گزارش تحلیلی رویترز: تلاش حوثی‌ها برای امتیازگیری از سعودی؛ خروج از بحران یمن راه‌حلی میانه می‌طلبد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

گزارش تحلیلی رویترز: تلاش حوثی‌ها برای امتیازگیری از سعودی؛ خروج از بحران یمن راه‌حلی میانه می‌طلبد ائتلاف تحت رهبری سعودی، مرزهای هوایی و آبی یمن، از جمله بندر حدیده تحت کنترل حوثی‌ها را، که محل ورود بیش از ٧٠ درصد واردات به یمن است، در اختیار دارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در گزارشی تحلیلی با عنوان «چگونه جنگی را که پیروز نشده‌ایم، به پایان برسانیم: حوثی‌های یمن در پی امتیازگیری از سعودی هستند»، به بررسی مواضع طرف‌های درگیر در جنگ، چالش‌های پیش روی دولت بایدن، و موانع موجود در راه تلاش‌های بین‌المللی برای پایان‌دادن به جنگ شش ساله در یمن می‌پردازد.

محمد عبدالسلام، مذاکره‌کننده بلندپایه حوثی‌ها، با اشاره به سفر منطقه‌ای تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده به یمن، با هدف اقناع طرفین به ازسرگیری مذاکرات صلح تحت حمایت سازمان ملل متحد، گفت: «همه این پیشنهادها را به بحث گذاشته‌ایم و پیشنهاد‌های جایگزین را هم مطرح کرده‌ایم. ما به گفت‌وگو ادامه می‌دهیم.»

ائتلاف تحت رهبری سعودی، مرزهای هوایی و آبی یمن، از جمله بندر حدیده تحت کنترل حوثی‌ها را، که محل ورود بیش از ٧٠ درصد واردات به یمن است، در اختیار دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

واقعا بیشرمانه ترین ادعاست... عربستان_سعودی بعد ۷ سال کشتار نردم یمن و شکیگست در نبرد با نیروی مقاومت حوثی، به دست و ما افتاده و مزخرف میگه... تا جبران کامل خسارتها، نبرد ادامه دارد تا فتح ریاض... زنده باد یمن

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش جدید بانک مرکزی از ابعاد بحران اقتصادی سال ۹۹ قابل اعتماد است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش تصوری: دیدار از بخشی از مهم‌ترین آثار هنری بشر | DW | 03.04.2021موزه لوور پاریس مجموعه آثار هنری کم‌نظیر خود در تور آنلاین را به بیش از ۴۸۰ هزار اثر افزایش داده است. شما می‌توانید از منزل مسکونی خود از آثار هنری باستانی و معاصر جهان، از جمله ایران، لذت ببرید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده استوزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد از اطلاق واژه 'موش آزمایشگاهی'/ قرار است شرکت‌های خصوصی از کجا واکسن بیاورند؟!انتقاد از کاربرد واژه 'موش آزمایشگاهی' معاون وزیر بهداشت درباره تحقیقات در حوزه کووید گفت: اطلاق عنوان «موش آزمایشگاهی» به افرادی که در کارآزمایی بالینی واکسن‌های کرونا شرکت می‌کنند، زیر سوال بردن تمام کارآزمایی‌های بالینی در حیطه علوم پزشکی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »