گزارش مرکز آمار از روند تضعیف عدالت اجتماعی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

هرگونه مداخله و قانون‌گذاری برای برقراری عدالت_اجتماعی متکی به آمار‌هایی‌ست که مقام‌های دولتی جزییات و تفصیلات بیشتری از آن در اختیار دارند؛ اما وضعیت شاخص‌های_عدالت_اجتماعی_در_ایران روزبه‌روز بد‌تر می‌شود. راستی_آزمایی مرکز_آمار_ایران beehnam

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گزارش سالانه «شاخص‌های عدالت اجتماعی» از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، وضعیت این شاخص در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، سلامت، زیرساختی، جنسیتی و بین نسلی چندان مطلوب نیست.

مقام‌های جمهوری اسلامی هرچند این واقعیت‌ها را با هزار و یک شرط و اکراه می‌پذیرند؛ اما اغلب آن‌ها مدعی‌ هستند چنین وضعیتی ناشی از مجموعه عواملی خارج از کنترل آن‌ها بوده و سیاست‌‌گذاری‌ها و تصمیم‌های کلان آن‌ها در این زمینه کمترین نقش را داشته است. براساس این گزارش در سال ۱۳۹۸ هم نرخ رشد اقتصادی برابر ۶.۸ - درصد بوده که نسبت به سال قبل ۲.۷ واحد کاهش داشته است.

در همین سال تعداد معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده که نسبت به سال قبل ۷.۶ درصد افزایش یافته است. نسبت هزینه‌های تفریح و سرگرمی در سبد هزینه خانوار در طی دوره زمانی ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸ هم روندی نزولی داشته است. در سال ۱۳۹۸ نسبت جمعیت تحت پوشش آب شهری و روستایی به ترتیب ۹۹.۸۲ و ۸۲.۶۱ درصد بوده است که نسبت به سال قبل به ترتیب ۰.۲۲ و ۰.۷۹ درصد افزایش داشته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوریشکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری یک عضو هیات رییسه مجلس از شکایت تعدادی از نمایندگان از رییس جمهوری و وزیر خارجه و همچنین درخواست تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارش صداوسیمای ایران از توافق با آمریکا بر سر مبادله زندانیان؛ واشنگتن تکذیب کرددر گزارش تلویزیون ایران به نقل از این منبع ناشناس گفته شد که بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران پرداخت خواهد کرد. چرا دم از حقوق بشر میزنید وقتی پای منافع خودتان در میان است؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش سازمان عفو بین‌الملل از تخریب احتمالی گورهای جمعی کشتار ۶۷ در سایر شهرهای ایرانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. قتل_عام۶۷ خمينى خاوران_حافظه_تاریخی کشتار نبوده. پاکسازی جامعه از کثافت و لجن بوده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش تازه‌‌ از ناهنجاری‌ها در پلیس استان ایلام
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش جدید بانک مرکزی از ابعاد بحران اقتصادی سال ۹۹ قابل اعتماد است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »