گزارش عملکرد نمایندگان استان قزوین در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

15/08/1399 06:56 ب.ظ

بررسی عملکرد ۱۰۰ روزه نمایندگان استان_قزوین نشان می‌دهد که آن‌ها از کم کارترین نمایندگان مجلس_یازدهم در ۱۰۰ روز اول کار این مجلس بوده‌اند؛ نه نطقی از آن‌ها ثبت شده است و نه سوالی از وزرا. مجلس

این چالش‌ها، زندگی را برای مردم استان دشوار کرده و بر مشقت‌های آن‌ها افزوده‌اند. بررسی‌های «ایران‌وایر» نشان می‌دهند از چهار نماینده استان، هیچ‌کدام طی سه چهار ماه گذشته فرصت نطق در صحن علنی مجلس را نیافته‌اند.

بنابراین، اظهار نظری از آن‌ها در صحن علنی در خصوص مسایل ملی یا استانی ثبت نشده است که بتوان براساس آن‌ها به دغدغه‌های این نماینده‌ها پی برد.نماینده‌های استان قزوین طی ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم، حدود ۱۲ تذکر کتبی و شفاهی به مسوولان اجرایی داده‌اند. برخی تذکرهای فردی و برخی جمعی داده شده‌اند و نگاه ملی و استانی در این تذکرها وجود دارد. تذکری از سوی مجمع نمایندگان استان که نشان دهنده حرکت دسته جمعی برای پی‌گیری مشکلات سطح استان باشد، یافت نشد.

«نصرالله پژمانفر»، نماینده مشهد با هشت تذکر به رییس جمهوری و وزرا، بیشترین تذکر را داده و از روح‌الله عباسپور، نماینده بویین زهرا تذکری به مسوولان اجرایی ثبت نشده است. از ۱۲ تذکر نمایندگان استان، شش تذکر جنبه ملی و شش تذکر جنبه استانی و محلی داشته‌اند که نشان می‌دهند مسایل ملی و استانی به یک میزان در اولویت نمایندگان استان قزوین قرار داشته‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

گزارش عملکرد نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهمخب بخاطر همینه که بهش میگن طویله شورای اسلامی نرفته كه بداد استانش برسه، رفته وارد رانت و دزدى بشه ماشين شاسي بلند مجاني و صاحب امتياز مختلف از مجلس و خلاصه تو ديگ روغن بيفته .

گزارش عملکرد نمایندگان استان البرز در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

گزارش عملکرد نمایندگان استان قم در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهمطویله عسلامی گوسفندانی داره که مردم رو گوسفند تر فرض کردن وقتی بچه هاشون سوییس عشق و حال میکنن

گزارش عملکرد نمایندگان استان خراسان شمالی در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

گزارش عملکرد نمایندگان استان زنجان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهمزیر مجموعه لابی اسرائیل ADL در لباس دروغین و جعلی مدافع حقوق بشر /

بلایای طبیعی

این چالش‌ها، زندگی را برای مردم استان دشوار کرده و بر مشقت‌های آن‌ها افزوده‌اند.

بررسی‌های «ایران‌وایر» نشان می‌دهند از چهار نماینده استان، هیچ‌کدام طی سه چهار ماه گذشته فرصت نطق در صحن علنی مجلس را نیافته‌اند. بنابراین، اظهار نظری از آن‌ها در صحن علنی در خصوص مسایل ملی یا استانی ثبت نشده است که بتوان براساس آن‌ها به دغدغه‌های این نماینده‌ها پی برد.نماینده‌های استان قزوین طی ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم، حدود ۱۲ تذکر کتبی و شفاهی به مسوولان اجرایی داده‌اند. برخی تذکرهای فردی و برخی جمعی داده شده‌اند و نگاه ملی و استانی در این تذکرها وجود دارد. تذکری از سوی مجمع نمایندگان استان که نشان دهنده حرکت دسته جمعی برای پی‌گیری مشکلات سطح استان باشد، یافت نشد.

«نصرالله پژمانفر»، نماینده مشهد با هشت تذکر به رییس جمهوری و وزرا، بیشترین تذکر را داده و از روح‌الله عباسپور، نماینده بویین زهرا تذکری به مسوولان اجرایی ثبت نشده است. از ۱۲ تذکر نمایندگان استان، شش تذکر جنبه ملی و شش تذکر جنبه استانی و محلی داشته‌اند که نشان می‌دهند مسایل ملی و استانی به یک میزان در اولویت نمایندگان استان قزوین قرار داشته‌اند.

مسایل حوزه کشاورزی، قرارداد میلیاردی مربی تیم ملی فوتبال ایران، حقوق معلولان، آتش‌سوزی جنگل‌ها و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی استان مهم‌ترین موضوعات مورد توجه نمایندگان استان قزوین قرار داشته‌اند. حال آن که این استان با چالش‌های مهمی هم‌چون اقتصاد و معیشت، بحران آب، فساد سازمان یافته، مشکلات شهری و بلایای طبیعی روبه‌رو بوده و جز تذکری نسبت به آتش سوزی جنگل‌ها، آن‌ها به هیچ‌کدام از چالش‌های اصلی استان توجه نداشته‌اند.

تذکر تک تک نمایندگان استان قزوین به مسوولان اجرایی کشور به این شرح است:وزیر جهاد کشاورزی: