گزارش امنیتی دانمارک درباره فعالیت جاسوسی ایران، چین و روسیه | DW | 13.01.2022

23/10/1400 05:48:00 ب.ظ

سازمان اطلاعات و امنیت دانمارک با انتشار گزارشی از افزایش فعالیت‌های جاسوسی جمهوری اسلامی، چین و روسیه خبر داد. سرقت اطلاعات علمی و دسترسی به نتایج تحقیقات دانشگاهی در دانمارک از جمله اهداف این فعالیت‌ها اعلام شده است.

سازمان اطلاعات و امنیت دانمارک با انتشار گزارشی از افزایش فعالیت‌های جاسوسی جمهوری اسلامی، چین و روسیه خبر داد. سرقت اطلاعات علمی و دسترسی به نتایج تحقیقات دانشگاهی در دانمارک از جمله اهداف این فعالیت‌ها اعلام شده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید گرینلند و جزیره فارو در شمار مناطق خودگردانی هستند که توسط دانمارک اداره می‌شوند. وظیفه پیشبرد سیاست خارجی و همچنین پاسخگویی به مسائل امنیتی این دو منطقه برعهده پادشاهی دانمارک قرار دارد.

خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که سفارت روسیه به درخواست اعلام موضع درباره این اتهام فورا واکنشی نشان نداده است. روسیه اتهامات کشورهای غربی درباره فعالیت‌های جاسوسی خود را اتهاماتی واهی و مسخره تلقی می‌کند.

گفته شده است که این کشورها از طریق تماس با شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی بر آن بوده‌اند به اطلاعات علمی و تکنولوژیک دانمارک دست یابند. رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی و چین نیز حاضر به اعلام موضع فوری درباره اتهامات مطرح شده در گزارش سازمان اطلاعات و امنیت دانمارک نشده‌اند. headtopics.com

اروپا و امریکا اونقدر به آخوندا میدون دادند که آخرش نه فقط مردم ایران که کل جهان از دستشون عاصی شدند. ⁦⁦⁦⁦⁦⁦

بهتر مغز های جهان را امریکا شکار میکند اگر این دروغ درمورد امریکا میگفتید قابل باور بود

دانمارک دیگه چه دانش علمی وتکنالوژی داره که کشور های چون چین وروسیه وایران بیاید نتیجه ی تحقیقاتش بربایدواقعا خنده دارست خبر نگار فارسی مزدور ژرمنها

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

حق رأی ایران در سازمان ملل به دلیل نپرداختن بدهی‌ها تعلیق شد | DW | 13.01.2022جمهوری اسلامی ایران و هفت کشور دیگر به دلیل تأخیر طولانی در پرداخت بدهی‌های خود حق رأی‌شان در سازمان ملل را از دست دادند. حجم بدهی‌های ایران به سازمان ملل بالغ بر ۱۸ میلیون دلار است.

نتایج یک نظرسنجی در ایران: ۲۲ درصد از شرکت‌کنندگان ازدواج سفید داشته‌اند | DW | 13.01.2022بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی در ایران ازدواج سفید را تجربه کرده یا از تجربه ازدواج سفید دیگران باخبرند. ۲۲ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند شخصا تجربه ازدواج سفید را داشته‌اند. ازدواج قانونی الان حماقته

دیده‌بان حقوق بشر: ادامه سرکوب مخالفان توسط مقامات ایران در سال ۲۰۲۱ | DW | 13.01.2022گزارش سالیانه دیده‌بان حقوق بشر شامل موارد متعددی از نقض حقوق بشر در سال ۲۰۲۱ در ایران است، ازجمله سرکوب معترضان به بی‌آبی در خوزستان. این نهاد همچنین از دولت‌های دموکراتیک انتقاد کرده است.

کرملین: در حال بررسی مقدمات سفر رئیس‌جمهور ایران به روسیه هستیمکرملین: در حال بررسی مقدمات سفر رئیس‌جمهور ایران به روسیه هستیم سخنگوی کاخ کرملین به بیان جزئیاتی درباره سفر آتی رئیس جمهور ایران به روسیه پرداخت و اعلام کرد که مقدمات انجام این سفر در حال بررسی است.

اینفوگرافی| چه تعداد بمب اتمی در جهان وجود دارد؟آمریکا، چین، فرانسه، روسیه، انگلیس و ایرلند شمالی با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند جلوگیری از وقوع جنگ بین کشورهای دارای سلاح اتمی و کاهش خطرات استراتژیک را مهم‌ترین مسئولیت خود می‌دانند.

اتللو در سرزمین عجایب | DW | 13.01.2022'اتللو در سرزمین عجایب' اثر غلامحسبن ساعدی روایت اجرای نمایشنامه اتللو است در ایران اسلامی. کارگردان مجبور است آن را برای اجرا با موازین اسلامی سازگار سازد. در گرامیداشت ساعدی، در زادروز او نگاهی داریم به این اثر. نویسنده: اسد سیف