گزارشی از وضعیت جایگاههای تهران پس از اعلام سهمیه بندی بنزین

24/08/1398 01:13:00 ق.ظ

جایگاه‌های سوخت در وضعیت «عادی» گزارشهای تهیه شده از جایگاه‌های سوخت سطح تهران حاکی از عادی بودن شرایط و سوختگیری خودروها با شرایط جدید است آنطور که نایب رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت اعلام کرده، اکنون (ساعت ۱ بامداد) وضعیت جایگاه‌ها نرمال است

جایگاه‌های سوخت در وضعیت «عادی» گزارشهای تهیه شده از جایگاه‌های سوخت سطح تهران حاکی از عادی بودن شرایط و سوختگیری خودروها با شرایط جدید است آنطور که نایب رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت اعلام کرده، اکنون (ساعت ۱ بامداد) وضعیت جایگاه‌ها نرمال است

سرانجام بامداد جمعه بنزین سهمیه بندی شد و قیمت این فرآورده نفتی به صورت سهمیه‌ای (۶۰ لیتر ماهانه برای خودروهاس شخصی) در هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و به صورت آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شد. گزارشهای تهیه شده از جایگاههای سوخت سطح تهران حاکی از عادی بودن شرایط و سوختگیری خودروها با شرایط جدید است.

آنطور که نایب رئیس و عضو هیات مدیره اتحادیه جایگاه‌داران سوخت اعلام کرده، اکنون (ساعت ۱ بامداد) وضعیت جایگاه ها نرمال است.عطاپور با بیان اینکه در حال حاضر سوخت رسانی به خودروها بدون مشکل در حال انجام است، اظهار کرد: جایگاه ها همیشه آماده سوخت رسانی هستند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

فاطمه کاهی، سخنگو شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز در این باره به ایسنا گفت: سهمیه کارت سوخت جایگاه داران به حالت سابق یعنی ۶۰ لیتر در هر بار سوختگیری بازگشته و محدودیت ۲۰ لیتر کارت سوخت جایگاه داران برداشته شده است.به گفته وی، در حال حاضر بنزین با کارت سوخت جایگاه داران برای کسانی که کارت سوخت ندارند، هر لیتر ۳۰۰۰ هزار تومان عرضه می شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

از تمینِ بلوچستان تا خوابگاهی در تهران/ شهر روی شانه‌های مهاجرین ایستاده استحقِ «اشتغال کامل»، یک حقِ شهروندیِ مسلم، از امثال محمد و از هزاران نفری که هر ماه، دل به درد جاده‌ها می‌سپارند و برای لقمه‌ای نان، به دوردست‌های دور سفر می‌کنند، دریغ شده است؛ سوال اساسی اینجاست که چرا این حق، به شهروندان محرومی مانندِ محمد، اهلِ تمینِ خاش، نرسیده است؟!

عدم تمایل مراکز نظامی به تست معاینه فنی/هوای تهران از شهرهای اطراف سالم‌تر استمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: هوای تهران ۸ روز است که ساکن است، اما هنوز شاخص‌های آلایندگی روی عدد ۱۳۱ است طرح‌های ترافیکی توانسته میزان تولید مواد آلاینده را کم کند هوای تهران با وجود سکون از شهرهای مجاور بهتر است

موسوی: تهران از همه توان خود برای ایجاد گفت‌وگو در منطقه استفاده می‌کند

کاهش استقبال دانش‌آموزان از رشته کُشتی/ ارائه آموزش کُشتی به مربیان ورزشی از سوی فدراسیونمدیر کل دفتر تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش درباره تعامل فدراسیون کشتی با معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: فدراسیون کشتی معلمان و مربیان تربیت بدنی آموزش و پرورش را اولویت دوره‌های مربی‌گری و آموزشی قرار داده است.

آمریکا از کشورها خواست شهروندان داعشی خود را از سوریه بازپس‌ گیرندایالات متحده آمریکا شامگاه سه‌شنبه 12 نوامبر از کشورهای جهان خواست تا شهروندان داعشی خود که در سوریه

بازداشت شماری از کارکنان دولت ایران همزمان با انتقادهای روحانی از مبارزه با فساددر ادامه انتقادات چند روز گذشته حسن روحانی از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران هم گفته 'این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد'. همزمان شماری از مقامات ارشد وزارت بهداشت و همچنین کارکنان سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا، هرچند که امروز برخی جایگاه های تهران تا حدودی نسبت به روزهای گذشته شلوغ تر بود، ولی این شلوغی در ساعات پایانی به ازدحام و تشکیل صفهای طولانی در مقابل پمپ بنزینها منجر نشد و جایگاه ها بدون هیچ مشکلی کارشان را انجام دادند.به گزارش خبرنگار ایلنا، در سکوتِ تمام، کار می‌کند؛ آهسته و با طمانینه، اما چشم‌هایش از چیز دیگری سخن می‌گوید؛ از رنجی که در سلول‌های تنش نشسته است؛ رنج دوری از هر آنچه دوست می‌دارد.به گزارش ایسنا، محسن پورسید آقایی با حضور در یک برنامه تلویزیونی در مورد وضعیت آلودگی هوای پایتخت توضیحاتی ارائه کرد و با اشاره به تاثیرات طرح ترافیک در کاهش تولید آلاینده‌ها گفت: دو عامل مهم میزان تولید آلاینده و همچنین شرایط و تغییرات جوی در ایجاد آلودگی هوا نقش دارند به گونه‌ای که اگر شرایط جوی ثابت باقی بماند، آلایندگی جمع شده و می‌تواند شاخص‌های هوا را به شرایط آلوده نزدیک کند.سخنگوی وزارت امور امورخارجه ایران اعلام کرد تهران همواره از مذاکره و گفت‌وگو میان کشورهای منطقه استقبال کرده و تمام توان خود را برای ایجاد امنیت دسته جمعی در منطقه به‌ کار خواهد برد.

  آنطور که نایب رئیس و عضو هیات مدیره اتحادیه جایگاه‌داران سوخت اعلام کرده، اکنون (ساعت ۱ بامداد) وضعیت جایگاه ها نرمال است. عطاپور با بیان اینکه در حال حاضر سوخت رسانی به خودروها بدون مشکل در حال انجام است، اظهار کرد: جایگاه ها همیشه آماده سوخت رسانی هستند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. همجواری با کوه تفتان و وجود چشمه‌های جاری، روزگاری نه چندان دور،  سبب حاصلخیزی و رشد انواع درخت‌ها و میوه‌ها در منطقه تمین می‌شد؛ در آن روزگاران، شغل مردم این دهستان زیبا از توابع شهرستان خاش، کشاورزی و دامپروری بوده اما حالا سال‌های مدیدِ خشکسالی، این مردم را مثال دیگر مردمانِ وابسته به زمین و دام، آواره شهرها کرده است. فاطمه کاهی، سخنگو شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز در این باره به ایسنا گفت: سهمیه کارت سوخت جایگاه داران به حالت سابق یعنی ۶۰ لیتر در هر بار سوختگیری بازگشته و محدودیت ۲۰ لیتر کارت سوخت جایگاه داران برداشته شده است. وی با ارائه آماری گفت: در سال ۹۵ تهران دو بازه ۱۱ و ۶ روزه سکون هوا را تجربه کرد که در مجموع در این سال، ۵ روز شرایط به مرز هشدار و تعطیلی رسید و در سال ۹۶ شش روز شرایط ناسالم هوا اعلام شد که ۳ روز در مرحله هشدار برای همه قرار داشت اما امسال با اینکه ۸ روز سکون کامل هوا را شاهد هستیم و یکی از طولانی‌ترین دوره‌های سکون هوا را می‌گذرانیم، اما شاخص هنوز بر عدد ۱۳۱ باقی مانده است و اتفاقا معتقدیم که طرح‌های ترافیکی، تولید آلایندگی را کم کرده است و به همین دلیل است که تهران با وجود دارا بودن ۵ میلیون خودرو، وضعیت هوایش از شهرهای اطراف بهتر است. به گفته وی، در حال حاضر بنزین با کارت سوخت جایگاه داران برای کسانی که کارت سوخت ندارند، هر لیتر ۳۰۰۰ هزار تومان عرضه می شود. کار و کار و کار، خلاصه‌ی زندگی محمد است؛ زحمت برای یک لقمه نان حلال، از آفتاب سوختگی پیشانی و مهارت دستها پیداست؛ کارش نظافت روزمزد است و با ته‌لهجه‌ی شیرین بلوچی می‌گوید: «چاره‌ای ندارم؛ مجبورم خانواده‌ام را در روستا بگذارم و با اتوبوس به زاهدان و از آنجا با اتوبوسی دیگر به تهران بیایم و کارگر نظافتچی شرکت‌های خدماتی باشم؛ ماهی بیست روز، دور از خانواده و سه روز در مسیر رفت و برگشت؛ هر ماه نهایت یک هفته کنار همسر و  دو فرزندم هستم؛ آنهم با جیب تقریباً خالی و با شرمساری. البته طبق اعلام شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، سهمیه ماهانه بنزین این دسته از افراد برای آنان ذخیره خواهد شد. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ارائه"پویش صلح هرمز به سران کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق" خاطر نشان کرد:"این طرح بر امنیت مشترک ما و کشورهای همسایه مبتنی بر پایبندی به اصول مشترک از جمله خودداری از تهدید به استفاده از زور، حل بحرانها به شکل مسالمت آمیز، احترام به حاکمیت کشورها و خودداری از دخالت در امور داخلی کشورها و حق تعیین سرنوشت ملت ها تاکید دارد".

وضعیت جایگاه های سوخت پس از اعلام سهمیه بندی بنزین را اینجا ببینید... انتهای پیام .