گزارش تصویری؛ ادامه تلاش برای مهار آتش در نقاط مختلف جنوب اروپا | DW | 02.08.2021

02/08/2021 11:37:00 ق.ظ

آتش‌سوزی‌های مهیب در نقاط مختلف جنوب اروپا که از مناطق گردشگری محسوب می‌شوند همچنان ادامه دارد؛ از جمله در یونان، ترکیه و ایتالیا. مأموران و امدادگران همچنان در تلاش‌ برای مهار آتش هستند.

آتش‌سوزی, یونان

آتش‌سوزی ‌های مهیب در نقاط مختلف جنوب اروپا که از مناطق گردشگری محسوب می‌شوند همچنان ادامه دارد؛ از جمله در یونان ، ترکیه و ایتالیا. مأموران و امدادگران همچنان در تلاش‌ برای مهار آتش هستند.

آتش‌سوزی ‌های مهیب در نقاط مختلف جنوب اروپا که از مناطق گردشگری محسوب می‌شوند همچنان ادامه دارد؛ از جمله در یونان ، ترکیه و ایتالیا. مأموران و امدادگران همچنان در تلاش‌ برای مهار آتش هستند.

یونان از جمله کشورهایی است که از گرمای شدید رنج می‌برند. نقاط مختلف این کشور دچار آتش‌سوزی‌های مهیب شده که هنوز هم مهار نشده‌اند، از جمله در منطقه پلوپونز.تصویری از تلاش مأموران برای مقابله با حریق در نزدیکی روستای لامپیری واقع در غرب پاتراس در یونان.

به گزارش رسانه‌های خبری روز یکشنبه دهم مرداد (اول اوت) بیش از ۳۰۰ مأمور آتش‌نشانی در نقاط مختلف شبه‌جزیره پلوپونز در تلاش برای اطفای حریق بودند. گفته می‌شود که از روز شنبه ۵۸ نقطه این شبه‌جزیره دچار آتش‌سوزی‌ شده‌اند.ترکیهسواحل جنوب ترکیه در آنتالیا که از نقاط محبوب گردشگران است، چندین روز است که شاهد آتش‌سوزی‌های مهیب هستند. شبکه سی‌ان‌ان ترک گزارش داده که یکی از محله‌های بدروم کاملا تخلیه شده و مأمورن ۵۴۰ نفر را با قایق به نقاط امن منتقل کرده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شمال اروپا رو سیل برد ، جنوب رو آتش.🤔😑

نگرانی از وقوع موج سهمگین‌تر شیوع کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: واردات واکسن باید ادامه یابدبا ادامه کندی روند تولید واکسن، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعتراف کرده که برای قطع زنجیره کرونا باید واکسن وارد شود. او تصریح کرده است که تصمیم‌گیری در مورد تعیین شروط واردات واکسن کرونا توسط افرادی خارج از چارچوب وزارت بهداشت اتخاذ شده بود.

کرونا در ایران - مقامات بهداشتی و دانشگاهی از «طغیان کرونا» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از کرونا در امریکا چه خبر ؟ اونجا خبری نیست که فقط دنبال اخبار ایرانید.امار مبتلایان امریکا ۵۱۸۹۸ و فوت شدگان۲۴۱ نفر اونجا مشکلی نیست؟؟

تجمع اعتراضی در مشهد در پی بازداشت شماری از فعالان سیاسی و مدنی

سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستانتعدادی ازشهروندان تهران عصر شنبه ۹ مرداد با برگزاری تجمعاتی روبروی تئاتر شهر و همچنین در چهارراه ولیعصر در حمایت از اعتراضات خوزستان اعلام حمایت کردند اما وقایع رو کامل نشر بدین توپ تانک فشفشه ...... سرنگونی ملایان تروریست

کارشناسان مد می‌گویند لباس ورزشکاران ایرانی در المپیک نمونه‌ای‌ از «جداسازی جنسیتی» در این حکومت است♦ پس از رژه ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک_توکیو بسیاری از کاربران به انتقاد از لباس آنها، به ویژه لباس ورزشکاران زن، پرداختند؛ لباسی که از نظر طراحی، رنگ، ‌و کیفیت فاقد استانداردهای لازم برای رویدادی جهانی در این سطح بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فقط شما می توانید از ایران انتقاد کنید برای اینکه ایران نمی خواهد به آمریکا باج دهد. چرا از عربستان سعودی انتقادی نمیشه ؟ برای اینکه اعراب به امریکا نفت مجانی می دهد

ادامه درگیری‌ها میان سربازان افغان و طالبان در نزدیکی شهر هراتمنابع امنیتی افغانستان اعلام کردند که درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان در اطراف شهر هرات همچنان ادامه دارد.رسانه‌های افغانستان شنبه،

یونان یونان از جمله کشورهایی است که از گرمای شدید رنج می‌برند.Aa شمار مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلای حاد به ویروس جهش‌یافته دلتا در ایران به بالاترین سطح در ۸۰ روز گذشته رسید.ایران - آرشیو همزمان با شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا در ایران، مقام‌های بهداشتی و دانشگاهی ایران از «طغیان کرونا» و «وجود شرایط بسیار وخیم» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهند.استان‌وایر- در ادامه تجمعات و تظاهرات ضد حکومتی که از هفته‌های اخیر در ایران آغاز شده است، تعدادی از شهروندان مشهدی در شامگاه یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ دست به تجمع اعتراضی زدند.

نقاط مختلف این کشور دچار آتش‌سوزی‌های مهیب شده که هنوز هم مهار نشده‌اند، از جمله در منطقه پلوپونز. تصویری از تلاش مأموران برای مقابله با حریق در نزدیکی روستای لامپیری واقع در غرب پاتراس در یونان. گزارش وزارت بهداشت ایران همچنین حاکیست که طی شبانه روز گذشته ۳۶۶ بیمار مبتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش رسانه‌های خبری روز یکشنبه دهم مرداد (اول اوت) بیش از ۳۰۰ مأمور آتش‌نشانی در نقاط مختلف شبه‌جزیره پلوپونز در تلاش برای اطفای حریق بودند. به گفته این مقام ارشد وزارت بهداشت، «ظرفیت اغلب بیمارستان‌های سراسر کشور» تکمیل است و استان‌هایی مانند تهران، البرز، مازندران و گلستان با «کمبود تخت» و «خستگی مفرط» کادر درمان مواجه اند. گفته می‌شود که از روز شنبه ۵۸ نقطه این شبه‌جزیره دچار آتش‌سوزی‌ شده‌اند. بر پایه این گزارش طی ۲۴ ساعت گذشته شمار بیمارانی که دلیل بروز علائم حاد این بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ایران بستری شده‌اند با ۸۴ تَن افزایش به ۵ هزار و ۵۳۹ نفر رسیده است. ترکیه سواحل جنوب ترکیه در آنتالیا که از نقاط محبوب گردشگران است، چندین روز است که شاهد آتش‌سوزی‌های مهیب هستند. تجمع امروز ابتدا قرار بود که در پارک ملت مشهد برگزار شود اما با یورش نیروهای امنیتی و بازداشت شماری از شرکت کنندگان، فعالین مدنی مشهد تصمیم گرفتند در پارک دیگری تجمع اعتراضی خود را برگزار کنند.

شبکه سی‌ان‌ان ترک گزارش داده که یکی از محله‌های بدروم کاملا تخلیه شده و مأمورن ۵۴۰ نفر را با قایق به نقاط امن منتقل کرده‌اند. وزارت بهداشت ایران همچنین تصریح کرده که طی هفته گذشته تعداد مراجعات سرپایی مثبت افزایش ۲۶. به نظر می رسد با گذشت بیش از یک سال و نیم از آغاز همه گیری کرونا، مقامات بهداشتی ایران هنوز نتوانسته‌اند سیاست منسجم و روشنی برای مقابله با این بیماری در پیش بگیرند. آتش‌نشانان در این میان توانسته‌اند بسیاری از آتش‌سوزی‌ها را مهار کنند. در عین حال اعلام شده که از آغاز آتش‌سوز‌ی‌ها در ترکیه تا کنون ده نفر جان خود را از دست داده‌اند.۲ درصدی داشته است. افزون بر تلفات جانی، خسارات شدیدی به طبیعت و محیط زیست ترکیه وارد شده و بخش‌های وسیعی از جنگل‌ها طعمه آتش شده‌اند. در این میان، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، روز یکشنبه گفت برای قطع زنجیره کرونا در ایران باید واکسن وارد شود. اتحادیه اروپا برای کمک به ترکیه در مقابله با آتش‌سوزی‌ها دو هواپیمای ویژه اطفای حریق به این کشور فرستاده است. آقای رئیسی با اشاره به این میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایران به زیر ۴۰ درصد رسیده، تاکید کرده است که در صورت ادامه بی‌توجهی به پروتکل‌ها احتمال این که کشور طی هفته آینده درگیر موج بسیار سهمگین‌تری از شیوع ویروس کرونا شود، وجود دارد.

اخیرا نیز کشورهای روسیه، اوکراین، ایران و جمهوری آذربایجان نیروهای کمکی به ترکیه اعزام کرده و شماری تجهیزات در اختیار این کشور قرار دادند. ایتالیا مقامات ایتالیا اعلام کرده‌اند که بیش از ۸۰۰ مورد آتش‌سوزی در نقاط مختلف این کشور روی داده که تنها ۲۵۰ مورد آن در جزیره سیسیل بوده است.» همزمان خبرگزاری ایرنا با گزارش روند بی‌سابقه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ و تعداد بستری‌های بیمارستانی، از وقوع «شرایط فوق حاد کرونایی» در استان مازندران خبر داده است. همچنین ظرف این مدت، ۳۶۶ نفر دیگر جان خود را از دست داده و مجموع جان ‌باختگان ویروس کرونا در آمار رسمی ایران به ۹۰ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است. مأموران می‌کوشند که با استفاده از هواپیماهای ویژه آتش را مهار کنند. یونان یونان از جمله کشورهایی است که از گرمای شدید رنج می‌برند. محمد جزایری، رییس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران هم در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا تایید کرده که در جریان موج پنجم همه‌گیری ویروس کرونا در ایران، جوانان بیش از افراد مُسن در معرض ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و یا مرگ ناشی از آن قرار گرفته‌اند. نقاط مختلف این کشور دچار آتش‌سوزی‌های مهیب شده که هنوز هم مهار نشده‌اند، از جمله در منطقه پلوپونز. خبرهای بیشتر.

تصویری از تلاش مأموران برای مقابله با حریق در نزدیکی روستای لامپیری واقع در غرب پاتراس در یونان. همچنین ۱۱۰ شهر این کشور نیز در وضعیت نارنجی و ۵۳ شهر دیگر هم در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهری دارای وضعیت آبی نیست. به گزارش رسانه‌های خبری روز یکشنبه دهم مرداد (اول اوت) بیش از ۳۰۰ مأمور آتش‌نشانی در نقاط مختلف شبه‌جزیره پلوپونز در تلاش برای اطفای حریق بودند. گفته می‌شود که از روز شنبه ۵۸ نقطه این شبه‌جزیره دچار آتش‌سوزی‌ شده‌اند. بدین ترتیب، از ۲۵ خرداد و پس از صدور مجوز تزریق عمومی واکسن برکت توسط وزارت بهداشت ایران، مجموع تعداد دُز واکسن‌ کوو برکت که تحویل این وزارتخانه شده به ۱. ترکیه سواحل جنوب ترکیه در آنتالیا که از نقاط محبوب گردشگران است، چندین روز است که شاهد آتش‌سوزی‌های مهیب هستند. شبکه سی‌ان‌ان ترک گزارش داده که یکی از محله‌های بدروم کاملا تخلیه شده و مأمورن ۵۴۰ نفر را با قایق به نقاط امن منتقل کرده‌اند. با ادامه کندی روند تولید واکسن، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران در گفتگو با روزنامه همشهری اعتراف کرده که برای قطع زنجیره کرونا باید واکسن وارد شود.

آتش‌نشانان در این میان توانسته‌اند بسیاری از آتش‌سوزی‌ها را مهار کنند. در عین حال اعلام شده که از آغاز آتش‌سوز‌ی‌ها در ترکیه تا کنون ده نفر جان خود را از دست داده‌اند. آقای رئیسی که معاون وزیر بهداشت ایران نیز است در این گفتگو ابراز امیداری کرده که از ‌ماه آینده به‌ طور ثابت ماهانه بین ۵ تا ۷ میلیون واکسن و تا پایان سال ۴۵ تا ۵۰ میلیون واکسن تولید داخل عرضه شود. افزون بر تلفات جانی، خسارات شدیدی به طبیعت و محیط زیست ترکیه وارد شده و بخش‌های وسیعی از جنگل‌ها طعمه آتش شده‌اند. اتحادیه اروپا برای کمک به ترکیه در مقابله با آتش‌سوزی‌ها دو هواپیمای ویژه اطفای حریق به این کشور فرستاده است. همزمان، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران روز یکشنبه از ورود دهمین محموله واکسن تهیه شده توسط این جمعیت هلال احمر شامل یک میلیون و ۱۲۰ هزار دُز واکسن کرونا خبر داد. اخیرا نیز کشورهای روسیه، اوکراین، ایران و جمهوری آذربایجان نیروهای کمکی به ترکیه اعزام کرده و شماری تجهیزات در اختیار این کشور قرار دادند.

ایتالیا مقامات ایتالیا اعلام کرده‌اند که بیش از ۸۰۰ مورد آتش‌سوزی در نقاط مختلف این کشور روی داده که تنها ۲۵۰ مورد آن در جزیره سیسیل بوده است. هم‌رسانی این مطلب:. مأموران می‌کوشند که با استفاده از هواپیماهای ویژه آتش را مهار کنند. بیشتر بخوانید .