گزارش تاریخی| چرا صدام اعتراف به استفاده از سلاح‌های شیمیایی کرد؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

24/01/1399 07:39 ب.ظ

گزارش تاریخی/ چرا صدام اعتراف به استفاده از سلاح‌های شیمیایی کرد؟

صدام حسین پس از حمله شیمیایی به شهرهای سردشت و حلبچه اعتراف به استفاده از سلاح‌های شیمیایی کرد و حتی مردم ایران را تهدید کرد که دیگر شهرها را هم بمباران شیمیایی خواهد کرد. عراق که در تیر ماه سال 66 اقدام به بمباران شیمیایی شهر سردشت کرد، در اسفند ماه همان سال شهر حلبچه و خرمال کردستان عراق را به‌دلیل همکاری اکراد عراق با رزمندگان ایرانی بمباران شیمیایی کرد.

گفته می‌شود در حمله شیمیایی عراق، حدود 5 هزار نفر ازجمله زنان و کودکان کشته شدند.

پس از حملات شیمیایی عراق، دستگاه‌های دیپلماسی و تبلیغاتی ایران تمام تلاش خود را به‌کار بست تا جنایت جنگی صدام را به گوش همه مردم جهان و مقامات سیاسی برساند، از این رو از نمایندگان خبرگزاری‌ها و رسانه‌های کشورهای مختلف در ایران برای تهیه گزارش از ابعاد اقدام عراق دعوت شد و به‌تدریج گوشه‌هایی از این جنایت جنگی در برخی مطبوعات خارجی انعکاس یافت. روزنامه انگلیسی گاردین در سرمقاله خود برای اولین بار به‌صراحت عراق را جنایتکار جنگی خواند.

همچنین آیت‌الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی رئیس دیوان‌عالی کشور، دکتر علیرضا مرندی وزیر بهداشت و درمان و دکتر هادی منافی رئیس سازمان محیط زیست در پیام‌های جداگانه‌ای به همتایان خود و برخی مجامع جهانی خواستار بررسی ابعاد فاجعه بمباران شیمیایی حلبچه و محکومیت عراق شدند. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

یک شکنجه‌گر دهه شصت به دلیل ابتلا به کوید-۱۹ فوت کردjavadroshana الحمدلله javadroshana به درک

ترامپ کشورهایی که اتباع اخراجی را نپذیرند به تحریم ویزایی تهدید کردآقای ترامپ در یادداشتی به مایك پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ضمن اشاره به شیوع گسترده بیماری همه‌گیر کویید ۱۹ در کشورش بر لزوم بازگرداندان آن دسته از اتباع بیگانه که قوانین ایالات متحده را نقض می کنند،‌ تاکید کرده است. دونالد ترامپ،سهل انگاری ها و بی عرضگی های خود را با اعمال روش های غیر انسانی و دیکتاتور مآبانه،پوشش می دهد! خب به درک! فقط یک مشت غرب پرست بدبخت آرزوی رفتن به آمریکا رو دارند و هر ذلتی رو به این خاطر قبول میکنند نه آدمهای درست و حسابی. حالا میخواد به این غرب لیسان ویزا نده؟ خب نده 😆 ترامپ راهی جز تهدید و تحریم و فشار بلده؟

تونس به ایتالیا تیم پزشکی اعزام کرددولت تونس برای کمک به ایتالیا جهت مقابله با کرونا یک تیم پزشکی به این کشور اعزام کرد. - خبرگزاری آناتولی

پلیس سلیمانیه عراق تحویل یک زندانی فراری به مقامات ایران را تکذیب کرداداره پلیس سلیمانیه عراق پناه آوردن مصطفی سلیمی پس از فرار از زندان ایران به این منطقه و تحویل وی به مقامات ایرانی را تکذیب کرد. - خبرگزاری آناتولی لطفا به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارید این چه چیزیست جلوی پرچم آقرار داده اید Kaldirin su çirkin fotografi... Bunu iran haber ajansı yapsaydı, hiç bir sakinleştirici sizi sakinlestiremezdi. RTErdogan MevlutCavusoglu JZarif MhdFarazmand

پرزیدنت ترامپ: اقتصاد آمریکا را به احترام جانباختگان کرونا بازسازی خواهیم کرد🔺پرزیدنت ترامپ: اقتصاد آمریکا را به احترام جانباختگان کرونا بازسازی خواهیم کرد ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات_متحده اعلام کرد به احترام کسانی که جان خود را براثر کرونا از دست داده‌اند، اقتصاد آمریکا را بازسازی خواهیم کرد. سلطان البته با غارت ملت های دیگر عجله کار شیطان است.

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۵۰۰ هزار تن گذشتشمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۵۰۰ هزار تن گذشت دانشگاه جان هاپکینز در گزارشی اعلام کرد، شمار افرادی که نتیجه آزمایش کووید-۱۹ آن‌ها در ایالات متحده آمریکا مثبت شده است به ۵۰۰ هزار و ۳۹۹ تن رسیده است و تاکنون ۱۸ هزار و ۶۳۷ تن جان داده‌اند. تازه آمار کشته هاشون بر اثر ووید-۱۹ رسید به ایران! گرچه جمعیت آمریکا ۴ برابر ماست!