گزارش شورای راهبردی روابط خارجی به رهبری درباره «مقاومت فعال» / آزادی نفتکش ایرانی به معنای پایان توطئه‌ها نیست

18/08/2019 10:33:00 ق.ظ

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: درباره راهبرد مقاومت فعال گزارش‌هایی را خدمت رهبری فرستادیم که ان‌شا‌الله مورد استفاده قرار گیرد.

خرازی

خرازی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ گزارش شورای راهبردی روابط خارجی به رهبری درباره «مقاومت فعال» / آزادی نفتکش ایرانی به معنای پایان توطئه‌ها نیست

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: درباره راهبرد مقاومت فعال گزارش‌هایی را خدمت رهبری فرستادیم که ان‌شا‌الله مورد استفاده قرار گیرد.

دومین همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعاتبا حضور در جمع خبرنگاران درباره استمرار راهبرد مقاومت فعال گفت: حق را باید ستاند حق  به انسال از طرف قدرت‌ها هدیه داده نمی‌شود. ما هم  به عنوان ملتی که همواره مقاوم بوده و برای تامین حقوق خود تلاش کردیم و خون‌های زیادی دادیم از طریق مقاومت در برابر زورگویی‌های بیگانگان می‌توانیم خق خود را بگیریم.

وی افزود: آنچه در ماه‌های اخیر رخ داد به عنوان راهبرد مقاومت در همین راستا بود که ما با مقابله با زورگویی‌ها می‌توانیم حقوق خود را استیفا کنیم. امروز ملت ایران سربلند است که در برابر فشار آمریکا و اتباع آنها توانسته مقاومت کند و اقتدار خود را نشان دهند. این مسیر را باید با تدبیر و خردورزی ادامه داد تا این دوره سخت بگذرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بحران کشمیر؛ عمران خان پیش از نشست شورای امنیت با ترامپ گفتگو کرداین ناآرامی ها در حالی شدت گرفت و به خشونت گرایید که چندین هزار نفر از معترضان در دوازدهمین روز از محاصره کامل منطقه توسط ماموران امنیتی هند در خیابان های شهر تجمع کرده بودند.

شورای امنیت پشت درهای بسته بر سر بحران کشمیر تشکیل جلسه داد♦️شورای امنیت پشت درهای بسته بر سر بحران کشمیر تشکیل جلسه داد ⚡️اعضای شورای امنیت معتقدند که طرف‌های حاضر در نزاع کشمیر باید از هرگونه اقدام یک‌جانبه که می‌تواند تنش‌ها را از این هم بیشتر کند، خودداری کنند.

استقبال پاکستان از نشست شورای امنیت درباره کشمیرنخست وزیر پاکستان از تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی بحران کشمیر استقبال کرد. - خبرگزاری آناتولی

شورای نظامی سودان با مخالفان توافقی برای تقسیم قدرت امضاء کردتوافق به دست آمده زمینه را برای استقرار دولت انتقالی در سودان فراهم می کند. این توافق که به دنبال ماهها اعتراض عمومی در سودان به دست آمده «تاریخی» توصیف شده است.

شورای انتقالی جنوب یمن، ریاض را تهدید کردواحدهای شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات متحده عربی عربستان سعودی را تهدید و مجددا برخی ساختمان‌های دولتی در عدن را تصرف کردند. - خبرگزاری آناتولی

با حکم دادگاه عضو شورای شهر اصفهان از حضور در شورا منع شدمهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان به دلیل حمایت از مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که وی نیز بخاطر حمایت از خانواده‌ای بهایی به زندان افتاده است، با حکم دادگاه تجدید نظر استان اصفهان و به اتهام 'تبلیغ علیه نظام' و 'تشویش اذهان عمومی' به حبس تعزیری و ممنوعیت حضور در شورای شهر اصفهان محکوم شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در حاشیه دومین همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات با حضور در جمع خبرنگاران درباره استمرار راهبرد مقاومت فعال گفت: حق را باید ستاند حق  به انسال از طرف قدرت‌ها هدیه داده نمی‌شود.هنوز از میزان تلفات و یا مجروحان احتمالی درگیری های روز جمعه در کشمیر خبری از سوی منابع موثق گزارش نشده اما یک شاهد محلی به خبرگزاری فرانسه گفته است که در ساعات اولیه این درگیری ها دست کم سه نفر زخمی شده اند.مرداد ۲۶, ۱۳۹۸ سی‌ان‌ان: ایران به دنبال پرتاب راکت در روزهای آینده است تصاویری که  شرکت تصویربرداری ماهواره‌ای پلنت لبز و موسسه میدل‌بری تصاویری را در اختیار این شبکه قرار داده است.نخست وزیر پاکستان از تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی بحران کشمیر استقبال کرد.

ما هم  به عنوان ملتی که همواره مقاوم بوده و برای تامین حقوق خود تلاش کردیم و خون‌های زیادی دادیم از طریق مقاومت در برابر زورگویی‌های بیگانگان می‌توانیم خق خود را بگیریم. وی افزود: آنچه در ماه‌های اخیر رخ داد به عنوان راهبرد مقاومت در همین راستا بود که ما با مقابله با زورگویی‌ها می‌توانیم حقوق خود را استیفا کنیم. بر اساس آخرین گزارش ها وضعیت امنیتی ویژه همچنان در منطقه کشمیر تحت کنترل هند جریان دارد و با قطع تلفن و اینترنت ارتباط بسیاری از ساکنان این منطقه با خارج کاملا از بین رفته است. امروز ملت ایران سربلند است که در برابر فشار آمریکا و اتباع آنها توانسته مقاومت کند و اقتدار خود را نشان دهند. این شبکه تلویزیونی در گزارش خود نوشت که شرکت تصویربرداری ماهواره‌ای پلنت لبز و موسسه میدل‌بری تصاویری را در اختیار این شبکه قرار داده‌اند که نشان‌ می‌دهد فعالیت در اطراف نقطه پرتاب راکت افزایش یافته است. این مسیر را باید با تدبیر و خردورزی ادامه داد تا این دوره سخت بگذرد. وضع محدودیت های قانونی و سپس تحمیل شرایط ویژه امنیتی که برای جلوگیری از شدت گرفتن اعتراض ها صورت گرفت با خشم اسلام آباد همراه شده به نحوی که شیوه برخورد با مسلمانان در کشمیر در این منطقه از سوی مقامات پاکستانی به عنوان نماد «نژادپرستی» قلمداد شده است. رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به تدوین سند راهبرد مقاومت فعال گفت: این سند نیست راهبردهایی است که برای رهبری در شورای راهبردی روابط خارجی تهیه می‌شود که ایشان اگر صلاح بدانند آن را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ می‌کنند. روز گذشته شورای امنیت برای نخستین بار پس از نیم قرن برای برای بررسی بحران کشمیر جلسه تشکیل داد و از طرف‌ها خواست که از اتخاذ تصمیم یکجانبه و فردی خودداری کنند.

ما درباره راهبرد مقاومت فعال گزارش‌هایی را خدمت ایشان فرستادیم ان‌شا‌الله مورد استفاده قرار گیرد. نخست وزیر پاکستان در ادامه بی تفاوتی و انفعال جهان نسبت به وقایع کشمیر را یادآور سکوت حاکم بر جهان در زمان اوج گیری نازیسم و ظهور هیتلر در آلمان طی دهه ۳۰ میلادی توصیف کرده بود.» اشمرلر گفت که وجود کانتینرهای بزرگ حاکی از آن است که «راکتی در این مجتمع» بوده و فعالیتی جز پرتاب آن در آنجا تدارک دیده نشده است. وی درباره کارشکنی آمریکا در ماجرا توقیف نفتکش ایرانی گفت: این پیروزی بود برای ایران که توانست کشتی خود را آزاد کند و شکست انگلستان بود که بدون دلیل دست به این راهزنی دریایی زده بود. طبیعتا این پایان کار نیست و این توطئه تمامی ندارد ولی ما باید آماده باشیم تا به آنها پاسخ دهیم و از هویت و منافع خود دفاع کنیم. بیشتر بخوانید :. . برنامه موشکی جمهوری اسلامی طی سال‌های اخیر با اعتراض بسیاری از کشورها انجام شده است.