العربية

العربية

گزارش کارشناسان سازمان ملل تایید کرد؛ ایران مسئول حمله به مراکز نفتی سعودی است

گزارش کارشناسان سازمان ملل تایید کرد؛ ایران مسئول حمله به مراکز نفتی سعودی است #العربية

14/02/2020 09:20:00 ق.ظ

گزارش کارشناسان سازمان ملل تایید کرد؛ ایران مسئول حمله به مراکز نفتی سعودی است العربية

کارشناسان سازمان ملل‌متحد در گزارشی که پنج‌شنبه 13 فوریه 2020 منتشر شد؛ تایید کردند که ایران پشت

در این گزارش عنوان شده است «گزارش هیئت کارشناسان امور یمن سازمان ملل این حقیقت را تایید می‌کند که حوثی‌های یمن قادر نیستند دست به چنین حمله‌ای بزنند و به نتیجه‌گیری مشابهی با آمریکا، فرانسه، آلمان و بریتانیا، که ایران را مسئول آن حملات می‌دانند، می‌رسد.»

زمین‌لرزه 6.6 ریشتری در ازمیر حادثه نیس فرانسه نباید به پای اسلام نوشته شود/سهل‌انگاری در برابر کرونا، حرام است شنبه، نشست وزرا و مدیران دستگاه‌های عضو ستاد کرونا/بررسی دستگاه‌های اقدام‌کننده و تعلل‌کننده

به گزارش تلویزیون صدای آمریکا «به گفته نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، جمهوری اسلامی همچنان به برنامه تروریستی و هسته‌ای و رفتار بی‌ثبات‌کننده خود ادامه داده و اکنون با یافته‌های کارشناسان سازمان ملل، شورای امنیت کمتر از 36 هفته فرصت دارد که برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران اقدام کند.»

پیشتر خبرگزاری رویترز در 25 نوامبر 2019 با انتشار نتایج تحقیقات و بررسی‌های خود درباره توطئه رژیم ایران علیه سعودی و حمله به تاسیسات نفتی آرامکو گزارش داد که علی خامنه‌ای رهبر ایران فرمان حمله به تاسیسات نفتی پادشاهی عربی سعودی را صادر کرده بود.این خبرگزاری نوشت که 4 ماه پیش از حمله با پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو سعودی مسئولان بلند پایه امنیتی رژیم ایران در مقر حفاظت شده‌ای در جنوب تهران تشکیل جلسه داده‌ بودند.

رویترز به نقل از منابع ایرانی خود حاضران در این جلسه را فرماندهان عالی سپاه پاسداران با تخصص‌های توسعه موشکی و عملیات سری و از جمله آنها یحیی رحیم صفوی مشاور عالی رهبری در امور نظامی و معاون قاسم سلیمانی فرمانده عملیات برون‌مرزی سپاه قدس ذکر کرد.موضوع اصلی جلسه که در یکی از روزهای ماه مه گذشته برگزار شده چگونگی تلافی‌جویی و پاسخ به آمریکا پس از خروج واشینگتن از توافق هسته‌ای و ازسرگیری تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است که زیان‌های شدیدی را بر جمهوری اسلامی وارد کرده است.

رویترز به نقل از 4 تن از منابع آگاه خود درباره محتوای این جلسه نوشت که طی این جلسه و در حضور حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران یکی از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه ایستاده و خطاب به حاضران گفت «باید شمشیرهای‌مان را از نیام بیرون کشیده و به آنها درس عبرتی بیاموزیم.»

پس از آن بود که صاحبان ایده‌های تندرو در این جلسه سخن از ضرورت حمله به اهدافی با ارزش بسیار بالا و از جمله آن پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه به میان آوردند.موافقت خامنه‌ای با حمله به تاسیسات نفتی آرامکوبنابه این گزارش مسئولان بلند پایه ایرانی در جمع‌بندی این جلسه به این نتیجه رسیدند که هر گونه واکنشی نباید تا حد رویارویی آشکار پیش‌ رفته و واکنش سخت و ویرانگر آمریکا را در پی داشته باشد.

ایران علی‌رغم این اما حمله به تاسیسات نفتی سعودی به عنوان هم‌پیمان آمریکا را ترجیح داد و این پیشنهادی بوده که در جلسه ماه مه و دست کم 4 جلسه پس از آن توسط مقامات نظامی عالی‌رتبه ایران مورد بررسی قرار گرفته بود.این روایت از حوادث و همان‌طور که خبرگزاری رویترز نوشته، مستند بر اظهارات 3 تن از مسئولان ایرانی آگاه و یک مسئول ایرانی دیگر است که از روند تصمیم‌گیری در ایران با اطلاع هستند.

اقدام به خودسوزی کارگر جوان در گنجه رودبار مقابل شرکت معدنی که از آن اخراج شده بود سه روز مانده به انتخابات آمریکا؛ نبرد ترامپ و بایدن بر سر ایالت‌های مرکزی - BBC News فارسی مردی خودروی خود را به ورودی مسجد الحرام زد - BBC News فارسی

در واقع این جلسات و بررسی‌ها اولین گام‌های رهبران ایران برای توطئه چینی‌ علیه پادشاهی عربی سعودی و طرح‌ریزی برای حملات 14 سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو است. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

قالیباف:مجلس به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیران اجرایی به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است.

GoldooziH صد در صد کار سپاه پاسداران خامنه ای ملخور است دم نیروهای هوا فضا گرم خوب که چی؟ چنتا پاتریوت بیشتر بخرید و کمی بیشتر دوشیده بشید ، بازم میزنیم شما را گاو_شیرده OfficialSimin SamanthaIrani خب در مقابل چه اقدامی انجام میدین؟ فقط محکوم میکنین؟ البته بی وجود تر از این حرفها هستید چرا که اگر انسان بودید کشته شدن ۱۵۰۰ نفر از هموطنان من در تنها ۳ روز رو محکوم میکردید IranProtests

چ عجب

آمریکا: گزارش کارشناسان سازمان ملل تایید می‌کند ایران مسئول حمله به مراکز نفتی عربستان استآمریکا: گزارش کارشناسان سازمان ملل تایید می‌کند ایران مسئول حمله به مراکز نفتی عربستان است نمایندگی آمریکا در سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای گفت گزارش اخیر این نهاد بین‌المللی تاییدی است براین حقیقت که جمهوری اسلامی پشت حملات به تاسیسات نفتی آرامکو بوده است جمهوری اسلامی رژیمی جنگ طلب و غیرعادی است به روباه گفتن شاهدت کیه؟ گفت دمم! 🤣 باشه شما درست میگین، اصلا تونسته انجام داده، مگه وقتی آمریکا میاد عراق را با خاک یکسان میکنه حرفی میزمید!!!!!!!

سازمان ملل: کره شمالی همچنان تحریم‌ها را دور می‌زند | DW | 12.02.2020کره شمالی علیرغم تحریم‌های بین‌المللی همچنان مواد خام صادر می‌کند. هیأت کارشناسان سازمان ملل در این راستا گزارشی ارائه داده است. کارشناسان در گزارش خود در مورد قاطعیت چین در اجرای این تحریم‌ها ابراز تردید کرده‌اند. اميدوارم روزى ازاين تحريم هاچيزى هم نسيب شماوديگرنوكران كاسه ليس آمريكابشودتابدانيدتحريم شدن يعنى چه.اميدوارم بيمارانتان جلوى چشمتان بميرند،كودكانتان بدون داروبمانندتابدانيدهمدستى باآمريكايعنى چه.شماازآمريكاييهابدتريد،آنهابدنبال قدرتند،شماهم نوكرى آنهاراميكنيد.مرگ برآمريكاوازنابش

«سازمان مجاهدین انقلاب» و الگوی انسجام درون‌جریانی اصلاح‌طلبانتهران- ایرنا- «سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران» کمتر از دو دهه زیست ولی توانست به عنوان تشکلی اصلاح‌طلب، تجربه‌ و الگویی موفق از کنشگری سیاسی از خود به جا بگذارد؛ الگویی منحصربه‌فرد از همراهی و هم‌افزایی درون‌جریانی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های حزبی اصلاح‌طلبان.

سازمان بهداشت جهانی خواستار توضیح چین در مورد روش تشخیص ابتلای به کرونا شددر پی افزایش سریع آمار مبتلایان به کرونا در چین سازمان بهداشت جهانی خواستار توضیحات مقامات بهداشتی این کشور در مورد نحوه تشخیص مبتلایان شده ‌است. روز گذشته در پی افزایش سریع آمار مربوط به ابتلای به کرونا در استان هوبی رئیس شعبه محلی حزب کمونیست برکنار شد. از ظریف بپرسه. چین و چیکار داره. ووهان جایو.

شورای امنیت سازمان ملل بر سر قطعنامه لیبی به توافق رسید | DW | 13.02.2020هایکو ماس رای مثبت اعضای شورای امنیت به قطعنامه لیبی را گامی بزرگ پس از توافق کنفرانس لیبی در برلین دانست. رای شورای امنیت به توافق حاصله در کنفرانس برلین مبنای حقوقی می‌بخشد. روسیه تنها کشوری است که رای ممتنع داده است.

حفتر استفاده از فرودگاه طرابلس را برای کارکنان سازمان ملل ممنوع کرد«فرودگاه بین‌المللی معيتيقه» تنها فرودگاه طرابلس است که پروازها همچنان در آن صورت می‌گیرد حالا توی اروپای ابله هی بیا در مقابل خلیفه حفتر ترکیه رو بکوب. درکل عرضه هیچ کاری جز استعمار و حمایت اسمی از برخی کشورهای نفت خیز کاری بلد نیستید. اما در مقابل آمریکا و ترامپ مجبور به تسلیم هستید.و حتی مقابل اردوغان