گروه هفت از ایران خواست شهروندان دو تابعیتی را فورا آزاد کند

15/02/1400 11:10:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Newsletter, روسیه

🔺 گروه هفت از ایران خواست شهروندان دو تابعیتی را فورا آزاد کند ایران چندین شهروند دو تابعیتی، از جمله شهروندان آمریکایی و بریتانیایی، را بازداشت کرده است. بسیاری می‌گویند که ایران با اهداف سیاسی و امتیازگیری از غرب، دست به چنین اقداماتی می زند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageآنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا (پایین، راست) در کنار همتایان خود از کشورهای بریتانیا، آلمان، ژاپن، کانادا، ایتالیا، فرانسه و همچنین جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپاوزیران خارجه «گروه هفت» خواستار آزادی همه شهروندان خارجی و دوتابعیتی زندانی در ایران شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در روز چهارشنبه ۱۵ اسفند، وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان، موسوم به «گروه هفت»، در پایان نخستین اجلاس حضوری خود پس از دو سال که در لندن برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای از ایران خواستند همه شهروندان خارجی و دو تابعیتی‌هایی را که به طور «خودسرانه» زندانی کرده است، آزاد کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آخرین وضعیت حمید نوری در زندان سوئد از زبان فرزندش- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Listen to them البته ایران بازارخوبی برای فروش تسلیحات وتولیدات کشورهای گروه هفت وروسیه وچین است.کافیه که گروه هفت وچین وروسیه حکومت اسلامی ایران را کمک نکنند ،این رژیم توسط خودمردم سقوط خواهدکرد.. گروه هفت هیچ گروه هفتصد هم باشید فایده ندارد.چون دولتهای به اصطلاح مدعی شعور و دموکراسی تاجران قدرت و کاسبانی متظاهر هستند که جان انسانها برایشان ارزشی ندارد فقط بفکر منافع خود شعار میدهند.وای بر ما که با انتخاب نادرست بردگان اربابان ننگین دنیا شدیم.و قرار نیست دنیا تغییر کند

شهروندان دو تابعیتی غلط کردن اومدن ایران که دستگیر شن ما هم الاغیم و نمبدونیم این سناریوها برای باز کردن مسیر باج خواهی توسط جمهوری اسلامی بوده وگرنه یابو هم میدونه نباید برگرده تو کشوری که اخوندای وحشی توش لونه کردن این رژیم_جنایتکار زبان ملایم را نمیفهمد باید افسارشان را کشید مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

چشم

انتقاد گروه ۷ از وضعیت حقوق بشر در ایران: زندانیان دو تابعیتی را آزاد کنید«اقدامات اخیر ایران تحولاتی بسیار جدی بوده و موجب نگرانی عمیق است. این اقدامات هیچ گونه توجیه غیرنظامی باورپذیری ندارند و پیامدهای بسیار خطرناکی خواهند داشت.» سعی کنید تا نفوذی هاتون هستن جاسوس های لو رفته رو آزاد کنید،تا چن وقت دیگه نفوذی ها با جاسوس ها هم سلولی میشن واقعا حقوق بشر در امریکا رایت میشه روزانه چندین نفر رنگین پوست در امریکا توسط پلیس و یا نژاد پرست‌ها کشته میشن در ایران هرکس بازداشت و محبوس شده -چه تابعیتی و چه غیر تابعیتی-بر اساس قوانین قضائی ایران محاکمه و محکوم شده بنابر این مجازات قانونی محکومان -چه تابعیتی چه غیر تابعیتی- به گروه 7 ربطی ندارد و بهتر است فضولی نکنند مگر ایران در مورد احکام قضائی این کشورها دخالت می کند؟

کشورهای عضو گروه هفت از ایران خواستند زندانیان دوتابعیتی و خارجی را آزاد کندوزیران خارجه و توسعه هفت کشور صنعتی جهان، موسوم به « گروه هفت »، از جمهوری اسلامی خواستند زندانیان دو تابعیتی و خارجی را که به طور خودسرانه بازداشت کرده، آزاد کند. چشم...رهبر اطاعت امر کرد... 7 کث خول لیبرالیی منم بازداشت کرده بودن به عنوان جقی عظم بمولا ویروس_چینی_زوریه_امتحانات_حضوریه

آلمان یک گروه اسلامی مظنون به پیوند با تروریسم را غیرقانونی اعلام کردکمک‌های جمع‌آوری شده به دست این گروه برای تأمین مالی تروریسم و پشتیبانی پولی از گروه‌های شبه نظامی مانند «جبهه نصرت» سوریه که به «هیئت تحریر شام» تغییر نام داده، جنبش فلسطینی حماس در نواز غزه و نیز گروه شورشی شباب در سومالی استفاده شده است. اروپا هی کوتاه بیاد همین گروههای تروریستی اسلامی مورد حمایت ایران پدرش در میارن

خونتای میانمار اپوزیسیون را گروه تروریستی اعلام کرد | DW | 09.05.2021حاکمان میانمار 'دولت اتحاد ملی' که در رقابت با کودتای نظامی در این کشور ایجاد شده را یک گروه تروریستی اعلام کرد. مخالفان کودتای نظامی اخیرا در میانمار اعلام کردند که یک نیروی مسلح دفاع مردمی ایجاد می‌کند.

نشست گروه هفت: ایران زندانیان خارجی و دوتابعیتی را آزاد کند | DW | 06.05.2021وزرای خارجه هفت کشور صنعتی جهان (G7) در اولین جلسه حضوری خود پس از دو سال چین را به نقض حقوق بشر متهم کردند، نگرانی خود را از تجاوزات روسیه علیه اوکراین ابراز داشتند و از ایران خواستند زندانيان_دوتابعيتى را آزاد کند. ایران ؟ اگر خودش هم از دست اِشغالگران جنایتکار و دُزد و فاسدی ، که همواره شماها حمایتشان می کنید ، رها شود ، مطمئن باشید ملتش زندانها را به مکانهایی برای عبرت از جنایت و فساد حکومتی تبدیل خواهند کرد. پس بیائید و به جای این شعارهای تکراری ، همکاری با جنایتکاران را به اتمام برسانید حسب اعلان برخی مراتب جهت حصول اطمینان اصلاح می گردد منافق‌تر از این غربی ها ندیدم. وزیر خارجه امریکا برای افغانستانی که در ازادی مطبوعات رتبه ۱۲۰ داره ابراز نگرانی کرد اما در مورد رژیم اخوندی که رتبه ته لیست ۱۷۴ رو داره یک کلام نگفت و خفه خون محض بود

Share via Email Print this page آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا (پایین، راست) در کنار همتایان خود از کشورهای بریتانیا، آلمان، ژاپن، کانادا، ایتالیا، فرانسه و همچنین جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وزیران خارجه «گروه هفت» خواستار آزادی همه شهروندان خارجی و دوتابعیتی زندانی در ایران شدند.هفت کشور صنعتی با یادآوری پشتیبانی عمیق خود از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کار «نظارت بر پایبندی ایران به تعهدات پادمان مربوط به ان‌پی‌تی و همچنین سایر تعهداتش» گفته‌اند که احیا و اجرای کامل برجام «زمینه را برای رفع بیشتر نگرانی‌های منطقه‌ای و امنیتی» و از جمله برای «حمایت از نظام منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای» فراهم می‌کند.، آزاد کند.به گفته وزارت کشور آلمان، گروه انصار اینترنشنال در این کشور در مجموع ۹ زیرمجموعه یا تشکیلات وابسته دارد که از جمله آنها «کمیته اطلاعات و مشاوره سومالی» در دارمشتات، بنیاد انیس بن حتیره، فوتبالیست تونسی‌تبار در برلین و نیز «انجمن امداد دبلیو.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در روز چهارشنبه ۱۵ اسفند، وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان، موسوم به «گروه هفت»، در پایان نخستین اجلاس حضوری خود پس از دو سال که در لندن برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای از ایران خواستند همه شهروندان خارجی و دو تابعیتی‌هایی را که به طور «خودسرانه» زندانی کرده است، آزاد کند. ایران چندین شهروند دو تابعیتی، از جمله شهروندان آمریکایی و بریتانیایی، را بازداشت کرده است. ما از ایران می‌خواهیم همه فعالیت‌های موشکی بالستیک مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ (شورای امنیت) را متوقف کرده، از اقدامات بی‌‌ثبات‌کننده خودداری کند و در تقویت ثبات منطقه‌ای و صلح نقشی سازنده داشته باشد. بسیاری می‌گویند که ایران با اهداف سیاسی و امتیازگیری از غرب، دست به چنین اقداماتی می زند. وزیران گروه هفت همچنین از ادامه نقض حقوق بشر در ایران، از جمله در موارد مربوط به حق مردم در برگزاری آزادانه تجمعات مسالمت‌آمیز، آزادی مذهب و اعتقاد و آزادی بیان عمیقا ابراز نگرانی کردند. وزیر خارجه آمریکا: خبر مبادله زندانیان دقیق نیست؛ اولویتی بالاتر از آزادی شهروندان آمریکایی در ایران نیست وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا در کنفرانس خبری مشترک در لندن از مقامات جمهوری اسلامی خواستند که اتباع آنها را به شکل خودسرانه و غیر قانونی در زندانهای ایران به سر می برند هرچه زودتر آزاد کنند. مقامات آمریکا و کشورهای هم‌پیمانش همواره ایران را به حمایت و تأمین مالی این گروه‌ها متهم می‌کنند. مرکز حقوق بشر ایران این هفته گزارش داد در حال حاضر ۱۲ شهروند اروپایی در ایران در زندان به سر می‌برند.

به گفته دیده‌بان حقوق بشر بیشتر این‌ افراد شهروندان دوتابعیتی هستند که خودسرانه بازداشت شده‌اند.» ما در مورد تداوم نقض حقوق بشر و آزارها در ایران، از جمله تضییع حق آزادی اجتماعات مسالمت‌آمیز، آزادی تشکل‌ها، آزادی مذاهب و باورها و آزادی بیان به شدت نگران هستیم. کشورهای گروه هفت از ایران خواستند با پرهیز از اقدام‌های تنش‌زا، فضای مناسب برای ادامه گفت‌وگوها را حفظ کند. علاوه بر نازنین زاغری و انوشه آشوری شهروندان ایرانی-بریتانیایی، در حال حاضر افرادی چون مراد طاهباز، عماد شرقی، سیامک نمازی و پدرش باقر نمازی، شهروندان ایرانی-آمریکایی، احمدرضا جلالی پژوهشگر ایرانی-سوئدی، مسعود مصاحب شهروند اتریشی‌-آلمانی، و کامران قادری شهروند ایرانی‌-اتریشی از جمله این زندانیان هستند. پیشتر، ۱۴ اردیبهشت، وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا در کنفرانس خبری مشترک در لندن از مقامات جمهوری اسلامی خواستند که اتباع آنها را به شکل خودسرانه و غیر قانونی در زندانهای ایران به سر می برند هرچه زودتر آزاد کنند.» در این بیانیه با انتقاد از رفتار جمهوری اسلامی با شهروندان دو تابعیتی گفته شده است: «برخی شهروندان خارجی و دو تابعیتی و مدافعان حقوق بشر با دستگیری خودسرانه، بازداشت و مجازات طولانی مدت زندان روبرو شده‌اند و باید آزاد شوند. به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ گروه هفت همچنین از چین خواست به حقوق بشر و آزادی های بنیادین، احترام بگذارد. این بیانیه با اشاره به اینکه احیا و اجرای کامل برجام می‌تواند زمینه را برای رسیدگی به سایر نگرانی‌های امنیتی و منطقه‌ای مرتبط با سایر رفتارهای جمهوری اسلامی فراهم کند، حمایت مالی و نظامی تهران از «نیروهای نیابتی و بازگیران مسلح غیر دولتی» را محکوم کردند. گروه هفت که روز چهارشنبه به نشست سه روزه خود در لندن پایان داد، همچنین نسبت به تجاوزات روسیه ابراز نگرانی کرد. اعضای این گروه در بیانیه پایانی خود خواستار پایبندی چین به تعهدات بین‌المللی شده و گفتند که «به شدت نگران» نقض حقوق بشر و بدرفتاری دولت پکن با اقلیت مسلمان اویغور در استان‌های سین‌کیانگ و تبت هستند.

خبرهای بیشتر .