گزارش تازه‌‌ از ناهنجاری‌ها در پلیس استان ایلام

12/02/1400 11:48 ق.ظ

ماموران و کارمندان نیروی انتظامی با مشکلات اقتصادی، روحی، روانی، فردی و خانوادگی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. بررسی ناهنجاری‌های نیرو‌های پلیس استان ایلام موضوع یکی از گزارش‌های فصلنامه علمی-تخصصی دانش انتظامی ایلام بوده است. گزارش beehnam راستی_آزمایی

این تحقیق می‌گوید به نیرو‌های پلیس استان ایلام «فشارهای عصبی زیادی» تحمیل می‌شود و اغلب آن‌ها «از نظر کنترل بر رفتار دچار دغدغه هستند.

»این پژوهش همچنین نشان داده است که موضوع «ضرب و شتم»، «ارتباط با متهمان»، «مشکلات خانوادگی» و «عدم تمایل برای کسب تجربە لازم» به مهم‌ترین ناهنجاری‌های فردی در میان نیرو‌های پلیس تبدیل شده‌اند.

داده‌های این بخش پژوهش می‌گوید که ماموران پلیس مجبور هستند «شرایط غیرد‌لخواه» همراهی با متخلفان را تحمل کنند و «آن‌ طور که شایسته است نمی‌توانند به مسائل خانه و خانواده رسیدگی کنند.»این پژوهش همچنین نشان می‌دهد که «عدم تمایل برای تقسیم کار»، «عدم ثبات کاری و عدم امنیت شغلی»، «انباشته کردن کارها»، «غیبت‌های متناوب»، «عدم اکتساب جایگاه شغلی متناسب با درجه و رستە کارکنان»، «عدم رعایت سلسله مراتب سازمانی» و «عدم حضور به موقع در سر کار» از مهم‌ترین آسیب‌ها در فرماندهی پلیس استان ایلام هستند.

این تحقیق همچنین می‌گوید که نیرو‌های پلیس «امنیت شغلی بالایی» ندارند و برای حل و فصل مشکلات خانوادگی خود مجبور می‌شوند «غیبت» داشته باشند.

ادامه مطلب:
iranwire »

جزییات تازه از عملیات کشتن قاسم سلیمانی | DW | 09.05.2021گزارشی مبتنی بر مصاحبه با ۱۵ مقام آمریکایی جزییات تازه‌ای از نحوه کشتن قاسم_سليمانی را برملا می‌کند. عملیات با همکاری یگان ضدتروریست اقلیم کردستان، تک تیراندازان دلتافورس آمریکا و نیروهای اطلاعاتی اسرائیل پیش رفته است. اونایی که تحت تاثیر مزه این کتلت شدن حالا میتونند طرز تهیه اش رو ببینند 😂 سپاس از تمام تروریست کشان انسان پرست. ❤️ بیخیال بابا. مزخرفه.

افشای جزئیات تازه از کشته شدن قاسم سلیمانی«یاهو نیوز» در گزارشی مفصل و به نقل از منابع گوناگون به بررسی زوایا و جزئیات نحوه کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پرداخته است.این گزارش که خوب که چی ؟

پزشک پلیس فرانسه که بی‌اجازه بدن زنان تازه استخدام را لمس می‌کرد از شغلش خلع شدبا ورود ده‌ها مورد شکایت جدید به پرونده‌ این پزشک با اتهام‌های مشابه، او باید بار دیگر در پاییز آینده در برابر قضات دادگاه کیفری متز محاکمه شود. چشم و دل سیرها 😂

گزارش کارشناسان پزشکی از مرگ مارادونا: او را به حال خود رها کرده بودندگروهی ۲۰ نفره از کارشناسان در گزارش خود اعضای تیم پزشکی دیگو مارادونا را متهم کرده‌اند که «نشانه‌هایی دال بر خطر مرگ» او را نادیده گرفتند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

گزارش جدید بانک مرکزی از ابعاد بحران اقتصادی سال ۹۹ قابل اعتماد است؟

در آخرین شماره خود در گزارشی با عنوان «شناسایی آسیب‌ ناهنجاری‌های رفتاری در ناجا» به بررسی ناهنجاری‌های نیرو‌های پلیس استان ایلام پرداخته است.نتایج این پژوهش نشان می‌دهند که نیرو‌های پلیس استان ایلام از «نداشتن اعتماد به نفس»، «فشارهای عصبی»، «ضعف خودکنترلی»، «عدم علاقه و انگیزه»، «عصبی و تندخو بودن» و «عدم خوشرویی و خوش‌برخوردی» رنج می‌برند.

این تحقیق می‌گوید به نیرو‌های پلیس استان ایلام «فشارهای عصبی زیادی» تحمیل می‌شود و اغلب آن‌ها «از نظر کنترل بر رفتار دچار دغدغه هستند.»این پژوهش همچنین نشان داده است که موضوع «ضرب و شتم»، «ارتباط با متهمان»، «مشکلات خانوادگی» و «عدم تمایل برای کسب تجربە لازم» به مهم‌ترین ناهنجاری‌های فردی در میان نیرو‌های پلیس تبدیل شده‌اند.

داده‌های این بخش پژوهش می‌گوید که ماموران پلیس مجبور هستند «شرایط غیرد‌لخواه» همراهی با متخلفان را تحمل کنند و «آن‌ طور که شایسته است نمی‌توانند به مسائل خانه و خانواده رسیدگی کنند.»این پژوهش همچنین نشان می‌دهد که «عدم تمایل برای تقسیم کار»، «عدم ثبات کاری و عدم امنیت شغلی»، «انباشته کردن کارها»، «غیبت‌های متناوب»، «عدم اکتساب جایگاه شغلی متناسب با درجه و رستە کارکنان»، «عدم رعایت سلسله مراتب سازمانی» و «عدم حضور به موقع در سر کار» از مهم‌ترین آسیب‌ها در فرماندهی پلیس استان ایلام هستند.

این تحقیق همچنین می‌گوید که نیرو‌های پلیس «امنیت شغلی بالایی» ندارند و برای حل و فصل مشکلات خانوادگی خود مجبور می‌شوند «غیبت» داشته باشند.این پژوهش همچنین نشان داده است که «اخذ رشوه»، «مشکلات اقتصادی کارکنان»، «فقر و مشکلات معیشتی» و «آشفتگی ناشی از شرایط اقتصادی نامطلوب» در میان نیرو‌های پلیس استان ایلام وجود دارند.

این بخش از تحقیق اعلام کرده است که مجموعه مشکلات مذکور باعث شده‌اند که نیرو‌های پلیس «به دلیل مشغولیت‌های ذهنی مالی از تمرکز حواس برخوردار» نباشند.مهم‌ترین ناهنجاری‌های فهرست‌شده در این پژوهش در سازمان پلیس استان ایلام «عدم پایبندی به ادای احترامات نظامی»، «عدم تکریم ارباب رجوع»، «عدم رعایت عدالت و انصاف در برخورد با مراجعه‌کنندگان»، «عدم توجه به نظرات همکاران»، «عدم رعایت عدالت در توزیع امکانات» و «ضعف تطابق فرهنگی فرد با سازمان» اعلام شده‌اند.نتایج پژوهش همچنین نشان داده است که «اختلاف خانوادگی»، «سکونت کارکنان در محل‌های نامناسب»، «عدم حمایت اجتماعی»، «خواسته و توقعات بیجای اطرافیان و نزدیکان»، و «اعتیاد» از مهم‌ترین مشکلات فردی و خانوادگی نیرو‌های پلیس هستند.

به نوشته این تحقیق «بسیاری از کارکنان نیروی انتظامی با توجه به غیربومی بودن و به تبع زندگی مستاجری، همچنین به‌ خاطر عدم بضاعت مالی ناچار به سکونت در محله‌های ضعیف شهری هستند که این امر به نوبە خود در ایجاد ناهنجاری‌های رفتاری کارکنان نقش مهمی دارد.»

این فصلنامه ادامه داده است که «متاسفانه کارکنان نیروی انتظامی با توجه به اهمیت و حساسیت شغلی که دارند از حمایت اجتماعی برخوردار نیستند.»

در بخش دیگری از این تحقیق آمده است که «یکی از وظایف نیروی انتظامی مبارزه با قاچاق و مواد مخدر است، اما متاسفانه در موارد بسیار اندکی شاهد گرفتار شدن پرسنل در دام اعتیاد هستیم که این امر می‌تواند دلایل زیادی همچون فشارهای عصبی ناشی از کار، مشکلات خانوادگی، مشکلات ارتباط با متهمان را در پی داشته باشد.»

این گزارش تحقیقی تنها بخشی از بحران‌های فردی، خانوادگی، سازمانی اعضای پلیس در ایران را نشان می‌دهد که به طور معمول راهی به رسانه‌ها و افکار عمومی پیدا نمی‌کنند.

اطلاعات مربوط به آسیب‌ها و جرایم مربوط به نیرو‌های مسلح در ایران به طور معمول دارای طبقه‌بندی است و رسانه‌ها اجازه انتشار آن‌ها را ندارند.

نشریات تخصصی پلیس اما در سال‌های اخیر تحقیق‌های بسیاری در مورد این آسیب‌ها و جرایم منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهند نیروهای پلیس نیز با بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند.