گروه‌های تحت حمایت ایران در سوریه پایگاههای خود را تخلیه می‌کنند

06/01/2020 07:46:00 ب.ظ

سوریه, آمریکا

گروه‌های تحت حمایت ایران در سوریه پایگاههای خود را تخلیه می‌کنند

06.01.2020دیرالزور/ محمد میستو/ خبرگزاری آناتولیبه گزارش خبرنگار"آناتولی" به نقل از منابع موثق در سوریه، در پی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران ایران، نیروهای تحت حمایت این کشور در غرب فرات برای فرار از آمریکا اکثر پایگاههای خود را تخلیه کرده و در مناطق مسکونی مخفی شده‌اند.

این گروه‌ها بیشتر پایگاههای خود در شهرستان‌های البوکمال و میادین سوریه را تخلیه کرده و در مناطق مسکونی مستقر شده اند. همچنین اعضای این گروههای مسلح تلاش می کنند تا یکجا جمع نشوند.از سوی دیگر نیروهای آمریکایی در شرق فرات با احداث پایگاههای جدید دیده‌بانی و افزایش فعالیت‌های گشت‌زنی، تدابیر امنیتی خود در منطقه را افزایش داده‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

ائتلاف تحت امر آمریکا از 'وقفه' در جنگ علیه داعش در عراق خبر دادائتلاف تحت امر آمریکا در عراق اعلام کرد که این ائتلاف فعالیت‌های آموزشی و پشتیبانی از نیروهای عراق ی را به دلیل حملات موشکی مداوم به پایگاه‌هایش در عراق متوقف کرده است

هشدار آمریکا به شهروندانش در مراکش در پی تحولات عراقهشدار آمریکا به شهروندانش در مراکش در پی تحولات عراق در پی حمله واشنگتن به کاروان حشد شعبی، سفارت آمریکا در مراکش نگران از واکنش گروه‌های مقاومت به شهروندانش در این کشور هشدار داد که هوشیاری‌ خود را حفظ کنند. آمریکا حتی تو کشورشم باید بترسه ماهم فالوت میکنیم تابه خده سابقت برگردی

اعلام گام نهایی کاهش تعهدات برجامیجمهوری اسلامی ایران در گام پنجم کاهش تعهدات خود، آخرین مورد کلیدی از محدودیت های عملیاتی خود در برجام، یعنی «محدودیت در تعداد سانتریفیوژها» را کنار می گذارد.

چین: ایران مجبور است تعهدات خود در توافق هسته‌ای را کاهش دهدسخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که ایران مجبور است تا تعهدات خود به توافق هسته‌ای 2015 را کاهش دهد. - خبرگزاری آناتولی

تهدید و رجز خوانی جدید ترامپ علیه ایرانتهدید و رجز خوانی جدید ترامپ علیه ایران: *۵۲ سایت را در ایران در نظر داریم که در صورت اقدام ایران علیه آمریکا ، به آنها حمله خواهد شد *اهدافی که برای حمله در نظر گرفته‌ایم بعضی به شدت سطح بالا و برای ایران و فرهنگ ایرانیان بسیار مهم هستند تَرامپ تهدید کرده که اگر ایران انتقام خون قاسم_سیلمانی را از ما بگیرد، امریکا ۵۲ مکان (به یاد گروگانهای امریکایی) از جمله تاریخی و فرهنگی ایران را بمباران می‌کند. منم فتوا میدهم ۱ +۲۹۰ نقطه حساس آمریکا را بزنند. ۲۹۰ به یاد کشته‌شدگان هواپیمای ایرباس آ-۳۰۰ و ۱ هم برای حاج‌ قاسم دودول ایران رو هم بهتون نمیدیم که بخورید ... نه اینکه نتونین ... یادت باشد وهرگزیادت نرود ما انتقام خواهیم گرفت وتو حرامزاده قمارباز بیشترین غلط کردن خواهی افتاد لازم باشد جلو سگهای گرسنه میاندازیمت حداقل گند دهانت را بیشتر منتشرنکن تا بیشتر عقوبتت نکنیم تووافرادتروریستت از مرگ میترسید اما ما مرگ رادراغوش میگیریم بدان با چه کسانی طرفی

ترامپ: 52 هدف ایرانی شناسایی شده اگر تهران حمله‌ای کند آنها را خواهیم زددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحه آمریكا اعلام کدر در صورتی که ایران تهدیدات خود را عملی کرده و مارا ازشهادت هراسی نیست. حیات ما در شهادت است. نابودتان میکنیم! چرت نگو با تهدیدات اخیر ترامپ ایران جرات حمله به منافع دولت امریکا در هیچ کجای دنیا ندارد . احتمال داردبه منافع خود آقای ترامپ از جمله شرکت‌های و یا هتل ها یا زمین های گلف حملات محدود تروریستی بکند تا عابروی ازدست رفته خود را حفظ کنند.ولی ترامپ زرنگ‌تر از این حرفهاست.راهی پیدا میکند..

گروه‌های تحت حمایت ایران در سوریه برای فرار از آمریکا اکثر پایگاههای خود را تخلیه کرده و در مناطق مسکونی مخفی شده‌اند.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ائتلاف تحت امر آمریکا در عراق اعلام کرد که این ائتلاف فعالیت‌های آموزشی و پشتیبانی از نیروهای عراقی را به دلیل حملات موشکی مداوم به پایگاه‌هایش در عراق متوقف کرده است.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در پی حمله جنایتکارانه آمریکا به کاروان حشد شعبی و شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، معاون حشد شعبی عراق، سفارت واشنگتن در مراکش به شهروندان آمریکایی مقیم این کشور هشدار داد.به گزارش ایلنا، دولت جمهوری اسلامی طی بیانیه ای گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را اعلام کرد.

06.01. حملات مکرر موشکی طی دو ماه گذشته مرگ نیروهای امنیتی عراقی و آمریکایی را به دنبال داشته است.2020 دیرالزور/ محمد میستو/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرنگار"آناتولی" به نقل از منابع موثق در سوریه، در پی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران ایران، نیروهای تحت حمایت این کشور در غرب فرات برای فرار از آمریکا اکثر پایگاههای خود را تخلیه کرده و در مناطق مسکونی مخفی شده‌اند. آمریکا پیش از این هم به شهروندانش در لبنان توصیه کرده بود که در پی تحولات عراق جوانب احتیاط را در نظر بگیرند. این گروه‌ها بیشتر پایگاههای خود در شهرستان‌های البوکمال و میادین سوریه را تخلیه کرده و در مناطق مسکونی مستقر شده اند.   انتهای پیام. همچنین اعضای این گروههای مسلح تلاش می کنند تا یکجا جمع نشوند. در صورت رفع تحریم ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود می باشد.

از سوی دیگر نیروهای آمریکایی در شرق فرات با احداث پایگاههای جدید دیده‌بانی و افزایش فعالیت‌های گشت‌زنی، تدابیر امنیتی خود در منطقه را افزایش داده‌اند. انتهای پیام. آمریکا روز گذشته به کاروان حامل فرماندهان حشد الشعبی واقع در شمال بغداد حمله کرده بود که در پی آن 6 نفر کشته شدند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد که 52 نقطه در ایران را که برخی از آنها از اهمیت بالایی برای ایران و فرهنگ ایرانی دارند هدف قرار می‌دهند. گفتنی است رژیم بشار اسد با کمک گروه‌های تحت حمایت ایران و روسیه در نوامبر سال 2017 به اشغال گروه تروریستی داعش در غرب دیرالزور پایان داده و کنترل این بخش شهر را به دست گرفته بود. گروه‌های خارجی ترویستی تحت حمایت ایران که تبدیل به نیروی زمینی رژیم اسد در سوریه شده‌اند بیشتر در شهر دیرالزور در مرز سوریه با عراق حضور دارند.

گروه‌هایی از اتباع کشورهای ایران، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان در دیر‌الزور که عرب‌های سنی در این شهر زندگی می کنند، از سوی سپاه پاسداران ایران مدیریت می شوند. .