گزارش سازمان ملل از نقض حقوق بشر توسط اسرائیل و فلسطینی‌ها | DW | 08.06.2022

18/03/1401 02:58:00 ب.ظ

گزارش سازمان ملل اسرائیل را متهم می‌کند که با ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی به تنش دامن می‌زند و حقوق فلسطینی‌ها را در این مناطق نقض می‌کند. حماس و تشکیلات خودگردان نیز به نقض حقوق بشر در مناطق فلسطینی متهم شده‌اند.

گزارش سازمان ملل اسرائیل را متهم می‌کند که با ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی به تنش دامن می‌زند و حقوق فلسطینی‌ها را در این مناطق نقض می‌کند. حماس و تشکیلات خودگردان نیز به نقض حقوق بشر در مناطق فلسطینی متهم شده‌اند. تاگس‌شاو (وب‌سایت خبری کانال یک تلویزیون آلمان) روز سه‌شنبه ۷ ژوئن گزارش تیمی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل را منتشر کرد که از سوی شورای حقوق بشر مامور تهیه این گزارش شده‌اند.

این گزارش اسرائیل را متهم کرده که با اشغال دائمی (بدون نقطه پایان) سرزمین‌های فلسطینی به تنش در منطقه دامن می‌زند. این گزارش از سوی کمیسیون تحقیقی ارائه شده که از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل تشکیل شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید گزارش به "وضعیت اشغال دائمی" از سوی اسرائيل اشاره می‌کند و می‌گوید شواهد معتبری دال بر این وجود دارد که"اسرائیل قصد پایان دادن به اشغال را ندارد". کمیسیون تحقیق در گزارش خود می‌افزاید"پایان دادن به اشغال" برای"پایان دادن به چرخه خشونت‌ها ضروری است."

کمیسیون همچنین از رهبری فلسطینی‌ها انتقاد کرده و می‌گوید تشکیلات خودگردان فلسطین از اشغال به عنوان توجیهی برای نقض حقوق بشر در کرانه باختری استفاده می‌کند و آنرا دلیل اصلی عدم برگزاری انتخابات جلوه می‌دهد. همچنین سازمان اسلام‌گرای افراطی حماس در نوار غزه به حقوق بشر پای‌بند نیست و به قوانین بین‌المللی احترام نمی‌گذارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

مقام لبنانی در مصاحبه با یورونیوز: در صورت ادامه نقض آب‌های سرزمینی لبنان، گزینه نظامی منتفی نیستمعاون دبیرکل حزب‌الله تأیید کرد که به‌محض اعلام نقض مرزهای دریایی لبنان توسط اسرائیل، این گروه آماده است تا علیه عملیات حفاری اسرائیل واکنش نشان دهد.

ماجد عموری و قدیر ناصری در زندان سپیدار اهواز اعدام شدندسازمان حقوق بشر اهواز از اعدام دو زندانی سیاسی عرب به نام‌های ماجد عموری و قدیر ناصری خبر داده است.این دو شهروند عرب در صبح‌گاه روز سه‌شنبه ۱۷ خرداد و در زندان شیبان اهواز اعدام شده‌اند. اخبار_ایران شما دیگه چقدر گوساله تشریف دارید ،ما شهری به اسم معشور نداریم.تف تو ذات هرچی خبر رسانی دوزاریه،یاد بگیر واسه دفعه بعدت درست بنویسی ماهشهر

گزارش سازمان ملل: اسرائیل عامل اصلی تنش و درگیری در سرزمین‌های فلسطینی استوزارت خارجه اسرائیل در نخستین واکنش به گزارش کمیسیون تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد آنرا «مغرضانه»، برآمده از «نفرت نسبت به دولت اسرائیل» و شکل گرفته «بر اساس مجموعه‌ای مطول از گزارش‌های جانبدارانه و مغرضانه» خوانده است. سازمان ملل ۷۰ سال عقبه. سازمان ملل گوه زیادی میخوره. سازمان ملل غلط کرد ..‌ مثل همیشه لال بمونه بهتره ..

سازمان ملل: اشغال اراضی فلسطینیان توسط اسرائیل دلیل اصلی تنش‌ در منطقه استکمیسیون مستقل سازمان ملل اولین گزارش خود درباره موارد نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی

خروج قطار از ریل در خراسان؛ آمار کشته‌ها به ۲۱ نفر رسید | DW | 08.06.2022آخرین خبر از خروج قطار از ریل در خراسان؛ آمار کشته‌ها به ۲۱ نفر رسید بر اثر خروج قطار مسافربری طبس - یزد از ریل تا کنون ۲۱ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. این قطار ۴۳۰ مسافر و خدمه داشته و سه واگن آن واژگون شده است. خبرهای اعتراضات مردم را چرا پوشش نمی‌دهید رژیم dw_persian هم نفوذ کرده؟

پلیس برلین جزییات بیشتری از برخورد خودرو با جمعیت منتشر کرد | DW | 08.06.2022یک خودروی شخصی به عابران پیاده در برلین برخورد کرد و یک نفر را کشت و ۸ نفر را به‌شدت زخمی کرد. راننده یک شهروند آلمانی-ارمنی است. حال ۵ تن از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است. واقعا ناراحت کننده است .یک روانی بیشعور جان انسانی را گرفت و چندین نفر را زخمی کرد .. معلوم نیست چه بلایی سره بدبخت بیچاره اورده بودن که اینجوری زده به سرش، شنیدم میگن المانیا خیلی غریب کشن