گزارش موفقیت کشور در مقابله با کرونا در سازمان جهانی بهداشت / تبریک به ملت ایران

18/05/2020 05:28:00 ب.ظ

وزیر بهداشت در نشست ویدئوکنفرانسی مجمع سازمان جهانی بهداشت به تشریح اقدامات ایران در مقابله با کرونا پرداخت

وزیر بهداشت در نشست ویدئوکنفرانسی مجمع سازمان جهانی بهداشت به تشریح اقدامات ایران در مقابله با کرونا پرداخت

وزیر بهداشت اقدامات انجام شده در کشور جهت مقابله با کرونا را در نشست ویدئوکنفرانسی مجمع سازمان جهانی بهداشت ارایه کرد و گفت: گزارشی که در نشست سازمان جهانی بهداشت ارایه دادیم سرشار از موفقیت بود و این موفقیت را به ملت ایران و همه دست اندرکارانی که در این راستا کمک کردند تبریک می‌گویم.

وزیر بهداشت ادامه داد: در بیانیه ایران که در این نشست ارایه شد، حمایت خود را از سازمان جهانی بهداشت به عنوان سازمانی که می‌تواند در شرایط کنونی به عنوان حلقه وصل کشورها برای مبارزه با کووید-19 نقش آفرینی کند را اعلام کردیم و تضعیفی که متاسفانه از سوی آمریکایی‌ها در این سازمان اتفاق افتاده را محکوم کردیم.

نمکی با اشاره به گزارش مربوط به مدیریت کرونا در ایران که در نشست مذکور ارایه شد، گفت: مدیریت، کنترل و مهار این بیماری در کشور و در شرایط سخت تحریم‌ها را به عنوان دستاوردی بزرگ در سطح بین‌الملل بیان کردیم و این موضوع شامل دو فاز است؛ فاز اول که آمادگی کامل کشور در دفاع از هجمه اولیه بیماری در بیمارستان‌ها با همراهی کادر پزشکی و پرستاری و با همکاری مردم و مشارکت‌هایی که در این زمینه اتفاق افتاد و در فاز دوم نیز با استفاده از زیرساخت‌های سیستم مراقبت‌های بهداشتی اولیه کشور و فعالیت بهورزان، کادر بهداشتی کشور، مراقبین سلامت و سایر دستگاه‌هایی که به ما کمک کردند، به عنوان فاز حمله ما به ویروس و غربالگری این بیماری را و به عنوان یک دستاوردی که توانستیم در مرحله اول 78 میلیون نفر و در مرحله دوم 22 نفر را غربالگری کنیم، بیان کردیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

پرزیدنت ترامپ از بررسی طرحی برای تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد🔺پرزیدنت ترامپ از بررسی طرحی برای تامین بخشی از بودجه سازمان جهانی بهداشت خبر داد ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از احتمال تامین بخشی از بودجه سازمان_جهانی_بهداشت خبر داد و عنوان کرد که هنوز تصمیم نهایی در این‌باره گرفته نشده است. آمریکا یه احمق سر کار داره که بیشتر به آمریکا ضربه زده

روایت وزیر بهداشت از روزهای اول شیوع کرونا در ایرانروایت وزیر بهداشت از روزهای اول شیوع کرونا در ایران: در دو هفته اول شیوع بیماری شاید شبی ۱۵ دقیقه هم نمی‌خوابیدم، از تلخ‌ترین و ملال آورترین روزهای مدیریت بیماری همان روزهای نخستی بود که مدافعین سلامت در خط مقدم مبارزه با بیماری ماسک و دستکش نداشتند شبی 15 دقیقه بزرگوار؟ یه چیزی بگو بگنجه. مگه کرونا تموم شده که از خاطره هاش میگین؟ دروغگوی کثیف اولش میگفتی که کرونا نیست

مظنون نسل‌کشی در رواندا در فرانسه دستگیر شدوزارت دادگستری فرانسه اعلام کرده است که فلیسین کابوگا، یکی از بزرگترین مظنونان فراری در ارتباط با نسل کشی رواندا، در نزدیکی پاریس دستگیر شده است. ادعا می شود او بزرگترین حامی مالی افراط گرایان قوم هوتو بود که ۸۰۰ هزار نفر را در سال ۱۹۹۴ قتل عام کردند. ای حیوون وحشی اگه راست میگی خامنه‌ای را دستگیر و به دادگاه بین‌المللی تحویل دهید!! امیدوارم این مطلب رو مزدورا و بقول اخوندا، سربازان گمنام عمام زمان و بسیجی و‌..با دقت بخونن..گرچه احتمالا مزدورایی که .فتم اصلا فرصت فرار پیدا نمیکنن..اما ارباباشون‌ با هواپیما و..حتما ...ولی در آخر قول میدم تک تک مسولین و خانواده هاشون و..تک به تک جواب خواهند داد

سخت‌گیری در اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در ایستگاه‌های قطار فرانسهبا اینکه برخی از محدودیت‌ها در فرانسه برداشته شده اما این کشور مقررات سخت‌گیرانه‌ای را برای مقابله با شیوع کرونا اجرا می‌کند. از جمله ایستگاه‌های قطار در این کشور با رعایت سفت و سخت برخی مقررات کار خود را از سرگرفته‌اند.

آتش‌سوزی در آرامگاه استر و مردخای در همدان؛ 'ساختمان اصلی آسیب ندیده است'مقام‌های ایران می‌گویند آتش‌سوزی در آرامگاه استر و مردخای در شهر همدان 'بسیار محدود' بوده و ساختمان اصلی این بنای تاریخی 'آسیبی ندیده است.' دو روز پیش گزارش‌هایی درباره به آتش کشیدن این بنای تاریخی در حمله‌ای شبانه منتشر شد که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت و از سوی چند شخصیت و نهاد یهودی محکوم شد. بشاشی به اون دین و مذهبی که پیروان گوساله اش انتظار احترام از دنیا دارن ولی تو اوج بیشعوری به اعتقادات و مقدسات دیگران توهین و جسارت میکنن اخییییی ناراحت شدم. چرا ساختمون اصلی آتش نگرفت؟؟؟ خیلی دلم میخاد نبش قبرشون کنم بی بی سی عملا افتاده دست فرشگردی‌های کودن. بزرگ‌ترین شانس بقای جمهوری اسلامی مخالفان احمقش هستند.

تل آویو: سفیر چین در اسرائیل روز یکشنبه «مرده» در خانه اش پیدا شدبه گزارش رسانه‌‌های اسرائیل، پلیس در اطراف محل اقامت سفیر حضور دارد و از عبور و مرور افراد عادی جلوگیری می‌کند. کلا تیتر خبری رو بد بیان می‌کنی ها. ... مرده ؟؟ مگه گوسفنده؟؟ بی جان .. آدم یاد نوشته های تسنیم می افته 🙄 احتمالا در مورد داروی کرونا فضولی میکرده که کرونا گرفته و مرده. کشتنش بگید مریض بوده

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در ارایه گزارشی از نشست ویدئو کنفرانسی سازمان جهانی بهداشت با اعضای این سازمان و همچنین گزارش ارایه شده از سوی ایران در این نشست، گفت: پس از چند دهه، این اولین باری است که به دلیل شیوع بیماری کرونا، سازمان جهانی بهداشت به جای نشست اعضای این سازمان در سطح وزرا و روسای جمهور در ژنو، نشست خود را به شکل ویدئو کنفرانس برگزار کرد و ما نیز در این نشست مشارکت داشتیم و مواردی را بیان کردیم.نظرات بیشتر اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۹ واکنش چند سازمان یهودی در آمریکا به آتش‌زدن مقبره «استر و مردخای» مکان مقدس یهودیان ایران و جهان در شهر همدان مقبره استر و مردخای در شهر همدان محل زیارت یهودیان ایران و جهان است.به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم رونمایی از لباس مخصوص کادر درمانی در مقابله با کرونا، گفت: از اصلی‌ترین ارکان این حرکت ملی از اتاق اصناف، همکاران سازمان غذا و دارو و همکاران مهربان صدا و سیما که در این ایام همراه ما بودند.او در محله آنیه‌ق-سوق-سن در حومه پاریس دستگیر شد چگونگی شناسایی دفتر دادستان عمومی فرانسه و پلیس گفتند که آقای کابوگا با همدستی فرزندانش در آپارتمانی زندگی می کرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: در بیانیه ایران که در این نشست ارایه شد، حمایت خود را از سازمان جهانی بهداشت به عنوان سازمانی که می‌تواند در شرایط کنونی به عنوان حلقه وصل کشورها برای مبارزه با کووید-19 نقش آفرینی کند را اعلام کردیم و تضعیفی که متاسفانه از سوی آمریکایی‌ها در این سازمان اتفاق افتاده را محکوم کردیم. نمکی با اشاره به گزارش مربوط به مدیریت کرونا در ایران که در نشست مذکور ارایه شد، گفت: مدیریت، کنترل و مهار این بیماری در کشور و در شرایط سخت تحریم‌ها را به عنوان دستاوردی بزرگ در سطح بین‌الملل بیان کردیم و این موضوع شامل دو فاز است؛ فاز اول که آمادگی کامل کشور در دفاع از هجمه اولیه بیماری در بیمارستان‌ها با همراهی کادر پزشکی و پرستاری و با همکاری مردم و مشارکت‌هایی که در این زمینه اتفاق افتاد و در فاز دوم نیز با استفاده از زیرساخت‌های سیستم مراقبت‌های بهداشتی اولیه کشور و فعالیت بهورزان، کادر بهداشتی کشور، مراقبین سلامت و سایر دستگاه‌هایی که به ما کمک کردند، به عنوان فاز حمله ما به ویروس و غربالگری این بیماری را و به عنوان یک دستاوردی که توانستیم در مرحله اول 78 میلیون نفر و در مرحله دوم 22 نفر را غربالگری کنیم، بیان کردیم. آرتور استارک، ویلیام داراُف و مالکوم هوئنلین روسای سازمان‌های یهودیان در آمریکا در یک بیانیه مشترک به آتش‌‌سوزی مقبره «استر و مردخای» در شهر همدان ایران واکنش نشان دادند. وی افزود: همچنین عدالت در خدمت‌رسانی به مبتلایان کرونا در ایران را به اطلاع جهانیان رساندیم؛ به طوری که پیر و جوان و غنی و فقیر و اتباع سایر کشورها را به شکل رایگان درمان کردیم. کسانی که روزی به ریش ما می‌خندیدند و در رسانه‌هایشان مارا مورد تمسخر قرار می‌دادند زمانی که گرفتار این بیماری شدند دریافتند سرزمین ما با چه عظمتی در مقابل این هجمه ایستاد؛ البته ما برای گرفتاری هیچ قوم و ملتی خوشحال نمی‌شویم. وزیر بهداشت گفت: همچنین از سازمان جهانی بهداشت خواستیم که در تحریم‌های اعمال شده علیه کشور ما و کشورهای دیگر که ممکن است تهیه واکسن و دارو را مشکل کند، مداخله کند. آنها خواستار محکومیت جهانی علیه این اقدام در ایران شدند و از دولت ایران خواستند که از هرگونه اقدام اینچنینی پیشگیری کند. وی افزود: باید از ماماها و پرستارها و کلیه پرسنل بهداشتی درمانی و بقیه تیمی که در معالجه بیماران کووید19 تلاش می‌کنند، حمایت کنیم و باید از آنها حفاظت کنیم و حمایت‌های معنوی نیز از این عزیزان باید صورت گیرد. انتظار می رود فلیسین کابوگا بعد از تکمیل فرآیندهای لازم قضایی در فرانسه، به"آی آر ام سی تی" منتقل شود تا تحت محاکمه قرار گیرد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: گزارشی که ما در نشست سازمان جهانی بهداشت ارایه دادیم سرشار از موفقیت بود و این موفقیت را به ملت ایران و همه دست اندرکارانی که در این راستا کمک کردند چه در داخل وزارت بهداشت و چه خارج از وزارت بهداشت و به خصوص عزیزان رسانه‌ها تبریک می‌گویم. یک شاهد عینی به صدای آمریکا گفت که ماشین‌های آتش‌نشانی به سمت این مقبره رفته‌اند.. انتهای پیام .