مجلس, استان_سمنان

مجلس, استان_سمنان

گزارش عملکرد نمایندگان استان سمنان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

30/10/2020 02:49:00 ق.ظ

«امروز در شرایطی هستیم که فرصتی برای تعارف کردن نداریم، پس حرف آخر را همین اول می‌زنم؛ آدرس مشکلات کشور، «کاخ سفید» نیست بلکه خیابان «پاستور» است.» مجلس استان_سمنان جزییات بیشتر را اینجا بخوانید👇

گزارش پیش رو، ارزیابی «ایران‌وایر» از عملکرد ۱۰۰ روزه نمایندگان استان سمنان در مجلس یازدهم است.۵چالش اصلی استان سمنانبنا بر تحقیق کارشناسان «ایران‌وایر»، پنج اولویت اصلی استان سمنان به این شرح است: بازتاب چالش‌های استانی در فعالیت‌های پارلمانی نمایندگان استان سمنان

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند اورامانات ایران در «فهرست میراث جهانی» یونسکو قرار گرفت

۱- نطق‌های پارلمانی نمایندگان استان سمنان ۸ نماینده استان سمنان پنج چالش عمده استانی روبه‌رو بوده و هستند: محرومیت و فقرخشک‌سالی و بلایای طبیعیحاشیه‌نشینیآسیب‌های اجتماعی این چالش‌ها، زندگی را برای مردم استان دشوار کرده و بر مشقت‌های آن‌ها افزوده است. بررسی‌های «ایران‌وایر» نشان می‌دهد از چهار نماینده استان سمنان، تنها دو نماینده طی سه چهار ماه گذشته فرصت نطق در صحن علنی مجلس را یافته‌اند.

          الف) واکنش نمایندگان به چالش‌های استانینمایندگان ناطق استان سمنان بیشترین فرصتی که برای نطق در صحن علنی یافته‌اند را به مجالی برای انتقاد از دولت و طرح مسایل بین‌المللی و استکبارستیزی تبدیل کرده و کمترین توجه خود را به مسایل و مشکلات استان اختصاص داده‌اند. headtopics.com

نمایندگان ناطق استان در فرصت نطق خود به هیچ‌کدام از چالش‌های استان سمنان توجه نکرده و به آن‌ها نپرداخته‌اند. تنها چالش استان که در نطق «عباس گلرو»، نماینده سمنان و رییس هیات دوستی پارلمانی ایران-فلسطین مورد توجه قرار گرفت، مساله گاز و آب‌رسانی و مشکل جاده‌های استان بود.

«اردشیر رستمی» نیز که لباس پلیس از تن درآورده و به نمایندگی از گرمسار به مجلس راه یافته است، در نطق خود اساسا به مسایل استان توجهی نشان نداده و تمام نطق خود را به انتقاد از دولت و دولت‌های سابق و تجلیل از رهبر ایران اختصاص داده است.           ب) دغدغه عمده نمایندگان

دغدغه‌های عمده نمایندگان که در نطق‌های میان دستور آن‌ها جلوه بیرونی داشته‌اند را این گونه می‌توان لیست کرد:نقد نگاه دولت به مذاکره با امریکا و رد اثرگذاری تحریم‌ها بر وضعیت اقتصاد کشورتروریست خواندن دولت‌های امریکا و اسرائیل تاکید بر ضرورت انحلال اسرائیل و برگزاری رفراندوم در فلسطین

توصیه به دولت‌های منطقه برای بیرون راندن امریکااعتراض به اختلاف طبقاتیانتقاد به سیاست‌های دولت و تجلیل از سیاست‌های رهبریبزرگ‌داشت نام و یاد «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس»، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی          ج) مهم‌ترین اظهارات نمایندگان headtopics.com

دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت همه‌گیری پنهان؛ یتیم شدن یک میلیون‌ کودک در اثر بیماری کرونا وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته‌شدن 187 طالب خبر داد

عمده‌ترین مطالبی که نمایندگان استان‌ سمنان در نطق‌های میان دستور، در صحن علنی مجلس مطرح کرده‌اند به این شرح است:نطق «اردشیر مطهری»، نماینده گرمسار و آرادان در نشست علنی روز یک‌شنبه ششممهر ۱۳۹۹:امروز در شرایطی هستیم که فرصتی برای تعارف کردن نداریم، پس حرف آخر را همین اول می‌‎زنم؛ آدرس مشکلات کشور، «کاخ سفید» نیست بلکه خیابان «پاستور» و دفتر کار کسانی است که هفت سال کشور را معطل مذاکره با کاخ سفید کرده‌اند.

مردم به ما رأی نداده‌اند تا فقط مشکلات را بگوییم، رأی داده‌اند تا ریشه مشکلات را پیدا کنیم و برای حل آن‌ها راه حل پیدا کنیم.مشکلات اقتصادی کشور دو دلیل مهم دارند؛ یکی سیاست‌گذاری اشتباه در حوزه اقتصادی و دوم ناکارآمدی مدیران، به ویژه ضعف شدید مدیریتی در هفت سال اخیر. وقت آن رسیده است که از خود بپرسیم چرا هر دولتی که طی سه دهه اخیر روی کار آمده، نتوانسته فاصله طبقاتی را از بین ببرد و این فاصله هر روز بیشتر شده است؟

چرا هر روز ثروتمندان، ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند؟ به نظر می‌‎رسد پذیرش نسخه‌های «بانک جهانی» توسط دولت‌مردان ایرانی، علی‌رغم هشدارهای «حضرت آقا» سبب شده است که وضع اقتصادی ایران هر سال بدتر شود.یعنی دل‌سوزان کشور می‌دانستند که خصوصی‌سازی‌های بی‌رویه یک روزی ما را به کجا می‎رساند، برای همین است که هرکس که رییس جمهوری می‌شود، مردم می‌گویند خدا پدر قبلی را بیامرزد!

۳۰ سال است که یک جناح دولت را در اختیار داشته و آن هم جناح سرمایه‌داری است. از همان سالی که مرحوم «هاشمی‌رفسنجانی» رییس جمهوری شده، هنوز هم رییس جمهوری مانده است و هنوز همان سیاست‌های سرمایه‌داری و خصوصی سازی دولت او است که توسط افراد مختلف با شیوه‌های متفاوت اجرا می‌شود. headtopics.com

این که ما فکر می‌کنیم هر هشت سال یک جناح متفاوتی در رأس کار قرار گرفته است، واقعیت ندارد. حتی آن‌ها که دنبال عدالت خواهی بودند، عدالت را در توزیع ثروت مد نظر داشتند. ولی مساله اصلی، عدالت در هنگام تولید ثروت است؛ یعنی باید شرایط برای خلق ثروت و ساختن زندگی مناسب عادلانه باشد نه این که شرایط به گونه‌ای شود که عده‌ای بتوانند آینده را بخرند و بعد به طبقات دیگر صدقه بدهند.

دیگر همه ما به خوبی می‌دانیم که ریشه مشکلات کشور نه خارجی بوده و نه ربطی به اختیارات رییس جمهوری  دارد، چرا که دولت فعلی در بالاترین سطح با هر کشوری که خواست مذاکره کرد و هر اختیاری که خواست، به دست آورد ولی امروز وضع اقتصادمان از همیشه بدتر است.

رابرت مالی: اگر ایران به تعهداتش عمل کند آمریکا نیز آماده بازگشت به برجام است؛ کشتن قاسم سلیمانی امنیت آمریکا را بیشتر نکرد سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد گزارش شبکه اسکای نیوز از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای حملات سایبری در نقاط مختلف جهان

مساله اصلی اقتصاد کشور، سیاست‌های دولت‌های خودمان است؛ همان سیاست‌‎هایی که مردم را به دو گروه برنده و بازنده تقسیم کرده‌اند.امروز از یک طرف شهرک «باستی هیلز» و از یک طرف «قلعه حسن خان» هست؛ از یک طرف مدارس غیرانتفاعی، از یک طرف مدارس دولتی؛ یک طرف بیمارستان‌های خصوصی، یک طرف بیمارستان‌های دولتی بدون امکانات؛ یک طرف آقازاده‌های «پورشه» سوار، یک طرف نوجوانان کول‌بر؛ یک طرف بانک‌های خصوصی، یک طرف کارگرانی که چند ماه هم حقوق نگرفته‌اند؛ یک طرف بساز بفروش‌های میلیاردر، یک طرف مستأجران بی پناه.

مشکل فقط ناکارآمدی مدیران نیست؛ وقتی سیاست‌‎های دولت به نفع طبقه پول‌دار است، هیچ تغییری در زندگی مردم، حتی با روی کارآمدن مدیر توانمند ایجاد نخواهد شد. تا زمانی که سیاست دولت‌ها این چنین باشد، هر روز از یک گوشه‌ کشور یک «سلطان» جدید سبز می‌شود. قوه قضاییه یقه چند سلطان را می‌تواند بگیرد و محاکمه کند؛ سلطان قیر، دلار، سکه و خودرو؟ لابد چند روز دیگر هم سلطان واکسن! اگر این سیاست‌ها ادامه پیدا کنند، هر سلطانی را بگیرید، یک سلطان دیگر جای آن سبز می‌شود.

دولت یک هماهنگ کننده قوی ندارد و دستگاه‌های اجرایی هر کدام کار خودشان را می‌کنند. اگر بخواهیم از سوء مدیریت در کشور صحبت کنیم، سخن بسیار است که پراید ۱۰۰ میلیون تومانی و اوضاع بورس، نماد مدیریت این دولت است. مدیریت این دولت است که کمر تولیدکنندگان را خم کرده است.

مدیریت اشرافی خبر از غم و اندوه مردم ندارد. ما به خاطر مصالح عالی نظام و فرمایشات مقام معظم رهبری مراعات دولت را می‌کنیم اما دولت نیز باید در این یک سال باقی مانده مراعات مردم را کند. در این سال آخری لااقل روزه سکوت بگیرید. آقای رییس جمهوری! حرف نزنید. چون هربار که حرف می‌زنید، هم مردم را عصبانی می‌کنید و هم بازار را به هم می‌‎ریزید.

نطق عباس گلرو، نماینده سمنان و مهدی‌شهر در نشست علنی روز یک‌شنبه ۲۶مرداد ۱۳۹۹:حوزه انتخابیه‌ام، یعنی شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه با مشکلات متعددی مواجه هستند. اصلی‌ترین مشکل، کمبود آب است که طرح‌های تامین منابع آبی در دست پی‌گیری است و نیازمند حمایت جدی دولت است؛ ناتمام ماندن پروژه‌های راه و جاده مواصلاتی که مهم‌ترین آن‌ها، جاده فیروزکوه-سمنان سالانه تعداد زیادی از عزیزان‌مان در این «جاده مرگ» کشته و زخمی می‌شوند. هم‌چنین آزادراه حرم تا حرم که نیازمند تخصیص اعتبار جهت تکمیل این پروژه می‌باشد. از سوی دیگر، گازرسانی به روستاهای فاقد گاز که نیازمند موافقت وزیر نفت برای حل مشکل سرانه خانوار است و ده‌ها پروژه عمرانی و زیرساختی ناتمام که ضروری است مورد عنایت جدی دولت قرار گیرد.

جوانان عزیز! به پا خیزید، این همان فراخوان رستاخیز عظیمی است که مقام معظم رهبری در بیانیه «گام دوم»، جوانان را بدان دعوت فرمود و مدیریت کشور را به جوانان تفویض و انقلاب را با دستان نسل جوان ابدی کرد. جوانان باید با نگاه عمیق به دست‌آوردهای عظیم انقلاب، با امید به آینده و رویکرد آسیب شناسانه به ضعف‌ها و کاستی‌ها، کشور را راهبری و دولت آینده را برپا دارند.

مشکلات ما قبل از آن که از تحریم‌ها باشند، از سوء مدیریت و سوء تعامل در داخل هستند؛ رانت و ویژه‌خواری، فساد، بی عدالتی، قانون گریزی و نادیده گرفتن حقوق یک‌دیگر، همه ناشی از ضعف کارکرد فرهنگی است؛ یک نمونه از ضعف فرهنگی که به عنوان شاخص ارزیابی ما در تمام عرصه ها قابل مشاهده است، رانندگی است که متاسفانه عدم رعایت مقررات و قانون گریزی، سالانه خسارت سنگین جانی و مالی به دنبال دارد. عدم رعایت قوانین و ضعف فرهنگی در سایر حوزه‌ها نیز همین آسیب‌ها را بر جامعه تحمیل کرده است.

امروز بیش از هر چیزی به ساختن فکر و اندیشه و فرهنگ نیاز داریم. برخی رویه‌ها باید اصلاح شوند. فاصله طبقاتی که با دست خودمان ایجاد کرده‌ایم، باید برچیده شوند. رویه اشرافی گری برخی مسوولان آسیب جدی بر جامعه و اعتماد مردم وارد کرده است. خط قرمز ما مردم هستند که حل مشکل آن‌ها، به ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و لذا حقوق آن‌ها به هیچ وجه نباید وجه‌المصالحه قرار گیرد. یقین دارم در گام دوم، این رویه‌های نادرست با ایمان و اراده و اخلاص جوانان متعهد و متخصص اصلاح خواهد شد.

خطاب به کشورهای منطقه: ما برای دفاع از عزت و کرامت امت اسلامی ایستادیم، هزینه دادیم، قاسم سلیمانی هم دادیم اما مکتب و گفتمان ما پیروز شد. برخی حکومت‌های فاسد و مزدوران امریکا  و اسرائیل ایران‌هراسی را رواج دادند و گفتند ایران به دنبال سیطره بر کشورهای عربی است. ما به دنبال سیطره نبوده و نیستیم، ما یک رسالت تاریخی داشتیم که انجام دادیم و فرق است بین منافع ملی زودگذر با رسالت تاریخی ماندگار.

خطاب به مردم سوریه، عراق و لبنان و پارلمان‌های کشورهای دوست و همسایه: وظیفه ما بود که به درخواست دولت‌هایتان برای مبارزه با تروریسم امریکا  و اسرائیل و برخی متحدان منطقه‌ای که آن‌ها خلق کرده بودند، در کنار شما بایستیم اما بدانید که امروز همین قدرت‌های فاسد به دنبال این هستند که دست‌آوردهای ما و شما برای مبارزه با تروریسم را پایمال و تروریسم را بار دیگر بر مقدرات ملت‌ها حاکم کنند. امریکا به دنبال بی ثباتی در منطقه است، نگذارید بر مقدرات شما سلطه یابد.

حکومت‌های عربی منطقه که با پناه بردن به امریکا و اسرائیل و عادی سازی روابط با رژیم جعلی اسرائیل، به دنبال کسب منافع آنی هستند، بدانند که فلسطین فروختنی نیست، فلسطین به فلسطینیان تعلق دارد و سنت الهی این است که حق به صاحبان اصلیش بازگردد.یهودیان جهان بدانند که ما با یهود مشکلی نداریم، مشکل ما با اشغال‌گری است. همان‌طور که رهبری فرمودند، این ادعا که ما به دنبال نابودی یهودیان و به دریا ریختن آن‌ها هستیم، یک دروغ است. ما دنبال پایان دادن به اشغال‌گری و رژیم جعلی اسرائیل هستیم. مقامات شما جنایت می‌کنند و ننگ تاریخی به جای می‌گذارند. اجازه ندهید این جنایت و اشغال ادامه یابد. ما طرح صلح دموکراتیک برای حل مساله فلسطین داریم که رهبری جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کردند و طی نامه‌ای، رسما به ثبت سازمان ملل و شورای امنیت رسیده و آن طرح، رفراندوم در سرزمین تاریخی فلسطین است. 

به دولت‌مردان امریکا می‌گوییم شهادت قاسم سلیمانی، آغاز مرحله جدید برای تمام منطقه است. نه تنها راهبرد منطقه‌ای ایران دچار ضعف یا عقب‌گرد نشده بلکه با شدت و پیچیدگی بیشتری به مسیر خود ادامه خواهد داد و کمترین هزینه‌ای که باید بپردازید، خروج از منطقه است.

ناکامی امریکا در قطع‌نامه تمدید تحریم تسلیحاتی، بیش از گذشته، انزوای امریکا و شکست یک جانبه‌گرایی این کشور را نشان داد.۲- تذکر نمایندگان استان به مسوولان اجرایینمایندگان استان سمنان طی ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم، در مجموع ۹ تذکر کتبی و شفاهی (یک تذکر امضای سه نماینده استان را دارد) به مسوولان اجرایی دادند که نگاه ملی و استانی در این تذکرها وجود دارد. یک تذکر در خصوص ضرورت توقف قطارها در ایستگاه دامغان از سوی مجمع نمایندگان استان که نشان دهنده حرکت دست جمعی برای پی‌گیری مشکلی در سطح استان باشد، به وزیر راه و شهرسازی داده شده است.

«علی‌اکبر علیزاده»، نماینده دامغان با پنج تذکر به رییس جمهوری و وزرا، بیشترین تذکر را داده و از «علی ‌اصغر خانی» و اردشیر مطهری نیز یک تذکر خطاب به مسوولان اجرایی کشور ثبت شده است.از ۹ تذکر نمایندگان استان، سه تذکر جنبه ملی و شش تذکر جنبه استانی و محلی داشته‌اند که نشان می‌دهد مسایل استانی در اولویت نمایندگان استان سمنان قرار گرفته‌اند. نمایندگان استان سمنان در مجموع در تعداد تذکر به مسوولان اجرایی، «کم کار» نشان داده‌اند. از شش تذکری که نسبت به مسایل و مشکلات استان به وزرا داده شده است، هیچ‌کدام دربرگیرنده چالش‌های اصلی استان نبوده‌اند بلکه به مشکلات جاده‌ها، آنتن‌دهی شبکه استانی صداوسیما، کمبود امکانات درمانی و سهم آب کشاورزی و پروژه آب‌بند شهر کلات پرداخته‌اند.

تذکر تک تک نمایندگان استان به مسوولان اجرایی کشور به این شرح است: ادامه مطلب: ایران وایر »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

گزارش ویدیوئی| ماجرای هتاکی یک سگ‌گردان به بانوی گیلانی بابت تذکری دوستانه/ وقتی مردم نظاره‌گر‌ کتک‌کاری می‌شو‌ند- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim🎥 ماجرای هتاکی یک سگ‌گردان به بانوی_گیلانی بانوی گیلانی در اعتراض به سگ‌گردانی که از تناقضات آشکار به حقوق شهروندی است از هنجارشکنان کتک خورد نوش جونش ، من موندم کی اینارو گردونی تو سطخ شهر خلاف میشه و پیگرد قانونی داره من از این به بعد یه کلتی یا چاقویی برای محافظت از حودم و خانواده ام همراه خودم میبرم. شاید سگه یا صاحب سگش بخواد به من یا خانواده ام آسیب بزنه اون موقعه تکلیف چیه؟! کی جوابگو خواهد بود ؟ خانم مهناز افشار یا آقای تاج زاده یا آقای رئیسی یا روحانی! یه خانم تونسته ایشونو اینقدر سیاه و کبود کنه؟ باز خانم برو‌خداتو شکر کن که مثل دختر آبادان کسی دستمالیت نکرده و مجبور به اعتراف نشدی. حکومت امثال شما رو دوست داره و بهت تریبون میده‌ و فردا پسفرداست که مدال شجاعت بهت بدن و تقدیرت کنن

حدود ۲۰۰ فرودگاه اروپایی بر اثر ویروس کرونا در معرض ورشکستگی هستندگزارش یک نهاد بین‌المللی فرودگاهی نشان می‌دهد تعداد مسافران در ماه سپتامبر در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل ۷۵ درصد کاهش یافته است. من نميدونم اين مصيبت از كجا اومد رو سر هممون آوار شد، بيچاره آدمهاي معمولي در حال ورشكست شدن Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. تقصير اردوغانه اينم😂😂😂

ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی درگذشتامیر قاسم جلیلوند، فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت کی گفته کرونا بده ؟! جرثمه‌ای فساد و تباهی به سزای جنایت و تبهکاری‌های و خیانت خود رسید .همان کسی‌ که دستور تیر و کشتار مردم را صادر میکرد . __sarbazgomnam Haj_Dikaprio

طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی تصویب شدطرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی تصویب شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی رای دادند. مجلس عنقلابی بلاخره به 40 سال پیش برگشت و شرایط 40 سال پیش رو محقق کرد و برای بیکاران کار فراهم کرد که سر چهار راه ها به خرید و فروش بن وتعویض برنج دوزاری با مرغ منجمد و یا کره با شکر بپردازن. علی برکت الله. ریدم به قبرت خمینی که ایران رو با9% از منابع کل دنیا به این روز انداختی.

حمله با چاقو در شهر نیس فرانسه کشته و مجروح برجای گذاشتگزارش ها حاکی است حادثه حدود ساعت ۹ صبح در برابر کلسیای «نوتردام» شهر نیس، واقع در جنوب فرانسه، روی داده است. یعنی خوراک بیست و سی ... با سیاستهای لجبازانه سیاسیون فرانسه در نهایت به جنگ داخلی و سپس اضمحلال فرانسه خواهیم رسید. باز یک مسلمان وحشی ویروس اسلامش فعال شده

مهاجمی با چاقو نگهبان کنسولگری فرانسه در شهر جده عربستان را زخمی کردخبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر/۸ آبان از حمله مهاجمی به نگهبان کنسولگری فرانسه در عربستان سعودی خبر داد. یعنی یه عده از این مسلمونها اینقدر وحشی که حیوونهای وحشی در مقابلشون فیلسوف محسوب میشن کی دنیا از شرشون راحت میشه چرا کشورهای دیگه اروپا وارد عمل نمیشن تا فشار از رو فرانسه کم بشه آفرین