمریکا در ژاپن در تایوان بزنید این مرده خور هیچ غلطی نمیتواند بکند این ابله فکر میکند دولت چین از طالبان ضعیف تر است

صافی گلپایگانی: قهر بودن با بسیاری از کشورها به ضرر مردم است | DW | 22.10.2021یکی از مراجع قم در دیدار با رئیس مجلس گرانی را طاقت‌فرسا خواند و توصیه کرد برای اصلاح امور باید با جهان ارتباط داشت. صافی گلپایگانی با ابراز نگرانی از اوضاع نابسامان اقتصادی تاکید کرد مردم مستحق این شرایط نیستند. من موندم دولت آلمان چرا از جیب مردم خودش زده و شبکه فارسی زبان راه انداخته 🤣😉 اما به سود ... الان این نقش پلیس خوبو بازی میکنه؟

همکاری مرزی آلمان و لهستان برای مانع شدن از مهاجرت غیرقانونی | DW | 20.10.2021وزیر کشور آلمان بر آن است تا در زمینه کنترل مرزی با لهستان همکاری کند. هدف جلوگیری از ورود غیرقانونی به خاک آلمان است. اتحادیه پلیس فدرال آلمان خواستار بستن موقت مرز دو کشور آلمان و لهستان شده بود.

شیوع سویه‌ای از کرونا در روسیه که از 'دلتا' نیز مسری‌تر است | DW | 21.10.2021پژوهشگران روسی سویه جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرد‌ه‌اند که نسبت به 'دلتا' مسری‌تر است. این نوع از کرونا در روسیه در حال گسترش است. ظرف یک شبانه‌روز ۱۰۳۶ نفر در این کشور بر اثر یا در ارتباط با کرونا مرده‌اند. COVID ..... The crap that keeps giving.... ShimoolT آه همین دیروز گفتم چه خوبه که دیگه از سویه‌های جدید خبری نیست 😥 ☹️😔

خیارعاشق ظرف میوه است.خبرگزاری تسنیم ، از اواسط سال 1398 بحث حذف ارز 4200 تومانی مطرح شده است.اقتصاد گزارش تصویری: پردرآمدترین شرکت‌های هواپیمایی در سال کرونا انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی"یاتا" لیست شرکت‌های هوایی که بیشترین مسافر را در سال پاندمی کرونا (۲۰۲۰) جابجا کردند، منتشر کرد.جو بایدن، چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا تنش میان چین و تایوان از حدود یک سال پیش بالا گرفته و در هفته‌های اخیر با افزایش رزمایش‌های دریایی و پرواز جنگنده‌های چینی بر فراز آسمان این جزیره تشدید شده است.

نگهداری خیار در کنار سایر میوه‌ها باعث حفظ ویتامین‌ها و همچنین کپک‌نزدن آن می‌شود. خیار اما از گوجه‌فرنگی و سیب زیاد خوشش نمی‌آید، زیرا گازهایی که از آن‌ها خارج‌می‌شوند باعث تسریع روند رسیدن آن می‌شود. بر این اساس تعداد کالاهای مشمول ارز دولتی از 25 قلم به 6 یا 7 قلم کالا کاهش یافته است. لیمو و دیگر مرکبات در مناطق گرمسیر و معتدل رشد می‌کنند و تحمل سرما و نگهداری در یخچال را ندارند. ساوت‌وست ایرلاینزاز ایالت تگزاس آمریکا علیرغم از دست دادن ۱۰۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۲۰، با جابجایی ۶۷ میلیون و ۷۸۰ هزار مسافر در رتبه اول جای گرفته است. لیمو حتی اگر بریده شده است را هم بهتر است در یک ظرف نگهداری کنیم. البته باید به این نکته نیز در همین ابتدای بحث تاکید کرد که با وجود حذف ارز دولتی وارداتی کالایی مثل برنج هیچ گونه یارانه ای به مردم ارائه نشده است. پنیر را در پلاستیک نگهداری نکنید زیرا در آن عرق می‌کند. پکن این منطقه را که از چند جزیره تشکیل شده، یک استان جداشده‌ی خود می‌داند که باید دوباره به آن بپیوندد.

برای نگهداری کوتاه مدت از کاغذ استفاده کنید. از جمله دلایلی که موافقان حذف سیاست ارز ترجیحی به آن استناد می‌کنند، مشکلات مربوط به رانتی است که به افرادی خاص تعلق گرفته است. آمریکن ایرلاینز (رتبه ۳) شرکت‌های هواپیمایی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۷۰ درصد از درآمد خود را از دست دادند که معادل ۱۳۸ میلیارد دلار بوده است. یک قطعه پنیر را می‌توان تا ۳ هفته با کمک پارچه‌ای که در آب نمک خوابانده و دور آن پیچیده شده، نگهداری کرد. هر دو تا سه روز یک‌بار باید پارچه را دوباره با آب نمک خیس و پس از چلاندن پنیر را در آن قرار داد. باید به این  نکته تاکید کرد که حذف ارز 4200 موافقان قدرتمندی از جمله معاون اقتصادی رئیس جمهور، وزیر امور اقتصاد و دارایی و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین برخی تشکلهای بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی و. بریدن پنیر در جایی که قبلا نان بریده شده، باعث کپک‌زدن سریع پنیر می‌شود. شرکت هواپیمایی شرقی چین (China Eastern Airlines) با بیش از ۵۵۰ فروند هواپیما که مرکز آن در شانگهای قرار دارد، ۶۱ میلیون و ۵ هزار مسافر در سال ۲۰۲۰ جابجا کرده است. کرفس را معمولا در بسته‌های پلاستیکی می‌فروشند.. این روزنامه می‌گوید این کار در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ آغاز شد و با ورود جو بایدن به کاخ سفید ادامه یافت.

به محض خرید برای جلوگیری از پلاسیده شدن سریع باید آن را از پلاستیک خارج کرد. دمای یخچال برای نگهداری کرفس بسیار مناسب است. پورابراهیمی‌، خاندوزی و شمس الدین حسینی موافقان شناخته شده حذف ارز دولتی احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به هزینه‌هایی که ارز 4200 تومانی بر فعالان اقتصادی تحمیل می‌کند، گفته بود: مدت‌هاست موضوع حذف ارز 4200 تومانی مطرح است اما اجرایی نمی‌شود و این روند باید تغییر کند. در سال ۲۰۲۰ در کل اروپا ۳۸۹ میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر جابجا شده‌اند که این رقم به نسبت سال ۲۰۱۹ بیش از ۶۷ درصد کاهش نشان می‌دهد. در فروشگاه‌های مواد غذایی آلمان ریحان را در گلدان می‌فروشند. بسیاری به این گلدان یا آنقدر آب می‌دهند که باعث"غرق شدن" ریحان می‌شود یا اینکه براثر کمبود آب می‌خشکد. تصمیم‌گیری در برخی نهادها به جیب فعالان اقتصادی هزینه بسیاری را تحمیل می‌کند و قدرت رقابت را کاهش می‌دهد. ریحان آفتاب زیادی نیاز دارد و خاک گلدن هم باید همیشه نم داشته باشد. این شرکت موفق شد ۳۷ میلیون و ۸۴۰ هزار مسافر را در سال ۲۰۲۰ جابجا کند. یکی از سخنگویان تسای اینگ- ون، رئیس جمهوری تایوان می‌گوید از زمان روی کار آمدن بایدن دولت آمریکا به طور مستمر اراده خود برای حمایت قاطع از تایوان را با برداشتن گام‌های عملی به نمایش گذاشته است.

اگر برگ‌های ریحان را چیدید، آن را در درون یک پارچه نم‌دار پیچیده و در یخچال نگهداری کنید. در این روش، راه قاچاق معکوس اقلامی که قیمت پایین‌تری دارند، بسته می‌شود. گرچه در قسمت بالای در یخچال جایی برای نگهداری تخم مرغ درنظرگرفته شده، اما این یک خطای تکنیکی است. در این قسمت تخم مرغ به علت باز و بسته شدن در یخچال به‌ویژه در مناطق گرمسیری دائما با تناوت دما و گرم و سرد شدن روبرو است. در طرف مقابل مخالفان این اقدام معتقد هستند در صورتی که دولت با این مسئله موافقت کند سبب رشد قیمت کالاهای اساسی که مستقیما با سفره مردم در ارتباط است خواهد شد، هر چند که ممکن است این رشد قیمت پس از مدتی تعدیل شود اما وضعیت معیشتی و اجتماعی مردم به گونه‌ای است که باید ملاحظات لازم در این خصوص صورت گیرد. ترکیش ایرلاینز شرکت هواپیمایی ترکیه، ترکیش ایرلاینز که مقر آن در فرودگاه جدید استانبول است، در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۷ میلیون و ۲۳۰ هزار مسافر را جابجا کرد. تخم مرغ بهتر است در محوطه درونی یخچال نگهداری شود. برای نگهداری طولانی بهتر است نوک تیز تخم مرغ به طرف پایین قرار گیرد. بعدا مشخص گردید که در جلسه دولت هر یک از اعضا عددی را پیشنهاد داده اند و در نهایت میانگین اعداد پیشنهادی به عنوان نرخ ارز دولتی تعیین شده است‌ و این سرآغاز مشکلات بعدی شد. او تاکید کرد که ۲۳ میلیون شهروند تایوان بهتر است به صورت مسالمت‌آمیز به جمهوری خلق چین بپیوندند.

سیب‌زمینی خام را در یخچال نگهداری نکنید. ۲۹۰ شرکت هواپیمایی از ۱۲۰ کشور جهان در آن عضو هستند که ۸۳ درصد کل پروازهای جهان را انجام می‌دهند. روشنایی زیاد، گرما و رطوبت هم برای نگهداری سیب‌زمینی مناسب نیست.  اما تنها مشکل این نبود، بلکه"اخلال در نظام اقتصادی و مضمحل کردن تولید" مشکل اصلی بود. سیر باید نفس بکشد و به همین خاطر نگهداری در یخچال و یا جای گرم برای آن مناسب نیست. بهترین راه نگهداری سیر در یک ظرف باز در یک قفسه است.» هادی قوامی معاون وزیر اقتصاد هم درباره پیامدهای ارز 4200 تومانی برای اقتصاد کشور گفت: میانگین شاخص تورم در سه سال اخیر (پس از شوک ارزی) بیش از 120 درصد بود، در حالی که در اقلام مهم سبد خانواده مانند گوشت گوسفند، 186 درصد افزایش قیمت داشتیم که نشان دهنده آن است که چیزی از ارز ترجیحی عاید سفره مردم نشده است. شرکت هواپیمایی جنوبی چین (China Southern Airlines) که شماره یک درآسیا است توانست ۶۷ میلیون و ۵۷۰ هزار مسافر جابجا کند. پیاز را در جای خنک و نه سرد (یخچال) نگهداری کنید. (عکس: کارگران چینی در پروژه آزادراه تهران-شمال) رد پای اژدهای سرخ در اقتصاد جهان به روایت تصویر بحران اقتصادی جهانی که سال ۲۰۰۸ شروع شد، فرصت مناسبی برای چین بود تا با عرضه وام‌های کلان، جای پایی در کشورهای جهان، حتی در کشورهای اروپایی باز کند.

در عین حال باید جای نگهداری پیاز تاریک و خشک هم باشد. باید در برخی از کالاها که به واردات وابستگی شدید دارد، ثمره ارز ترجیحی با نظارت دقیق به تولید کننده برسد و در کالاهایی که وابستگی چندانی به واردات ندارد با اعطای کارت اعتباری به مصرف کننده، موضوع را مدیریت کرد. سیب و موز را هیچگاه در کنار هم نگهداری نکنید. شرکت هواپیمایی شرقی چین (رتبه ۴) در سال پاندمی کرونا شرکت‌های بزرگی چون ایرفرانس به رتبه ۲۲ و لوفت‌هانزا به رتبه ۲۴ لیست جابجایی مسافر"یاتا" سقوط کردند. گاز اتیلنی که از این دو میوه خارج می‌شود باعث رسیدن سریع متقابل آن‌ها درون ظرف می‌شود. خوانساری با تاکید بر اینکه ارز باید تک نرخی شود، گفت: ما از سویی با کسری بودجه گسترده مواجه هستیم و از سوی دیگر تورم و رشد پایه پولی بسیار بالاست. در عین حال موز را بهتر است به‌صورت آویخته (آنگونه که روی درخت است) نگهداری کرد. برخی دانه‌های قهوه را برای تازه ماندن در یخچال نگهداری می‌کنند و این درست نیست. از این رو همانطور که دولت اعلام کرده، کرونا باید اولویت نخست باشد و بخش خصوصی نیز در این زمینه آماده هرگونه همکاری خواهد بود. رایان ایر (رتبه ۶) شرکت ایرلندی رایان ایر که در اروپا به لحاظ جابجایی مسافر رتبه اول را در اختیار دارد، در سال ۲۰۲۰ توانست ۵۱ میلیون مسافر را جابجا کند. (عکس: شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در سال ۲۰۱۴ در کنار همتای ونزوئلایی خود، نیکلاس مادورو در کاراکاس) رد پای اژدهای سرخ در اقتصاد جهان به روایت تصویر تصویری از خط آهن باری-مسافری بنگوئلا در آنگولا.

نگهداری آن در یک قفسه یا کمد کافی است. البته برای نگهداری طولانی‌مدت و حفظ عطر و طعم می‌توان قهوه را در فریزر نگهداری کرد. مخالفان حذف ارز 4200 آن هم در شرایط تحریمی اقتصاد ایران چه می‌گویند؟ اما در آن سوی میدان از جمله مهم‌ترین مخالفان این طرح، امین دلیری معاون پیشین وزارت اقتصاد و رئیس اسبق سازمان اموال تملیکی، حسین صمصامی (اقتصاددان و سرپرست سابق وزارت اقتصاد)، فرشاد مومنی (اقتصاددان و استاد تمام دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی) و مرتضی افقه (اقتصاددان و استاد اقتصاد دانشگاه اهواز)، حسین راغفر و. گوجه را به هیچ عنوان در یخچال نگهداری نکنید زیرا طعم و ویتامین‌های آن از بین می‌رود. یونایتد ایرلاینز (رتبه ۸) شرکت یونایتد ایرلاینز، یکی از سه شرکت بزرگ هواپیمایی در آمریکا است. از گوجه نیز گاز اتیلین زیادی ساطع می‌شود و به همین دلیل از نگهداری به‌ویژه کاهو در نزدیکی آن خودداری کنید، زیرا کاهو در کنار گوجه به‌سرعت پلاسیده می‌شود.. فلفل دلمه‌ای علاقه زیادی به سرما ندارد و نباید به هیچ عنوان آن را در یخچال نگهداری کرد و بهتر است در کنار دیگر میوه‌ها و سبزیجات نگهداری شود. این در حالی است که زیرساخت‌های کافی برای تحقق این تحول هنوز وجود ندارد.

آووکادو از میو‌های گرمسیری است و در دمای پایین امکان"رسیدن" ندارد. حسین صمصامی در برهه بررسی بودجه سال 1400 در خصوص طرح مجلس برای حذف ارز 4200 گفته بود: طرح حذف دلار 4200 یک دام برای مجلس است. لاتام (رتبه ۱۰) شرکت هواپیمایی لاتام که در سال ۲۰۱۲ در آمریکایی لاتین از ادغام دو شرکت هواپیمایی در شیلی و برزیل تاسیس شد توانست ۲۷ میلیون و ۷۵۰ هزار مسافر را در سال پاندمی کرونا جابجا کند. اگر آووکادو را پوست گرفته‌اید، قدری آب لیمو جلوی قهوه‌ای شدن رنگ آن را می‌گیرد. بی دلیل نیست که اکثر مردم دنیا نان را در جعبه‌ای در آشپزخانه نگهداری می‌کنند. اشتباه مهلک احمدی نژاد را تکرار نکنیم. این جعبه باید بعد از مدتی تمیز شود. مطالب بیشتر از مدیا سنتر. برای جلوگیری از خشک شدن نان، می‌توان آن را در کاغذ یا پارچه پیچید. امروز گوشت گوسفند به کالای لوکس برای بسیاری از مردم تبدیل شده اما به نظر می‌رسد با سیاست حذف یک شبه ارز دولتی 4200 تومانی و افزایش آن به 17500 تومان عملا مرغ نیز به کالای لوکس تبدیل می‌شود. رد پای اژدهای سرخ در اقتصاد جهان به روایت تصویر مجله فوربس نوشته است که آفریقا ۲۰ درصد کتان مورد نیاز چین را تامین می‌کند.

نان اضافه را می‌توان بصورت یخ‌زده در فریزر نگهداری کرد و در صورت نیاز آن را دوباره در فر اجاق یا توستر داغ کرد. هنگام خرید ماهی، حتما به تاریخ مصرف آن توجه داشته باشید. این بدین معنا است که ما با فاجعه‌های بزرگ انسانی، اجتماعی و محیط زیستی در صورتی که این ندانم‌کاری تحقق پیدا کند روبرو خواهیم شد. دقت کنید که"زنجیره سرد ماندن" خرید از فروشگاه و حمل به منزل قطع نشود. گوشت ماهی در سرمای ۲ تا ۶ درجه سانتی‌گراد را می‌توان در یک ظرف شیشه‌ای یا چینی حداکثر یک روز نگهداری کرد. حذف دلار از اقتصاد ایران حداقل در کوتاه‌مدت یک کار نشدنی است. فاصله زمانی نگهداری ماهی دودی در یخچال نیز بین دو تا چهار روز است. او تألیفات متعددی از جمله در زمینه گسترش شهرنشینی در آفریقا دارد.

گوشت گاو را می‌توان بین ۳ تا ۴ روز، گوشت گوساله و خوک بین ۲ تا ۳ روز و گوشت مرغ را بین یک تا ۲ روز در یخچال نگهداری کرد. با توجه به اتفاقات سال 1398 این موضوع از حساسیت‌های بالایی برخوردار است و اگر دولت قصد دارد چنین اقدامی را صورت دهد پیش از آن باید بتواند افکار عمومی را به درستی اقناع و برای مردم تشریح کند که در مقابل شوک قیمتی که حذف ارز 4200 به وجود می‌آورد، چه اقداماتی را در جهت جبران انجام خواهد داد. گوشت چرخ کرده بسیار حساس است و سعی ‌کنید آن را در همان روز خرید سرخ کنید. به تاریخ مصرف گوشت‌های بسته‌بندی شده حتما دقت کنید.  راغفر ادامه میدهد، دولت سیزدهم هر چند وعده کاهش قیمت‌ها را داده اما در عمل تصمیماتی می‌گیرند که باعث رشد تورم می‌شود، در این میان عده‌ای به پیامدهای این موضوع واقف نیستند اما عده‌ای دیگر به طور تعمدی به دنبال افزایش قیمت ها هستند چراکه منافع انها در افزایش قیمت‌هاست. خیارعاشق ظرف میوه است. نگهداری خیار در کنار سایر میوه‌ها باعث حفظ ویتامین‌ها و همچنین کپک‌نزدن آن می‌شود. (درباره پیشنهاداتی مربوط به جایگزینی کارت‌های یارانه و بن به جای ارز 4200 تومانی) این پیشنهادات حرف‌های بسیار نامربوطی هستند چراکه کارت‌های اعتباری یا مدل‌های شبیه به آن حجم بزرگی از نقدینگی را وارد بازار می‌کند که خود تورم‌زا است و به دلیل افزایش تورم در کشور به سرعت هم بی‌اعتبار می‌شوند و مانند یارانه نقدی، ارزش خود را از دست می‌دهد. دو هفته بعد، روزنامه نیویورک تایمز به جزئیات این پیش‌نویس ۱۸ صفحه‌ای دست یافت و آن را منتشر کرد.

خیار اما از گوجه‌فرنگی و سیب زیاد خوشش نمی‌آید، زیرا گازهایی که از آن‌ها خارج‌می‌شوند باعث تسریع روند رسیدن آن می‌شود. لیمو و دیگر مرکبات در مناطق گرمسیر و معتدل رشد می‌کنند و تحمل سرما و نگهداری در یخچال را ندارند. داستان تکراری تلخ افزایش قیمت کالا وخدمات وجبران آن با پرداخت یارانه نفدی به اقشار مردم وخنثی شدن درآمد حاصل از پرداخت یارانه نقدی بر افزایش نرخ تورم، یک واقعیت تلخ و ناموفق پرداخت یارانه نقدی را تداعی می‌کند. لیمو حتی اگر بریده شده است را هم بهتر است در یک ظرف نگهداری کنیم. پنیر را در پلاستیک نگهداری نکنید زیرا در آن عرق می‌کند. دلیری افزود: با توجه به کاهش ارزش پول ملی و متعاقب آن کاهش قدرت خرید مردم تا یک پنجم نسبت به پرداخت اولین یارانه نقدی، یارانه‌های نقدی باید پنج برابر افزایش یابد تا به تواند قدرت خرید سال 89 راحفظ کند. برای نگهداری کوتاه مدت از کاغذ استفاده کنید. سود حاصل از سرمایه‌گذاری نیز بخش دیگری از هزینه‌ها را تأمین می‌کند.

یک قطعه پنیر را می‌توان تا ۳ هفته با کمک پارچه‌ای که در آب نمک خوابانده و دور آن پیچیده شده، نگهداری کرد. از مشقت تأمین منابع مالی یارانه‌های نقدی فعلی سخنی نمی‌گوییم. هر دو تا سه روز یک‌بار باید پارچه را دوباره با آب نمک خیس و پس از چلاندن پنیر را در آن قرار داد. بریدن پنیر در جایی که قبلا نان بریده شده، باعث کپک‌زدن سریع پنیر می‌شود. در شرایط پیچیده تحریم اعمال اصلاحات اقتصادی به صلاح نیست/ مشکلات شناسایی دهکهای یارانه بگیر رفع نشد همچنین یکی از ابهامات مهم درباره حذف ارز دولتی بحث بازگشت یارانه ریالی به مردم است. کرفس را معمولا در بسته‌های پلاستیکی می‌فروشند. به محض خرید برای جلوگیری از پلاسیده شدن سریع باید آن را از پلاستیک خارج کرد. همچنین یکی از استدلالهای مهم در این خصوص بحث زمان اعمال اصلاحات اقتصادی است.

دمای یخچال برای نگهداری کرفس بسیار مناسب است. در فروشگاه‌های مواد غذایی آلمان ریحان را در گلدان می‌فروشند. انتهای پیام/. بسیاری به این گلدان یا آنقدر آب می‌دهند که باعث"غرق شدن" ریحان می‌شود یا اینکه براثر کمبود آب می‌خشکد. ریحان آفتاب زیادی نیاز دارد و خاک گلدن هم باید همیشه نم داشته باشد. اگر برگ‌های ریحان را چیدید، آن را در درون یک پارچه نم‌دار پیچیده و در یخچال نگهداری کنید.

گرچه در قسمت بالای در یخچال جایی برای نگهداری تخم مرغ درنظرگرفته شده، اما این یک خطای تکنیکی است. در این قسمت تخم مرغ به علت باز و بسته شدن در یخچال به‌ویژه در مناطق گرمسیری دائما با تناوت دما و گرم و سرد شدن روبرو است. تخم مرغ بهتر است در محوطه درونی یخچال نگهداری شود. برای نگهداری طولانی بهتر است نوک تیز تخم مرغ به طرف پایین قرار گیرد. سیب‌زمینی خام را در یخچال نگهداری نکنید.

روشنایی زیاد، گرما و رطوبت هم برای نگهداری سیب‌زمینی مناسب نیست. سیر باید نفس بکشد و به همین خاطر نگهداری در یخچال و یا جای گرم برای آن مناسب نیست. بهترین راه نگهداری سیر در یک ظرف باز در یک قفسه است. پیاز را در جای خنک و نه سرد (یخچال) نگهداری کنید. در عین حال باید جای نگهداری پیاز تاریک و خشک هم باشد.

سیب و موز را هیچگاه در کنار هم نگهداری نکنید. گاز اتیلنی که از این دو میوه خارج می‌شود باعث رسیدن سریع متقابل آن‌ها درون ظرف می‌شود. در عین حال موز را بهتر است به‌صورت آویخته (آنگونه که روی درخت است) نگهداری کرد. برخی دانه‌های قهوه را برای تازه ماندن در یخچال نگهداری می‌کنند و این درست نیست. نگهداری آن در یک قفسه یا کمد کافی است.

البته برای نگهداری طولانی‌مدت و حفظ عطر و طعم می‌توان قهوه را در فریزر نگهداری کرد. گوجه را به هیچ عنوان در یخچال نگهداری نکنید زیرا طعم و ویتامین‌های آن از بین می‌رود. از گوجه نیز گاز اتیلین زیادی ساطع می‌شود و به همین دلیل از نگهداری به‌ویژه کاهو در نزدیکی آن خودداری کنید، زیرا کاهو در کنار گوجه به‌سرعت پلاسیده می‌شود. فلفل دلمه‌ای علاقه زیادی به سرما ندارد و نباید به هیچ عنوان آن را در یخچال نگهداری کرد و بهتر است در کنار دیگر میوه‌ها و سبزیجات نگهداری شود. آووکادو از میو‌های گرمسیری است و در دمای پایین امکان"رسیدن" ندارد.

اگر آووکادو را پوست گرفته‌اید، قدری آب لیمو جلوی قهوه‌ای شدن رنگ آن را می‌گیرد. بی دلیل نیست که اکثر مردم دنیا نان را در جعبه‌ای در آشپزخانه نگهداری می‌کنند. این جعبه باید بعد از مدتی تمیز شود. برای جلوگیری از خشک شدن نان، می‌توان آن را در کاغذ یا پارچه پیچید. نان اضافه را می‌توان بصورت یخ‌زده در فریزر نگهداری کرد و در صورت نیاز آن را دوباره در فر اجاق یا توستر داغ کرد.

هنگام خرید ماهی، حتما به تاریخ مصرف آن توجه داشته باشید. دقت کنید که"زنجیره سرد ماندن" خرید از فروشگاه و حمل به منزل قطع نشود. گوشت ماهی در سرمای ۲ تا ۶ درجه سانتی‌گراد را می‌توان در یک ظرف شیشه‌ای یا چینی حداکثر یک روز نگهداری کرد. فاصله زمانی نگهداری ماهی دودی در یخچال نیز بین دو تا چهار روز است. گوشت گاو را می‌توان بین ۳ تا ۴ روز، گوشت گوساله و خوک بین ۲ تا ۳ روز و گوشت مرغ را بین یک تا ۲ روز در یخچال نگهداری کرد.

گوشت چرخ کرده بسیار حساس است و سعی ‌کنید آن را در همان روز خرید سرخ کنید. به تاریخ مصرف گوشت‌های بسته‌بندی شده حتما دقت کنید. تاریخ .