گزارش رویترز از 'مشکلات ایران برای خرید دارو و غذا به رغم معافیت این کالاها از تحریم' - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گزارش رویترز از 'مشکلات ایران برای خرید دارو و غذا به رغم معافیت آن از تحریم ها'

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، پنجشنبه در سخنانی در کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت تحریم های وضع شده توسط آمریکا باعث شده است تا عواید نفتی جمهوری اسلامی ۹۰ درصد کاهش یابد ولی این نظر را رد کرد که تحریم ها باعث فشار بر مردم ایران شده است.

دولت سوییس دوشنبه اعلام کرد یک شرکت داروسازی این کشور اولین مبادله بشردوستانه با ایران را از طریق کانال مالی این کشور انجام داده است. یک مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی با این تایید این موضوع، به خبرگزاری رویترز گفت:‌ بر اساس تحریم های فعلی ایالات متحده بازگرداندن پول به صورت نقد امکان پذیر نیست. به گفته این سخنگو، صادرات غذا، تولیدات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی از کشورهای ثالث به ایران درصورتی که مبادلات مالی از طریق بانک مرکزی ایران بر اساس دستورالعمل آمریکا صورت بگیرد، نیاز به مجوز جدید ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش نگرانی‌ها به دنبال قطع تماس پنج تن از معترضان محکوم به اعدام در اصفهانبا قطع تماس پنج معترض دی۹۶ محبوس در زندان مرکزی اصفهان که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده‌اند و افزایش نگرانی خانواده‌ها‌ی این معترضان، سازمان حقوق بشر ایران نسبت به احتمال «اجرای مخفیانه حکم اعدام» این پنج معترض هشدار داد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

فاوچی: ویروس از کودکان ۱۰ تا ۱۹ سال به سهولت به بزرگسالان منتقل می‌شودآنتونی فاوچی، از اعضای ارشد تیم مقابله با کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا با اشاره به نتایج مطالعه جدید صورت گرفته اعلام کرد که ویروس کرونا از کودکان و نوجوانان ۱۰ تا ۱۹ ساله به سادگی انتقال ویروس از بزرگسال به بزرگسال انتقال می‌یابد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برایان هوک: نیاز به تحریم تسلیحاتی جهانی علیه ایران داریم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimهوک: نیاز به تحریم_تسلیحاتی جهانی علیه ایران داریم اگر یک تحریم جهانی نداشته باشیم، ایران قادر به خرید سلاح خواهد بود سؤالی که در مقابل جامعه بین‌الملل قرار دارد این نیست که تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران تمدید شود یا خیر، بلکه زمان و نحوه آن مطرح است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آیا اثبات نسبت یک بچه خارج از ازدواج رسمی با پدرش از نظر قانونی ممکن است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مصر در حمایت از رژیم اسد به سوریه نیروی نظامی اعزام کرد📌خبر فوری I مصر در حمایت از رژیم اسد به سوریه نیروی نظامی اعزام کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان از ۱۷ میلیون نفر گذشتبر اساس آمار روزانه‌ای که خبرگزاری فرانسه با استناد به داده‌های منابع موثق از سراسر جهان ارائه می‌کند بیش از نیمی از هفده میلیون مورد ابتلا در سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ثبت رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »