گزارش‌گران بدون مرز توقیف روزنامه جهان صنعت و سرکوب رسانه‌ها را محکوم کرد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

«گزارش‌گران_بدون_مرز» یک روز پس از توقیف «جهان صنعت»، توقیف این روزنامه و سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران را محکوم کرد. روزنامه_جهان_صنعت پس از ۱۷ سال انتشار، روز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ توقیف شد. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی بیشتر بخوانید👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«گزارش‌گران بدون مرز» یک روز پس از توقیف «جهان صنعت»، توقیف این روزنامه و سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران را محکوم کرد. این سازمان با انتقاد از این که جهان صنعت به دلیل انتشار یک مصاحبه انتقادی درباره کرونا توقیف شده است،: «گزارش‌گران_بدون_مرز توقیف روزنامه #جهان‌_صنعت و سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگارانی که تلاش در انتشار مستقل اطلاعات را دارند، محکوم می‌کند. پنهان‌کاری درباره‌ شمار قربانیان #ویروس_کرونا با سرکوب اطلاع‌رسانی مستقل، افزایش ِخطر مرگ را در پی دارد.

در بخشی از این مصاحبه که به صورت گزارش تنظیم شده است، محبوب‌فر گفته بود آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت درباره مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران، یک بیستم آمار واقعی است. او توضیح داده بود: «دقیقا یک ماه قبل از اعلام رسمی ظهور کرونا در کشور، یعنی در اوایل دی‌ماه، اولین بیمار مبتلا به کرونا مشاهده شده است. ولی آن زمان دولت به دلایل سیاسی و امنیتی پنهان‌کاری کرد و بعد از مراسم ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس، بالاخره دولت تصمیم گرفت شیوع کرونا در کشور را اعلام کند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نیوزیلند بیش از ۱۰۰ روز را بدون انتقال بومی کرونا گذراندنیوزیلند بیش از ۱۰۰ روز را بدون انتقال بومی کرونا گذراند مقامات نیوزیلند اعلام کردند از زمان شناسایی آخرین مورد انتقال بومی کروناویروس در این کشور بیش از ۱۰۰ روز گذشته است که می‌تواند نقطه عطف مهمی باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پس از ۱۰۲ روز بدون کرونا، کشف دو مورد تازه در نیوزیلند - BBC News فارسیدو روز پس از اینکه نیوزیلند صدمین روز بدون مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشورش را جشن گفت، جسیندا آردرن، نخست‌وزیر، از شناسایی چهار بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹خبر داد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آیین تعویض پرچم گنبد حرم امام حسین(ع) بدون مراسم جمعی برگزار می‌شود- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimآیین تعویض پرچم گنبد حرم امام حسین (عليه السلام) بدون جمعیت آستان مقدس حسینی اعلام کرد که نصب پرچم عزا روی گنبد حرم امام حسین علیه‌السلام امسال بدون مراسم جمعی برگزار می‌شود محرم_١٤٤٢ پرچم جدید گنبد حرم امام حسین (عليه السلام) در آستانه محرم آماده شد محرم_١٤٤٢
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

توقیف «جهان صنعت» به روایت مدیرمسوول روزنامهتوقیف «جهان صنعت» به روایت مدیرمسوول روزنامه: دیروز گزارشی در صفحه ۱۴ درباره کرونا کار شد که منجر به توقیف روزنامه توسط هیات نظارت بر مطبوعات شد حکم هنوز نیامده و این موضوع به صورت تلفنی به ما اعلام شد به هر حال این هم عیدی مطبوعات و خبرنگاران بوده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روزنامه جهان صنعت توقیف شدروزنامه جهان صنعت توقیف شد گمانه‌زنی‌ها، علت توقیف این روزنامه را گفت‌وگوی روز گذشته این رسانه با محمدرضا محبوب‌فر، عضو ستادملی کرونا معرفی می‌کنند که آمار اعلام شده از مبتلایان کرونا را به چالش کشیده بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روزنامه جهان صنعت در ایران توقیف شدروزنامه جهان صنعت پس از انتشار یک مصاحبه با عضو ستادملی کرونا در ایران درباره پنهانکاری و مهندسی‌شدن آمار کرونا، با حكم هيات نظارت بر مطبوعات توقيف شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »