گزارش تسنیم|ماجرای رایگان شدن آب و برق از کجا کلید خورد؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

12/11/1399 11:57 ب.ظ

ویترین_تسنیم آب و برق و گاز چگونه رایگان شد؟ آیا بایدن می‌تواند آمریکای ترامپ را پشت نقاب پنهان کند؟ سود ۵۸ میلیون تومانی هر کامیون جو به جیب چه کسی می‌رود؟

ماجرای رایگان شدن آب و گاز کم مصرف‌ها از جلسه 4 آذر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در حضور رهبری کلید خورد. صحبت‌های آقای روحانی ارجاع به سخنرانی حضرت امام در 12 اسفند سال 57 در مدرسه فیضیه است که برخی به اشتباه آن را متعلق به سخنرانی روز 12 بهمن ایشان در بهشت زهرا(س) می‌دانند.

اما فارغ از پرداختن به اینکه چنین موضوعی چه زمانی مطرح شده است، بنا داریم در این گزارش به این نکته بپردازیم که رایگان شدن آب و برق مشترکان کم مصرف در چند ماه گذشته از کجا کلید خورد و چگونه دولت دوازدهم به چنین تصمیمی رسید.

آذرماه امسال بود که حجت الاسلام روحانی با اشاره به مصوبه‌"برق امید" اعلام کرد که 30 درصد مردم دارای برق مجانی می شوند و این کار در آب و گاز برای بخشی از مردم که کم‌مصرف و به طور طبیعی محروم هستند هم انجام خواهد شد و مردم پول آب برق و گاز نخواهند داد.

چند روز بعد هم علی ربیعی سخنگوی دولت دراین باره گفت که دولت یازدهم تصمیمات مهمی در خصوص اصلاح الگوی مصرف اتخاذ کرده که بر اساس آن مصرف آب برق و گاز خانوارهای کم مصرف که عمدتا در دهکهای پایین هستند، رایگان می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

ردپای یک جاسوس روس در ماجرای گم شدن میلیاردر آلمانی | DW | 27.04.2021سه سال پس از گم شدن میلیاردر آلمانی، سرانجام همسر و برادرش بر سر تقسیم اموال او به توافق رسیدند. یک گروه ژورنالیست تحقیقی ردپای یک جاسوس زن روس را در مفقود شدن کارل هاوب پیدا کرده است. برا ما که نفعی نداره، به همسر و برادرش چی!؟ شک ندارن!؟

ماجرای برچیده شدن شبانه المان 'پیانو' در تبریزماجرای برچیده شدن شبانه المان 'پیانو' در تبریز در حالی که نصب المان پیانو در فلکه دانشگاه تبریز مورد استقبال مردم و به خصوص اهالی فرهنگ شهر قرار گرفت اما این المان، شبانه و به دلایل نامعلومی با استفاده از جرثقیل برچیده شد همش زیر سر اخونداس😄 مغزهای کوچک زنگ زده شاید. پیانو چیه آخه سر میدون. مجسمه شهیدی امامی چیزی باید میذاشتن

سرویس‌دهی رایگان متروی تهران در روز 22 بهمن- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimنایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از رایگان بودن خدمات شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به شهروندان در روز 22 بهمن خبر داد. بخوره تو سرتون

جهانپور: واکسیناسیون کرونا رایگان است- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimسخنگوی سازمان غذا و دارو: واکسیناسیون کرونا رایگان است وزارت بهداشت هرگونه سیاست موازی یا دورزدن این برنامه ملی تحت هر عنوان اعم از پرداخت هزینه واکسن که ناقض برنامه ملی واکسیناسیون باشد را تکذیب می‌کند واکسن_کرونا خدا کنه حرف تا عمل زمین تا آسمان هست

مأموریت بخش حقوقی پرسپولیس برای بررسی ماجرای شستا- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimماجرای واگذاری ۳ دانگ از ساختمان پرسپولیس به شستا چیست؟ پیگیری‌ها نشان می‌دهد این موضوع تاکنون قطعی نشده است پرسپولیسی‌ها معتقدند بدهی فدراسیون فوتبال به شستا ارتباطی به ساختمان سرخپوشان ندارد و مسئولان فدراسیون باید این مشکل را برطرف کنند