گروهی از سربازان گینه می‌گویند که دولت را سرنگون کرده‌‌اند

15/06/1400 12:11:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سربازانی که روز یکشنبه ۱۴ شهریور در پایتخت گینه قیام کردند در تلویزیون دولتی گفتند که دولت و قانون اساسی این کشور در غرب آفریقا را منحل کرده و تمام مرزهای زمینی و هوایی آن را بسته‌اند.

به گزارش رویترز، هرچند، وزرات دفاع کشور اظهار می کند که حمله به کاخ ریاست جمهوری در کوناکری، پایتخت گینه را دفع کرده‌اند.

درگیری صبح روز یکشنبه در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری آغاز شد که به گفته چندین منبع، یک واحد ارتش ملی نخبه به رهبری مامادی دومبوی، لژیونر سابق فرانسوی، پشت این نا آرامی بود. ویدیو‌هایی که بعد از ظهر یکشنبه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و خبرگزاری رویترز قادر به تایید فوری آنها نبوده، نشان می‌دهد که آلفا کنده، رئیس جمهوری گینه، در اتاقی توسط نیروهای ویژه ارتش احاطه شده‌ است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پاكستان امشب پنجشير را بمباران دارد لطفاً صداي ملت بي صدا شويد به گوش جهان StandWithPanjshir

وزیر امنیت داخلی آمریکا: انتظار می‌رود که پذیرای بیش از ۵۰ هزار افغان باشیمآمریکا برای آن دسته از افغان‌هایی که طی ۲۰ سال گذشته به ارتش ایالات متحده و متحدانش در ناتو کمک کرده بودند ویزای ویژه مهاجرت صادر می‌کند. زنان و کودکان افغانستان از لشکر جهل وحشت طالبان می ترسند، باید کمک شوند کاش ما هم میتونستیم بریم...

هراس در کابل؛ ماجرای تیم زنان کریکت افغانستان که از ترس پنهان شده‌اند - BBC News فارسیاعضای تیم ملی زنان کریکت افغانستان در کابل مخفی شده‌اند، آن‌ها به دنبال بازگشت طالبان به قدرت در این کشور نگران امنیت و سلامت خود هستند.

سگ‌ها انسان‌ها را بیشتر از تصور مرسوم می‌فهمند | DW | 03.09.2021پژوهشی بین‌المللی نشان می‌دهد که سگ‌های خانگی می‌توانند احساسات صاحبان خود را بر اساس رفتارهای آنها پردازش کنند و این کارایی را در تعامل با انسان‌ها به کار برند.سگ‌های باهوش‌تر حتی وضعیت احساسی فرد را تشخیص می‌دهند. بعد تو دین کثیف اسلام سگ که وفادارترین موجود هست نجسه

اپل انتشار ابزار محافظت از کودکان در فضای مجازی را به تاخیر انداختصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تصاویری از تخلیه پناهجویان افغان و آفریقایی از چادرهایشان در پاریسحدود ۵۰۰ پناهجو از روز چهارشنبه در مقابل ساختمان فرمانداری «ایل دو فرانس» چادر زده بودند تا از مقامات فرمانداری بخواهند به وضعیت اسکان آنها رسیدگی کنند. شمار این پناهجویان و افراد بی‌خانمان طی روزهای بعد به هزار نفر افزایش یافته بود.

بازداشت یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ در یمن هنگام بازگشت از ایرانمنابع امنیتی دولت قانونی یمن، روز شنبه، 4 سپتامبر اعلام کردند، نیروهای امنیت مرزی این کشور هفته گذشته « حسنعلی یحیی العماد» یکی از فرمادهان حوثی و بندازیدش برای همیشه تو زندان و کلید زندان را هم بندازید دور! مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوری_اسلامی