گزارش خبرنگار صدای آمریکا از روند انتقال قدرت پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده

12/11/2020 12:14:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

انتخابات, بایدن

گزارش خبرنگار صدای آمریکا از روند انتقال قدرت پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده تاکنون فقط تعداد معدودی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره به جو بایدن و معاون او، کامالا هریس، تبریک گفته‌اند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، خودداری دولت پرزیدنت ترامپ برای آغاز روند انتقال قدرت را، با وجود حمایت رهبران کلیدی حزب جمهوریخواه از ادامه مبارزه حقوقی رئیس جمهوری مستقر بر سر نتیجه انتخابات سوم نوامبر، رد کرد.به گزارش پتسی ویداکوسوارا، خبرنگار صدای آمریکا، هر چند برخی سران کشورها، از جمله امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا، پیروزی آقای بایدن را به او تبریک گفته‌اند، اما داستان در داخل کشور متفاوت است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه در یک نشست خبری در واشنگتن، در پاسخ به پرسشی درباره عدم همکاری دولت پرزیدنت ترامپ با تیم انتقالی جو بایدن، گفت که روند انتقال قدرت به «دولت دوم ترامپ» آرام و روان خواهد بود. وی با تکرار سخنان پرزیدنت ترامپ، خواستار آن شد که فقط آرای «قانونی» شمارش شوند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

آنفالو fakenews IRnews VOI_Farsi این آرزو رو ب گور میبرید ترامپ نمی بازه WE_WILL_WIN ✌🏻🕊 Iranians4Trump خفه بابا یه میت رامنی تبریک گفته اونم که از اول ضد ترامپ بود بیشعور من نمیفهمم واسه چی جمهوری خواه مونده گم شو برو تو حزب دموکرات این نظر منه...اما دونالد ترامپ را دو علت خیلی زجر میدهد یکی که واضحه و اون شکست و شرمندگی کل اطافیان و از دست دادن کاخ سفید است اما دومی قسم و قولی که روی شکست و تسلیم ایران به لابی صهیونیست و حتی ابناء سعود که قرار بود کلی پول و مستغلات سر این شرط کسب کند ازدست رفت

هر خبری میرارید فقط فحش میخورید،من ندیدم یکی ازتون تعریف کنه،چجوری میتونیداین همه منفور باشید و پررو؟؟؟؟؟ خیلی چندشید،هیچکس باهاتون حال نمیکنه،جمعش کنید خب،والا میشه اسم اون نماینده ها رو هم بگی وگرنه..ک....ن..ن..ه دروغگو Please shut up کسخولا تا همینجا هم دستتون برای همه رو شده. فقط وایسین آخرشو ببینین! چهارتا مادرقحبه جمع شدین مزدوری آخوندو میکنین فکر کردین سیستم امنیتی اطلاعاتی آمریکا شما انگلا رو کیرش هم حساب میکنه که بخواین با همدستی سی ان ان و بقیه لاشخورا رییس جمهور آمریکا رو تعیین کنین؟!

سه‌شنبه حساس هسته‌ای در وین؛ خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اتریش گزارش می‌دهدسه‌شنبه حساس هسته‌ای در وین؛ خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اتریش گزارش می‌دهد گیتا آرین می‌گوید در هر صورت، جلسه روز سه‌شنبه شروعی دوباره خواهد بود؛ هرچند ممکن است مانند توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ روندی بسیار طولانی داشته باشد.

گزارش خبرنگار ایران‌وایر از هدف قرار گرفتن نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه

شکایت منطقه آزاد ارس از یک خبرنگار برای تهیه گزارش درباره قاچاق پرده

صدای گزارش فردوسی ‌پور پس از مدت ها در تلویزیون شنیده شدصدای گزارش فردوسی ‌پور پس از مدت‌ها در تلویزیون شنیده شد پخش مستند «دیگو مارادونا» از شبکه مستند که به بهانه درگذشت این اسطوره فوتبال جهان اتفاق افتاد، باعث شد که صدای گزارشگری عادل فردوسی پور پس از مدت‌ها، هرچند درقالب مستندی آرشیوی از تلویزیون شنیده شود وای خدای من...مامانم اینا خجالت بكشين بابا از اينكه اسم عادل و ميارين بربم پا صندوق خودمونو پاره کنیم برا میر اصلاحات یا زوده؟

بحران کرونا، لغو برنامه‌های هنری، و فرش‌های قرمز خالی‌ از ستاره‌های سینما | گزارش اختصاصی صدای آمریکابحران کرونا، لغو برنامه‌های هنری، و فرش‌های قرمز خالی‌ از ستاره‌های سینما | گزارش اختصاصی صدای آمریکا هنرمندان در این مراسم دقت و وسواس خاصی در گزینش پوشاک خود دارند، و از این طریق سلیقه، شخصیت، و جایگاه خود را به نمایش می‌گذارند. چه بهتر

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، خودداری دولت پرزیدنت ترامپ برای آغاز روند انتقال قدرت را، با وجود حمایت رهبران کلیدی حزب جمهوریخواه از ادامه مبارزه حقوقی رئیس جمهوری مستقر بر سر نتیجه انتخابات سوم نوامبر، رد کرد.گیتا آرین خبرنگار صدای آمریکا در وین اتریش حضور دارد روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ موعدی است که برای دیدار جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا، و ایران در وین مقرر شده است؛ دیداری که هنوز جزئیات حضور ایالات متحده آمریکا در آن مشخص نیست و همچنین مشخص نیست که آیا می‌تواند به نقطه عطفی در مذاکرات تبدیل شده و آن گونه که جمهوری اسلامی می‌خواهد زمینه‌ساز برچیده شدن برخی از تحریم‌ها شود یا خیر.بامداد چهارشنبه مناطقی در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه، بار دیگر هدف حملاتی هوایی قرار گرفتند که به اسرائیل منتسب شده است.نصرنیوز » روز پنج‌شنبه ۱۴اسفند۱۳۹۹ خبر داد که در پی انتشار گزارشی در شبکه «سهند»، بخش خبر صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در خصوص قاچاق پرده در منطقه آزاد ارس و سلماس، از خبرنگار این گزارش شکایت شده است.

به گزارش پتسی ویداکوسوارا، خبرنگار صدای آمریکا، هر چند برخی سران کشورها، از جمله امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا، پیروزی آقای بایدن را به او تبریک گفته‌اند، اما داستان در داخل کشور متفاوت است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه در یک نشست خبری در واشنگتن، در پاسخ به پرسشی درباره عدم همکاری دولت پرزیدنت ترامپ با تیم انتقالی جو بایدن، گفت که روند انتقال قدرت به «دولت دوم ترامپ» آرام و روان خواهد بود. گیتا آرین می‌گوید در هر صورت، جلسه روز سه‌شنبه شروعی دوباره خواهد بود؛ هرچند ممکن است مانند توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ روندی بسیار طولانی داشته باشد. وی با تکرار سخنان پرزیدنت ترامپ، خواستار آن شد که فقط آرای «قانونی» شمارش شوند. یک منبع نزدیک به شبه‌نظامیان ایران در سوریه به ایران‌وایر گفت این حمله را جنگنده‌های اسرائیلی انجام دادند و در جریان آن مواضع حزب‌الله لبنان در سوریه هدف قرار گرفت. آقای بایدن روز سه‌شنبه عدم پذیرش شکست از سوی پرزیدنت ترامپ را «مایه شرمساری» دانست و ضمن رد آن گفت: «این واقعیت که آنها در این مقطع تمایل ندارند که به پیروزی ما اذعان کنند، در برنامه‌های ما و آنچه تا ۲۰ ژانویه قادریم انجام دهیم، تاثیر چندانی ندارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.» تاکنون فقط تعداد معدودی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره به جو بایدن و معاون او، کامالا هریس، تبریک گفته‌اند. در این شبه بیانیه، از مراجع قضایی خواسته شده است حمایت‌های لازم قضایی از حقوق اجتماعی و رسانه‌ای این خبرنگار و سایر خبرنگاران عرصه رسانه انجام شود.

جرج بوش پسر، آخرین رئیس جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه پیش از دونالد ترامپ، نیز پیروزی آقای بایدن را به او تبریک گفته است. او همچنین گفت ایران حاضر است به توافق اصلی برگردد در صورتی که آمریکا تحریم ها را به طور ملموس بردارد و تهران این امر را «راستی آزمایی» کند. این منبع به ایران‌وایر گفت: «این محل انبار مهمات حزب‌الله است و در آن انواع باتری موشک و سامانه‌های دفاع هوایی مجهز و پیشرفته که از ایران به سوریه آورده شده نگهداری می‌شود. رهبران حزب‌ جمهوریخواه در کنگره از تلاش ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج از طریق مجاری قانونی و حقوقی حمایت کرده‌اند. میچ مکانل، رهبر جمهوریخواهان سنا، گفته است پرزیدنت ترامپ صد درصد حق دارد که خواستار بررسی تخلفات گزارش‌شده باشد. صدای آمریکا مذاکرات هسته‌ای وین را در ویژه‌برنامه‌ای با اجرای سیامک دهقانپور و گزارش‌های گیتا آرین از وین پوشش خواهد بود که در آن کارشناسان، تحلیلگران و سایر خبرنگاران صدای آمریکا شما را با ابعاد مختلف این مذاکرات آشنا خواهند کرد. خبرهای دیگر . به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه،‌ «سانا»، هواپیماهای اسرائیلی در ساعت ۱:۳۰ بامداد از شمال «الجلیل» وارد حریم هوایی سوریه شدند و به پدافند هوایی در منطقه «مرقد هابیل» در حومه دمشق حمله کردند..

. . بمباران انبار مهمات حزب‌الله منبع نزدیک به شبه‌نظامیان ایران در سوریه همچنین به ایران‌وایر گفت که هواپیماهای اسرائیلی به منطقه‌ای دیگر، در نزدیکی زبدانی، نیز حمله کردند.