گزارشگر ویژه سازمان ملل گزارش خود درباره ترور سردار سلیمانی را ارائه کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

19/04/1399 02:11 ب.ظ

گزارش سازمان ملل درباره ترور سپهبد_سلیمانی گزارشگر ويژه سازمان ملل: یک مقام بلندپایه ایرانی هدف گرفته شد؛ مقام کشوری که از حاکمیت برخوردار است اگر فرایند استقرار پهپادها را کنترل نکنیم، همگی ما قربانی آن خواهیم بود

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر گزارش خود درباره ترور شهید سردار سلیمانی را به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه کرد. ، «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر گزارش خود درباره ترور شهید سردار سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه کرد.

«اگنس کالامارد» روز پنجشنبه (19 تیر 1399) با ایراد سخنانی در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد عنوان کرد که ایالات متحده آمریکا نتوانسته اسناد و شواهدی محکم درباره ضرورت حمله به کاروان حامل سردار سلیمانی ارائه کند. وی بر همین اساس عملیات آمریکا در به شهادت رساندن فرمانده نیروی قدس سپاه را نقض منشور ملل متحد خواند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل با بیان این مطلب که بسیاری از کشورها بدون اعتنا به قوانین بین‌الملل از هواپیماهای بدون سرنشین در جنگ‌های خود استفاده می‌کنند خاطر نشان کرد که گسترش دامنه جنگ با تروریسم به امنیت و صلح جهانی خسارت وارد می‌کند. headtopics.com

قاب عکس شهید_سلیمانی و همرزمانش در کنار نماینده ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل

وی متذکر شد که بر اساس منشور سازمان ملل متحد، باید نهایت تلاش برای جلوگیری از درگیری نظامی صورت گیرد و استفاده از زور به سناریوهای معدودی محدود شود.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

بازرسان سازمان ملل حملات سوریه و روسیه به ادلب را «جنایت جنگی» دانستندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سازمان ملل: بحران کرونا ده‌ها سال پیشرفت جهان را از بین می‌برد | DW | 07.07.2020بر اساس جدیدترین گزارش سازمان ملل متحد پاندمی کرونا بشریت را دهه‌ها در کاهش فقر، مقابله با کمبود امکانات درمانی، بهداشتی و آموزشی به عقب رانده است. سال ۲۰۱۵ میلادی، یعنی پنج سال پیش، جامعه جهانی دستیابی به این اهداف را وظیفه پیش روی خود قرار داد.

سازمان ملل نسبت به استفاده از ماسک و موادضدعفونی کننده قاچاق هشدار دادسازمان ملل با انتشار بیانیه ‌ای اعلام کرد ورود سازمان های جنایتکار به تجارت ماسک و موادضدعفونی کننده و به زودی قاچاق واکسن کرونا می تواند جان میلیون ها نفر را به خطر بیندازد.

سازمان ملل متحد می‌گوید پیشرفت‌های به دست آمده در مبارزه با ایدز «ناموزون» بوده استسازمان ملل متحد می‌گوید پیشرفت‌های به دست آمده در مبارزه با ایدز «ناموزون» بوده است «سازمان بهداشت جهانی» روز دوشنبه هشدار داد که ۷۳ کشور به دلیل همه‌گیری «کووید-۱۹» در خطر عدم دسترسی به داروهای ضد ویروسی قرار دارند.

وزارت خارجه آمریکا گزارش سازمان ملل متحد در مورد حمله به قاسم سلیمانی را رد کردوزارت خارجه آمریکا گزارش سازمان_ملل متحد در مورد حمله به قاسم_سلیمانی را رد کرد سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به وال استریت جورنال گفت که وزارت خارجه از آن حمله دفاع کرد و آن را منطبق بر قوانین بین المللی و حق ایالات متحده برای دفاع از خود دانست.

هشدار سازمان ملل درباره خطر قحطی مجدد در یمن- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimهشدار سازمان ملل درباره خطر قحطی مجدد در یمن مسئول هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل در یمن: برنامه‌های ارسال کمکهای انسان دوستانه به یمن شامل مواد غذایی و بهداشتی به دلیل کاهش بودجه و اوضاع نابسمان اقتصادی، عملا به حالت تعلیق درآمده است

خبرگزاری تسنیم

، «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر گزارش خود درباره ترور شهید سردار سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه کرد.

«اگنس کالامارد» روز پنجشنبه (19 تیر 1399) با ایراد سخنانی در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد عنوان کرد که ایالات متحده آمریکا نتوانسته اسناد و شواهدی محکم درباره ضرورت حمله به کاروان حامل سردار سلیمانی ارائه کند. وی بر همین اساس عملیات آمریکا در به شهادت رساندن فرمانده نیروی قدس سپاه را نقض منشور ملل متحد خواند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل با بیان این مطلب که بسیاری از کشورها بدون اعتنا به قوانین بین‌الملل از هواپیماهای بدون سرنشین در جنگ‌های خود استفاده می‌کنند خاطر نشان کرد که گسترش دامنه جنگ با تروریسم به امنیت و صلح جهانی خسارت وارد می‌کند.

وی متذکر شد که بر اساس منشور سازمان ملل متحد، باید نهایت تلاش برای جلوگیری از درگیری نظامی صورت گیرد و استفاده از زور به سناریوهای معدودی محدود شود.

به گزارش ایرنا، این در حالی که است که به گفته گزارشگر سازمان ملل، ترور هدفمند سردار سلیمانی توسط ارتش آمریکا به طور کامل استانداردهای مربوط به استفاده از زور توسط دولت‌ها را نادیده گرفته است.

کالامارد تصریح کرد که ترور سردار سلیمانی به عنوان فرمانده قانونی یک کشور با ترور فرمانده گروهک‌های تروریستی مانند القاعده و داعش متفاوت است. گزارشگر سازمان ملل متذکر شد؛ اینکه آمریکا به بهانه حذف وی، او را تروریست خواند، مبنای قانونی ندارد.

عصبانیت آمریکا از گزارش سازمان ملل درباره ترور سردار سلیمانی

کالامارد پیش از این در بامداد سه‌ شنبه به وقت تهران اعلام کرد که حمله پهپادی آمریکا در ماه ژانویه به نزدیکی فرودگاه بغداد- که به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و همرانشان منجر شد، نقض قوانین بین‌‎المللی است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل تاکید کرد که اقدام آمریکا در ترور فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران «غیرقانونی» و «نقض قوانین بین‌المللی» محسوب می‌شود.

وی افزود: آمریکا در توجیه هدف قرار دادن خودروی حامل سردار سلیمانی و همراهانش در نزدیکی فرودگاه بغداد، دلایل و مدارک کافی مبنی بر اینکه منافع آن مورد حمله قرار گرفته یا در معرض حمله قرار دارد، ارائه نکرده است.

انتشار گزارش انتقاد آمیز «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره عملیات ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران، خشم و عصبانیت مقامات آمریکایی را به همراه داشته است.

«مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه، یک روز پس از انتشار گزارش کالامارد مبنی بر غیرقانونی بودن اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی گفت که این گزارش منجر به «درخشش چهره» سردار سلیمانی می‌‌شود.

انتهای پیام/