گزارش تصویری؛ آغاز جام ملت‌های اروپا با جشنی رنگارنگ | DW | 11.06.2021

21/03/1400 11:59:00 ب.ظ

جمعه‌شب شانزدهمین دوره از مسابقات جام ملت‌های اروپا افتتاح شد. پیش از برگزاری دیدار افتتاحیه این رقابت‌ها میان ایتالیا و ترکیه در رم، جشنی کوتاه اما باشکوه در حضور حدود ۱۶ هزار تماشاگر انجام گرفت.

جمعه‌شب شانزدهمین دوره از مسابقات جام ملت‌های اروپا افتتاح شد. پیش از برگزاری دیدار افتتاحیه این رقابت‌ها میان ایتالیا و ترکیه در رم، جشنی کوتاه اما باشکوه در حضور حدود ۱۶ هزار تماشاگر انجام گرفت. توپ‌های بزرگ به رنگ پرچم‌های تیم‌های شرکت‌کننده از عناصر مهم مراسم افتتاحیه بودند.

نمایی از جشن رنگارنگ افتتاحیه جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ (۲۰۲۱) زیر آسمان زیبای رم. با توجه به محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا تنها حدود ۱۶ هزار نفر فرصت حضور در ورزشگاه المپیک را یافتند. تصویر: جمعی از هواداران تیم ملی فوتبال ایتالیا.

هواداران تیم ملی فوتبال ترکیه نیز بخش‌هایی از ورزشگاه المپیک رم را به خود اختصاص داده بودند. در آغاز جشن افتتاحیه گروهی بزرگ از طبل‌نوازان وارد استادیوم شده و رژه رفتند. دودهای رنگی که در مراسم افتتاحیه به کار گرفته شدند، به استادیوم المپیک رم جلوه‌ای خاص بخشیدند.

در مراسم افتتاحیه این دوره نیز جای هنرمندان خالی نبود. در کنار گروه یو۲، آندره بوچلی، خواننده معروف اپرا که اهل ایتالیاست، وارد زمین شد و ترانه‌ای اجرا کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روایتی تصویری از جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲؛ دفاع اسپانیا از قهرمانی | DW | 11.06.2021در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ برای نخستین بار مدافع عنوان قهرمانی توانست از عنوان خود دفاع کند. اسپانیا که در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ به قهرمانی اروپا و جهان رسیده بود، این بار نیز جام را به خانه برد؛ مروری تصویری بر جام ۲۰۱۲.

روایت تصویری از جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۸؛ پایان انتظار دیرینه اسپانیا | DW | 10.06.2021در سال ۲۰۰۸ دو کشور اتریش و سوئیس به‌طور مشترک میزبانی مسابقات فوتبال قهرمانی اروپا را برعهده داشتند. تیمی بر جام این دوره از بازی‌ها بوسه زد که ۴۴ سال انتظار این لحظه‌ی شیرین را می‌کشید. نیم‌نگاهی به جام ۲۰۰۸.

تاریخچه جام ملت‌های اروپا: آن‌چه باید از چهارده دوره قبلی مسابقات بدانیم - BBC News فارسیدر این مطلب نگاهی می‌اندازیم به چهارده دور گذشته جام ملت‌های اروپا و نکات جذابی که احتمالا بسیاری از آن‌‌ها خبر نداشته‌اید.

واکسیناسیون کرونا در ترکیه؛ بیش از 32 میلیون دوز تزریق شدوزارت بهداشت ترکیه از تزریق 32 میلیون دوز و 12 هزار و 290 دوز واکسن کرونا در کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

دو تروریست دیگر پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدنددر ادامه عملیات پنجه-رعد و پنجه-صاعقه نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق، 2 تروریست پ.ک.ک از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی

واکسیناسیون کرونا در جهان؛ بیش از 2 میلیارد و 260 میلیون دوز تزریق شدتاکنون بیش از 2 میلیارد و 260 میلیون دوز واکسن ضد کووید-19 در سراسر جهان تزریق شده و ترکیه دهمین کشور از لحاظ میزان واکسیناسیون است. - خبرگزاری آناتولی