گزارش تصویری؛ وداع با سیدنی پوآتیه، مروارید سیاه هالیوود | DW | 08.01.2022

18/10/1400 02:43:00 ب.ظ

سیدنی پوآتیه، یکی از اسطورهای هالیوود در سن ۹۴ سالگی درگذشت. او اولین ستاره سیاهپوست سینمای آمریکا محسوب می‌شود.در کارنامه هنری پوآتیه جوایز و افتخارات زیادی به ثبت رسیده است، از جمله جایزه اسکار.

سیدنی پوآتیه، یکی از اسطورهای هالیوود در سن ۹۴ سالگی درگذشت. او اولین ستاره سیاهپوست سینمای آمریکا محسوب می‌شود.در کارنامه هنری پوآتیه جوایز و افتخارات زیادی به ثبت رسیده است، از جمله جایزه اسکار. سیدنی پوآتیه در ۲۰ فوریه ۱۹۲۷ به دنیا آمد.

در سن ۱۸ سالگی راهی نیویورک شد و نخستین تجربه‌های خود را در صحنه تئاتر کسب کرد. در آغاز دهه ۵۰ میلادی راهی هالیوود شد."راه خروجی نیست" (محصول ۱۹۵۰) اولین فیلم سینمایی پوآتیه محسوب می‌شود. او در این فیلم نقش پزشکی سیاهپوست را بازی می‌کند که بیماری سفیدپوست نمی‌خواهد توسط او تحت درمان قرار گیرد. این فیلم به‌طور جدی به مسئله تبعیض نژادی در آمریکا می‌پردازد.

"پورگی و بس" پوآتیه (چپ) در دهه پنجاه میلادی در فیلم‌های متعددی نقش‌آفرینی کرد، از جمله"دسته فرشتگان" (محصول ۱۹۵۷). این فیلم که داستان آن در دوران جنگ داخلی آمریکا می‌گذرد، براساس رمانی به همین نام نوشتهٔ رابرت پن وارن (سال ۱۹۵۵) ساخته شده‌ است.

طعم جایزه اسکار "زنبق‌های مزرعه" در جشنواره فیلم برلین نیز به نمایش درآمد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تشکیل کمیته حقیقت یاب حقوق بشری سیاه بود

محمد صدر: اتهام همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین، شرایط نا امیدکننده ای را در سیاست خارجی کشور ایجاد کرده است. این اتهام علاوه بر ایجاد ایستایی در مذاکرات احیای برجام، با ادعاهایی نظیر اعلان جنگ ایران علیه اروپا و ناتو نیز همراه بوده گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سیدنی پوآتیه اولین ستاره سیاهپوست هالیوود در سن ۹۴ سالگی درگذشتسیدنی پوآتیه، اولین ستاره سیاهپوست سینمای آمریکا که با ايفای نقش در چند فیلم نوآورانه در دهه‌های پنجاه و شصت میلادی به محبوبیت رسید، در سن ۹۴ سالگی درگذشت. حالا رنگ پوست ایشان نقش مهمی را باید در این خبر بازی کند؟ هنر ایشان رنگ پوست خود را فروختن بود احتمالا.😂😂😂

اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا: ممنوعیت استفاده از هشتگ‌های حمایت از پرواز پی‌‌اس‌۷۵۲ برداشته شد▪️اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا درباره ایجاد محدودیت برای هشتگ‌های حمایت از خانواده‌های قربانیان پرواز PS752، ضمن عذرخواهی اذعان کرد که این محدودیت «به اشتباه» بوده و از برداشته شدن آن خبر داد من_هم_شمعی_روشن_خواهم_کرد IWillLightACandelToo ps752justice از شما سپاسگزارم

شماری از زندانیان سیاسی: دخالت نهادهای امنیتی در امور قضایی موجب نقض حقوق زندانیان شده استشماری از زندانیان سیاسی: دخالت نهادهای امنیتی در امور قضایی موجب نقض حقوق زندانیان شده است شماری از زندانیان_سیاسی سابق و فعلی در نامه‌ای به رؤسای قوه مجریه و قضائیه ایران، از سیطره نهادهای امنیتی بر سرنوشت زندانیان سیاسی انتقاد کردند.

دانشمندان به‌دنبال رمزگشایی از اجساد ۲۰۰ ساله کودکان مومیایی در معبد کاپوچیناین پروژه در حالی اجرا می‌شود که ایده رفتن به دخمه‌ها و اسکن و تجزیه و تحلیل اجساد کودکان مرده، ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد و برای همین همواره سوالاتی از منظر اخلاقی درباره تحقیق درباره مردگان مطرح است. هزاران طفل و زن و افراد بی گناهی را رمز گشایی کنید که طی بیست سال از طرف اروپاییها و امریکاییها در خانه گلی و کلوخی در افغانستان بمباردمان شدند آنزمان هم مثل ناتو و امثال آن نظام های خونخوار وجود داشت که در کمال جهالت و خرافه اطفال را قربانی خواسته های خود کنند

ثبت اولین مورد مرگ ناشی از سویه اومیکرون در برزیل

مقام مسئول: محموله کیوی از امارات به هند رفته بود، در امارات به قرنطینه اهمیت نمی‌دهندمدیر سازمان حفظ نباتات ایران روز جمعه ضمن اشاره به این که مسئله صادرات کیوی به هند حل شده، دلیل مرجوع شدن محموله کیوی ایران از این کشور را «نبود قرنطینه در امارات» اعلام کرد.