گزارش اقلیمی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا: «خاورمیانه و شمال آفریقا» اکنون کم‌آب‌ترین منطقه جهان است

03/08/1400 08:51:00 ق.ظ

در آستانه برگزاری کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی گلاسگو در اسکاتلند سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارشی جدید در همین زمینه نسبت به پیامدهای زیانبار گرمایش زمین، از جمله افزایش تنش‌های جهانی، هشدار داده‌اند.

اقلیمی, گلاسگو

🔺 در آستانه برگزاری کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی گلاسگو در اسکاتلند سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارشی جدید در همین زمینه نسبت به پیامدهای زیانبار گرمایش زمین، از جمله افزایش تنش‌های جهانی، هشدار داده‌اند. ⬇ بیشتر بخوانید:

در آستانه برگزاری کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی گلاسگو در اسکاتلند سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارشی جدید در همین زمینه نسبت به پیامدهای زیانبار گرمایش زمین، از جمله افزایش تنش‌های جهانی، هشدار داده‌اند.

جامعه اطلاعاتی آمریکا در این گزارش ضمن تایید واقعیتی به نام «مهاجرت ناشی از تغییرات اقلیمی» پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۵۰ آمار جابجایی‌های اجباری ناشی از گرمایش زمین در مناطق بحرانی، تهدیدی جدی برای ثبات بین المللی خواهد بود و سبب افزایش موج بیگانه‌هراسی در کشورهای مهاجرپذیر خواهد شد.

براساس این گزارش، ۶۰ درصد جمعیت منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا - کانون اصلی بحرانی‌ترین مناطق دچار تنش آبی جهان - در معرض شدیدترین تنش آبی تاریخ مدرن است. این گزارش هشدار داده است که هم‌اکنون منطقه «خاورمیانه و شمال آفریقا» کم‌آب‌ترین منطقه جهان است و ایران، پس از قطر، اسراییل، و لبنان، چهارمین کشور گرفتار تنش آبی در این منطقه بحرانی به شمار می‌رود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

جواب شاه_والا به علی خامنه ای : اولا: داعش نتیجه بمباران شیمیائی بشار بود که 2000 کودک سوریه ای با بمبهای شیمیائی ساخت هلند بقتل رسیدند و بستگان و فامیل همان کودکان جهت انتقام از بشار داعش را ساختند . پس داعش در حقیقت ساخته و پرداخته خودتان است نه امریکا . ثانیا: بمب گذاری در مساجد شیعیان افغانستان کار سپاه پاسداران است همانطوریکه در امام رضای مشهد سربازان امام زمان عمدا بمب گذاشتند . داعش خراسان از اسمش هم پیداست در مشهد رضا آموزش و پرورش یافته اند .

ثالثا: کسانیکه با اسرائیل رابطه دیپلماتیک برقرار کرده اند بدستور قرآن_کریم عمل کردند و مسلمان و مومن واقعی اند نه تو که راه چنگیز مغول را به اسم اسلام شیعه در پیش گرفته ای و حتی در سن 85 سالگی همچنان تشنه جنگ و خونریزی هستی و روی جنایتکاران از چنگیز تا هیتلر را هم سفید کرده ای. رابعا: چرا در زیر مقبره امام رضا و معصومه و مسجد جمکران تاسیسات عظیم ساخت بمب و کلاهک اتمی و چاشنی انفجاری اتمی به کمک چین و کره شمالی ساخته ای ؟ و چرا به همه دروغ میگوئی و فتوای دروغین میدهی ای حقه باز کلک ؟

خامسا: بنا و بنیاد تروریست را فلسطینی ها و لبنانی ها تحت تاثیر اندیشه های کثیف و شیطانی خمینی و دیگر مراجع تقلید شیعه استارت زدند که القاعده و طالبان و بوکوحرام و داعش و دیگر گروههای ریز و درشت تروریستی در جهان ظهور کردند و میکنند چرا بدروغ میگوئی که امریکا داعش را درست کرد؟ سادسا: علی خامنه ای تو که بدروغ دم از وحدت اسلامی میزنی چرا شخصا به حوثی های یمن دستور و فرمان حمله موشکی - پهبادی به شهرهای سرزمین وحی و کشتار مسلمانان نسل رسول_خدا را صادر میکنی ؟؟؟ ای خدانشناس کافر . KINGVALA

سی ان ان: آمریکا به توافق با پاکستان برای عملیات نظامی در افغانستان نزدیک استشبکه سی ان ان مدعی شد که آمریکا به توافق رسمی با اسلام‌آباد برای استفاده از حریم هوایی پاکستان برای عملیات نظامی واطلاعاتی در افغانستان نزدیک است. - خبرگزاری آناتولی

هواداران جولیان آسانژ در لندن علیه درخواست استرداد او به آمریکا تظاهرات کردندجولیان آسانژ از زمان انتقالش به بیرون از سفارت اکوادور در سال ۲۰۱۹ در زندان بلمارش در جنوب شرقی لندن محبوس است.

اسرائیل می‌گوید کنسولگری آمریکا برای فلسطینی‌ها در اورشلیم احتمالا بازگشایی نخواهد شد🔺 اسرائیل می‌گوید کنسولگری آمریکا برای فلسطینی‌ها در اورشلیم احتمالا بازگشایی نخواهد شد یک مقام دولت اسرائیل نسبت به عملی شدن طرح آمریکا برای بازگشایی کنسولگری خود برای فلسطینی‌ها در اورشلیم ابراز تردید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

مشاغل پرتقاضا در آمریکا طی دهه آینده کدامند و دستمزد آنها چقدر است؟اداره آمار بازار کار آمریکا اعلام کرده که با وجود توقف رشد بکارگیری نیروی کار تازه طی ۱۰ سال آینده، برخی شغل‌ها با افزایش تقاضا مواجه خواهند شد.

یک رهبر القاعده در مناطق تحت کنترل ترکیه در شمال سوریه در حمله پهپادی آمریکا کشته شدستاد فرماندهی مرکزی آمریکا سنتکام مشخص نکرده است این حمله در پاسخ به انفجارهای پایگاه تنف بوده یا نه. رهبران برجسته القاعده در افغانستان هستند چرا آمریکا کار انجام نمیته برای نابودی تروریست های جهانی ؟ ترکهای خبیث عامل تشنج در آسیا هستند

سنتکام: یک رهبر القاعده در حمله پهپادی در سوریه کشته شد | DW | 23.10.2021ارتش آمریکا از کشته شدن یکی از اعضای ارشد گروه تروریستی القاعده خبر داده است. به گفته ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا ، عبدالحمید المطر طی حمله پهپادی در منطقه تل‌ ابیض در شمال سوریه کشته شده است.

گزارش ۳۷ صفحه‌ای محیط زیستی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا می‌گوید که بحران آب و هوایی جهان در حال تغییرات ناخوشایندی است و بسیار پرشتاب‌تر از هر زمان دیگری می‌تواند بیش از هر چیز، امنیت غذایی، آب و اقتصاد انسان‌ها را تضعیف کند و در عین حال باعث مهاجرت اجباری، نابودی امکانات معیشتی، تضعیف دولت‌ها، بی‌ثباتی، و درگیری‌های سیاسی شود.شبکه سی ان ان مدعی شد که آمریکا به توافق رسمی با اسلام‌آباد برای استفاده از حریم هوایی پاکستان برای عملیات نظامی واطلاعاتی در افغانستان نزدیک است..کنسولگری ایالات متحده در اورشلیم، در پی انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به اورشلیم در سال ٢٠١٨ توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین، در ساختمان سفارتخانه ادغام شد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا در این گزارش ضمن تایید واقعیتی به نام «مهاجرت ناشی از تغییرات اقلیمی» پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۵۰ آمار جابجایی‌های اجباری ناشی از گرمایش زمین در مناطق بحرانی، تهدیدی جدی برای ثبات بین المللی خواهد بود و سبب افزایش موج بیگانه‌هراسی در کشورهای مهاجرپذیر خواهد شد. براساس این گزارش، ۶۰ درصد جمعیت منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا - کانون اصلی بحرانی‌ترین مناطق دچار تنش آبی جهان - در معرض شدیدترین تنش آبی تاریخ مدرن است.10. این گزارش هشدار داده است که هم‌اکنون منطقه «خاورمیانه و شمال آفریقا» کم‌آب‌ترین منطقه جهان است و ایران، پس از قطر، اسراییل، و لبنان، چهارمین کشور گرفتار تنش آبی در این منطقه بحرانی به شمار می‌رود. این گزارش همچنین با تاکید بر آمادگی دولت آمریکا برای حمایت از دولت‌های منطقه در زمینه پیش‌بینی، آماده‌سازی و پاسخ‌دهی به نیازهای مردم و کمک به «مهاجران آب و هوایی»، می‌افزاید که ایالات متحده ضمن حمایت همه جانبه از مهاجران آب و هوایی، از کسانی که می‌خواهند در زادگاه‌شان بمانند و برای کاهش بلایای طبیعی و سازگاری بومی به منظور مدیریت خطرات زیست‌محیطی نیازمند کمک‌های مالی و فناوری آمریکا هستند، نیز پشتیبانی می‌کند. این شبکه همچنین مدعی شده است که در مقابل پاکستان نیز خواستار امضای"یادداشت تفاهم" برای کمک از ایالات متحده در مبارزه با تروریسم و خواستار حمایت واشنگتن برای مدیریت روابط با هند شده است. برترین‌ها .