گزارش شبکه اسکای نیوز از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای حملات سایبری در نقاط مختلف جهان

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 51%

🔺گزارش شبکه اسکای نیوز از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای حملات سایبری در نقاط مختلف جهان ▪️ این سند با جمله‌ای از آیت الله علی خامنه‌ای آغاز شده که گفته «ایران می‌بایست به قدرت سایبری در طراز قدرت‌های تاثیرگذار جهانی تبدیل شود.» بیشتر بخوانید:👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شبکه خبری اسکای نیوز به استناد اسناد محرمانه‌ای که از ایران به دست آورده، می‌گوید جمهوری اسلامی ایران برنامه‌هایی برای انجام حملات سایبری، از جمله علیه کشتی‌های باری، منابع انرژی در آمریکا و مکان‌هایی در نقاط مختلف جهان دارد.به یک جزوه ظاهرا آموزشی است که منابعی مطلع در اختیار این شبکه خبری قرار دادند.

این جزوه بیش از ۵۰ صفحه است و مهر محرمانه دارد و با جمله‌ای از آیت الله علی خامنه‌ای آغاز شده که گفته « جمهوری اسلامی ایران می‌بایست به قدرت سایبری در طراز قدرت‌های تاثیرگذار جهانی تبدیل شود.» گزارش اسکای نیوز در برخی رسانه‌ها از جملهاین گزارش می‌گوید در این جزوه، راهنمایی غرق کردن یک کشتی باری توسط حمله سایبری شرح داده شده و همچنین با اشاره به برخی از شرکت‌های سوخت‌رسانی در آمریکا، نحوه انفجار پمپ‌های بنزین شرح داده شده است.

عکسی که اسکای‌نیوز از بخش‌هایی از این جزوه آموزشی برای اختلاف در ایستگاه‌های انرژی در آمریکا منتشر کرده است. این جزوه توسط یک واحد سایبری تهاجمی مخفی به نام «شهید کاوه» تدارک دیده شده که گفته می‌شود بخشی از فرماندهی سایبری سپاه پاسداران است. در رسانه‌های داخل ایران تنها به یک گروه سایبری در مشهد به این نام اشاره شده است. «محمود کاوه» متولد مشهد، از فرماندهان سپاه پاسداران بود که در عملیات کربلای دو کشته شد. به نظر می‌رسد نام او برای این گروه سایبری انتخاب شده است.

تمرکز این جزوه آموزشی و محرمانه بر شرکت‌ها متمرکز است که در کشورهای غربی از جمله آمریکا، بریتانیا و فرانسه فعالیت دارند.خود، ایران را چالش اصلی برای منافع آمریکا در خاورمیانه خواند. در این گزارش آمده بود که «در جریان سال پیش رو، تهران احتمالا با استفاده از فعالیت‌های قابل بازگشت هسته‌ای، حملات قابل انکار گروه‌های نیابتی و شرکای خود، و یا عملیات سایبری، به فشارهای مضاعف بالقوه ایالات متحده واکنش نشان خواهد داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پس چی، فکر کردی دست رو دست میزاریم هر غلطی خواستید انجام دهید... ایران قدرتمند... 👊👊👊❤❤❤🇮🇷🇮🇷🇮🇷🍿🍿🍿🥳🥳🥳

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آذربایجان در حمایت از خوزستان؛ در تظاهرات تبریز چه گذشت؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از رژه دریایی روسیه در حضور پوتین در خلیج فنلانددر این مراسم که با حضور ۵۴ کشتی دریایی برگزار شد، کشورهایی چون ایران، هند و پاکستان هم در آن مشارکت داشتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بلژیک: گزارش تصویری از روزی که خودروها 'شناور' شدند | DW | 25.07.2021دو سیلاب در کمتر از دو هفته: ده روز از سیلاب شدید در بلژیک می‌گذرد. سیلابی که ده‌ها قربانی و صدها مجروح در پی داشت. اکنون بار دیگر سیل مردم بلژیک را غافلگیر کرده است. سیلابی که بسیاری از خودروها را شناور کرده است. الان یه عده بسیجی میان اینو با سیل سیستان مقایسه می‌کنن آخرش هم نتیجه می‌گیرن که تغیبرات اقلیمی همه جا تأثیر گذاشته و اصلا مدیریت گهربار مسئولین ما عامل سیل و بی‌آبی نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »