گزارش بنیاد برومند از وخامت شرایط زندانیان در دوران شیوع ویروس کرونا؛ مسوولان دروغ می‌گویند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنیاد حقوق بشری «عبدالرحمان_برومند» در تازه‌ترین گزارش خود درباره زندان‌های ایران، از وخامت شرایط زندانیان و رفتارهای غیرمسئولانه مقامات کشور در خصوص آن‌ها در شرایط شیوع ویروس کرونا پرده برداشته است. اخبار_ایران کرونا_در_زندان بهداشت_عمومی

بنیاد حقوق بشری «عبدالرحمان برومند» در تازه‌ترین گزارش خود درباره زندان‌های ایران، از وخامت شرایط زندانیان و رفتارهای غیرمسوولانه مقامات کشور در رابطه با آن‌ها در شرایط شیوع ویروس کرونا پرده برداشته است.

در این گزارش، یکی از عوامل کلیدی خطرناک در زندان‌های ایران در این شرایط گسترش ویروس کرونا، «ازدحام بیش از حد زندانی در زندان‌ها» عنوان شده است: «)در چندین زندان[ بندهای متعددی بیش از دو تا سه برابر ظرفیت، زندانی در خود جای داده‌ بودند؛ امری که فاصله‌گذاری اجتماعی را تقریبا غیرممکن می‌کند.» در هفته‌های گذشته، بسیاری از زندانیان سیاسی و عقیدتی نسبت به عدم رسیدگی به زندانیان و نداشتن حق آزادی مشروط برای برخی از آن‌ها، اعتراض‌ها و اعتصاب غذاهای متعددی را در زندان‌های سراسر ایران انجام داده‌اند. هم‌چنین برخی از وکلای دادگستری در شبکه‌های اجتماعی ضمن حمایت از زندانیان، به روند غیرعادلانه دادرسی و رسیدگی به زندانیان در شرایط شیوع ویروس کرونا اشاره کرده‌اند.

این گزارش هم‌چنین با ذکر نمونه‌هایی از زندان‌های ایران، مثال می‌آورد که سه سالن با مجموع ظرفیت حدود ۶۰۰ نفر در زندان «وکیل‌آباد» مشهد به مرکز نگه‌داری موارد قطعی و مشکوک بیماری کووید-۱۹ تبدیل شده است. تست کرونای دست‌کم هشت نفر از زندانیان سیاسی در زندان اوین هم مثبت بوده است. در زندان ارومیه تعدادی از کارکنان زندان، از جمله یک پزشک به بیماری کووید-۱۹ مبتلا و هشت زندانی با تب بالا و لرز، به بیمارستان منتقل شده‌اند.

این بنیاد هم‌چنین با اشاره به «میثاق‌ بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی» و «میثاق بین‌المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی»، جمهوری اسلامی را موظف می‌داند که نسبت به مفاد آن متعهد باشد. این دو عهدنامه، حکومت‌ها را از بازداشت افراد به اتهام ارتکاب جرایمی که به موجب قوانین بین‌المللی جرم شناخته نمی‌شوند و هم‌چنین قصور در حفاظت از سلامت و جان انسان‌هایی که از آزادی خود محروم شده‌اند، منع کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شورای شهر اهواز: حکم بنیاد مستضعفان برای رفع تصرف از روستای ابوالفضل بدوی استبرخی اعضای شورای شهر اهواز ضمن انتقاد از برخورد ماموران شهرداری و انتظامی با اهالی روستای ابوالفضل اعلام کردند حکم قضایی بنیاد مستضعفان مبنی بر «رفع تصرف» در مرحله بدوی بوده و تا زمان نهایی شدن نباید اجرا می‌شده است
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

گزارش صداوسیمای «یزید» از حماسه دهم محرم!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش یک زندانی از وضعیت وخیم بهداشتی در زندان ارومیه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مدیرعامل بنیاد برکت: ۱۰ هزار شغل برای کولبران ایجاد کرده‌ایممدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه ۱۰ هزار شغل برای کولبران ایجاد کرده‌ایم گفت: از ایده‌های کارآفرینان در زمینه‌های ایجاد اشتغال برای کولبران در استان‌های مرزی،به ویژه در زمینه تولید پوشاک و پرورش آبزیان استقبال می‌کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آذری‌جهرمی:مشکلات اینترنت را به ۱۹۵ گزارش کنیدگزارش مشکلات اینترنت | وزیر ارتباطات از مردم خواست مشکلاتی که در خصوص کیفیت اینترنت دارند را به شماره ۱۹۵ گزارش کنند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مارکز و مرسدس بارچا؛ گزارش 'صد سال عاشقی' - BBC News فارسیمرسدس بارچا، همسر گابریل گارسیا مارکز، نویسنده کلمبیایی برنده جایزه نوبل ادبیات در ۸۷ سالگی در مکزیکوسیتی درگذشت. او نماد عشقی معصومانه، کودکانه و در عین حال رازآلود و جاودانه بود. این دو نه تنها عشق خود را در زندگی شخصی و اجتماعی به نمایش می‎گذاشتند، بلکه آن را در ادبیات نیز به ثبت رساندند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »