گزارش ویژه رویترز: حمله به آرامکو را ایران طراحی و اجرا کرد | DW | 26.11.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

خبرگزاری رویترز اطلاعاتی پیرامون حمله به تاسیسات نفتی عربستان منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، مسئولیت این حمله کاملا برعهده سپاه پاسداران بوده و این عملیات در هماهنگی با آیت‌الله خامنه‌ای صورت گرفته است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مقامات عربستان سعودی و همچنین شماری از مسئولان آمریکا پس از حمله نظامی روز ۱۴ سپتامبر به میدان نفتی خریص و همچنین پالایشگاه بقیق از مسئولیت مستقیم ایران در این عملیات سخن گفته بودند. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران هرگونه مداخله و مشارکت خود در عملیات نظامی یاد شده را تکذیب کرده است.

رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که جمهوری اسلامی حمله به برخی از تاسیسات و از جمله به یکی از پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه را به عنوان واکنش به خروج آمریکا و تشدید تحریم‌ها پیش بینی کرده بود. از این‌رو، حمله به میدان نفتی خریص و پالایشگاه بقیق به عنوان واکنش ایران به سیاست آمریکا در قبال این کشور در دستور کار قرار می‌گیرد.

در ادامه گزارش رویترز آمده است که مقامات عربستان سعودی نیز از اعلام موضع پیرامون این اخبار اجتناب ورزیده‌اند.در حمله ۱۷ دقیقه‌ای به تاسیسات نفتی آرامکو ۱۸ پهپاد و سه موشک کروز با ارتفاع پست شرکت داشتند. در جریان این حملات، میزان آسیب‌پذیری تاسیسات نفتی عربستان آشکار شد. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا خطاب به ایران گفته بود که آمریکا در برابر یک اقدام مشابه دیگر سکوت نخواهد کرد. در همین رابطه، گفته می‌شود که آمریکا در واکنش به حملات ایران به آرامکو، دست به یک حمله سایبری گسترده زده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پس خاک بر سر جامعه جهانی که صداش در نمیاد هنو. با این دیوث پدرها داره ساخت و پاخت میکنه

بسیار عالی

رويترز وارد ميشود دقيقا زماني كه ايران و اربستان ميخوان تنش زدايي كنن ديگه سناريو از حد نخنما بودن گذشته

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش ویژه رویترز از «طرح‌ مقامات ایران برای حمله به تأسیسات نفتی عربستان»چهار ماه قبل از اینکه فوجی از پهپادها و موشک‌ها بزرگترین تأسیسات نفتی جهان در عربستان مورد حمله قرار دهند، مقام‌های امنیتی ایران در یک مجتمع امنیتی نفوذناپذیر در تهران دور هم جمع شده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تحقیقات رویترز: خامنه‌ای دستور حمله به آرامکو را صادر کرده بودخبرگزاری رویترز دوشنبه 25 نوامبر 2019 با انتشار نتایج تحقیقات و بررسی‌های خود درباره توطئه رژیم هههههههههه مگه کسی شک داشت ؟ freedom_hugo خب کیر خامنه ای رو خوردین؟!!!! نه فقط کسشر میگین ب جایی ک ناموس خامنه ای رو بدین دستش
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله موفقیت‌آمیز سایبری به پایگاه خبری 'اعماق' وابسته به داعش | DW | 26.11.2019پایگاه خبری و تبلیغاتی 'اعماق' که مهم‌ترین منبع خبری 'دولت اسلامی' (داعش) به شمار می‌آید، مورد حمله سایبری قرار گرفت. این پایگاه در جذب نیروهای افراطی به داعش عمل می‌کرده است. این حمله سایبری موفقیت‌آمیز اعلام شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمله و تعرض طرفداران حزب‌الله و جنبش امل به تظاهرکنندگان در بیروتطرفداران حزب الله و جنبش امل شامگاه یکشنبه 24 نوامبر 2019 به تظاهرکنندگان لبنانی در بیروت پایتخت جنگ راه انداخته اند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله به کارمندان سازمان ملل در کابل؛ یک تبعه خارجی کشته شدسخنگوی وزارت کشور افغانستان از پرتاب نارنجک به سوی کارمندان سازمان ملل در منطقه بخارخانه شهر کابل خبر داد که در پی آن یک شهروند خارجی کشته و 5 غیرنظامی دیگر نیز مجروح شده اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گزارش دی پرس اتریش از اعتراضات در ایران: این راه بسیار بسیار دور استyounesipour USAdarFarsi Rewards4Justice
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »