گروه «آبا» پس از ۴ دهه با «سفر» بازگشت

14/08/1400 02:34 ب.ظ

گروه «آبا» پس از ۴ دهه با «سفر» بازگشت جزئیات بیشتر🔽

«آبا»، گروه موسیقی پاپ سوئدی تقریبا ۴۰ سال پس از توقف فعالیت هنری مشترک، آلبوم جدید خود را به اسم «سفر» روانه بازار کردند. آن‌ها قرار است یک کنسرت «آواتار دیجیتال» در لندن برگزار کنند.«سفر» نیمه‌شب پنجشنبه در سراسر جهان منتشر شد و طرفداران قدیمی این گروه را خوشحال کرد.

«سفر» نیمه‌شب پنجشنبه در سراسر جهان منتشر شد و طرفداران قدیمی این گروه را خوشحال کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

محمد قاسم هو المرشح المثالي للإمام المهدي. رأى محمد قاسم النبي محمد صلى الله عليه وسلم مرات عديدة في أحلامه. في أحلام قاسم ، شارك النبي محمد صلى الله عليه وسلم رسائل مهمة للأمة الإسلامية.

یک هیئت طالبان به ایران سفر می‌کندیک هیئت از گروه طالبان به زودی به ایران سفر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

تسهیل به اشتراک‌گذاری استوری، قابلیتی جدید در اینستاگراماینستاگرام پس از راه اندازی استیکرهای لینک در هفته گذشته، استیکر جدیدی به نام«ادد یورز» ویژه استوری‌ها راه‌اندازی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد از

طی سال گذشته 12 روزنامه‌نگار در افغانستان کشته شدندکمیته مصونیت خبرنگاران افغان اعلام کرده است که از ماه نوامبر سال 2020 تا کنون 12 روزنامه‌نگار در افغانستان به‌قتل رسیده‌اند که یک مورد آن پس از تسلط طالبان

حقوق معوقه معلمان افغانستان؛ یونیسف طالبان را دور می‌زند و حمایت مستقیم می‌کندحقوق معوقه معلمان افغانستان؛ یونیسف طالبان را دور می‌زند و حمایت مستقیم می‌کند جزئیات بیشتر🔽

انتشار نتایج یک تحقیق؛ کدام‌یک مصونیت بیشتری ایجاد می‌‌کند: واکسیناسیون یا ابتلا🔺مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا پس از بررسی تعداد زیادی از مطالعات تحقیقاتی و داده‌های منتشر نشده خود، برای نخستین‌بار گزارشی را منتشر کرد که در آن ایمنی حاصل از واکسیناسیون با ایمنی طبیعی پس از ابتلا به کرونا مقایسه شده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

حذف تصاویر همکاران افغان نیروهای آمریکایی از سایت پنتاگونوزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون»، با هدف پنهان کردن عکس و ویدیوهای آن تعداد از افغان‌های آسیب پذیر که با نیروهای آمریکایی در گذشته همکاری کردند، هزاران عکس و

«آبا»، گروه موسیقی پاپ سوئدی تقریبا ۴۰ سال پس از توقف فعالیت هنری مشترک، آلبوم جدید خود را به اسم «سفر» روانه بازار کردند. آن‌ها قرار است یک کنسرت «آواتار دیجیتال» در لندن برگزار کنند.

اجنتا، بنی، بیورن، آنی-فرید که مخفف ABBA را تشکیل می‌دهند از زمان جدایی خود در سال ۱۹۸۲، یک سال پس از انتشار آخرین آلبومشان با نام «بازدیدکنندگان» هیچ ترانه مشترک جدیدی را منتشر نکرده‌اند.

«سفر» نیمه‌شب پنجشنبه در سراسر جهان منتشر شد و طرفداران قدیمی این گروه را خوشحال کرد.

امیلی دولائر، از هواداران گروه «آبا» که برای گوش کردن آهنگها به مناسبت انتشار آلبوم جدید در مهمانی ای در استکهلم شرکت کرده می گوید: «به نظر نمی‌رسد قدیمی باشد، به نظر نمی‌رسد که ۴۰ سال پیش باشد.»

پس از سال‌ها گمانه زنی سرانجام گروه در ماه سپتامبر گذشته همکاری مجدد خود را اعلام کرد و تک ترانه‌های «من هنوز به تو ایمان دارم» و «من را ساکت نکن» را منتشر کردند.

گروه موسیقی «آبا» پس از چهار دهه آلبوم جدید منتشر می‌کند

۱۰ ترانه «سفر»، تمام آن چیزی نیست که گروه ارائه خواهد کرد. آن‌ها همچنین در کنسرتی در لندن در ماه مه آینده از آواتارهای دیجیتالی (تصاویر نمادین) موسوم به «آباتار» که شبیه آن‌ها در سال ۱۹۷۹ است رونمایی خواهند کرد.

هولوگرام‌ها (شمایل مجازی) محصول یک طرح چند ساله هستند که با مشارکت شرکت جلوه‌های ویژه جورج لوکاس، خالق جنگ ستارگان طراحی شده است.

اعضای گروه آبا در سال ۱۹۷۴ زمانیکه برنده یوروویژن شدندگروه «آبا» در سال ۲۰۱۸ شایعات مربوط به بازگشتشان به استودیو و ضبط دو آهنگ جدید را تایید کرده بود. آن‌ها تلاش بسیاری کرده بودند که برنامه‌هایشان پنهان باقی بماند.

بنی اندرسون که اکنون ۷۴ ساله است هنگام اعلام انتشار آلبوم توضیح داد: «اول تنها دو آهنگ بود و بعد گفتیم، خب شاید باید چند آهنگ دیگر نیز بسازیم.» وی تاکید کرد که اعضای دیگر گروه هم تایید کردند و به این ترتیب آلبوم جدید کلید خورد.

ترانه‌های ملکه رقصان و واترلو از کارهای شاخص و به یادماندنی این گروه عنوان می‌شود به طوریکه ترانه واترلو در سال ۱۹۷۴ برنده رقابت یوروویژن آن سال شد.