گروسی: نصب دوربین‌های نظارتی آژانس در تاسیسات کرج ضروری است

20/09/1400 05:59:00 ب.ظ

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید تا زمانی که تاسیسات نظارتی این نهاد بین‌المللی در ایران فعال نباشد، آژانس نمی‌تواند در خصوص وضعیت برنامه هسته‌ای ایران برآورد دقیقی ارائه دهد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید تا زمانی که تاسیسات نظارتی این نهاد بین‌المللی در ایران فعال نباشد، آژانس نمی‌تواند در خصوص وضعیت برنامه هسته‌ای ایران برآورد دقیقی ارائه دهد. رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید پیشرفت‌های ایجاد شده در برنامه هسته‌ای ایران نگران کننده است و عدم همکاری‌های ایران با این نهاد بین‌المللی اجازه بازرسی صحیح از برنامه‌های هسته‌ای را نمی‌دهد.

آقای گروسی در گفتگو با شبکه الجزیره همچنین نسبت به نبود دوربین‌های نظارتی آژانس در تاسیسات ساخت سانتریفیوژ کرج ابراز نگرانی کرد و افزود: «ما نمی‌دانیم چه اتفاقی در تاسیسات کرج می‌افتد و این یک مشکل جدی است و به همین دلیل ما نمی‌توانیم گزارش دقیقی در این خصوص به دیپلمات‌هایی که در وین در حال مذاکره هستتد، ارائه دهیم.»

او همچنین بار دیگر از ایران خواست که در خصوص یافت مواد هسته‌ای در برخی از اماکن جدید به آژانس توضیح دهد. مدیر کل آژانس همچنین بار دیگر تاکید کرد که نصب دوربین‌های نظارتی در تاسیسات کرج ضروری است. او در ادامه در پاسخ به اظهارات مقام‌های ایرانی که گفته بودند کارگاه کرج ارتباطی به برنامه هسته‌ای ایران ندارند گفت: «من نمی‌گویم حرفی که مقام‌های ایرانی می‌زنند نادرست است، اما به هر حال در آنجا سانتریفیوژهایی ساخته می‌شود که در نهایت برای غنی‌سازی اورانیوم مورد استفاده قرار می‌گیرند.» headtopics.com

ضروری تر اینه که شما سرت رو از آخور امریکا و اسرائیل بیرون بیاری و مستقل و علمی و فنی اظهار نظر کنی .

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

بیا از آفتابه خونه ما هم گزارش بگیر بده ارباباهای صهیونیستت .. جاسوس در لباس کارشناس! پس چرا به رژيم آپارتايد صهيونيستى اسرائيل براى حمله تروريستى به آن مركز اعتراض نمى كنيد؟؟!!

گروسی: به دنبال توافق با ایران برای نصب مجدد دوربین در تاسیسات کرج هستیمگروسی: *به دنبال توافق با ایران برای نصب مجدد دوربین در تاسیسات کرج هستیم *برخی از موضوعات مانند وجود مواد هسته‌ای در مکان‌های غیرمجاز نیازمند ارائه توضیحات از سوی تهران دارد *باید وضعیت ایران را ارزیابی کنیم *برنامه هسته‌ای این کشور بسیار رشد کرده انقدر لفتش بدید که جمهوری اسلامی از شورتش یه بمب اتم در بیاره بگه گروسی گروسی امشب بیا عروسی سلام شما نگران ساخت بمب اتم هستی یا پیشرفت هسته ای ایران ؟ فکر می کنم بدنبال دومی هستی که مبادا ایران رشد کند .

چندین نفر در انفجار «انبار مهمات» اردوگاه فلسطینان در جنوب لبنان کشته و زخمی شدندیک مقام نظامی لبنان ادعا کرده که انبار در اختیار گروه حماس بوده است. در مقابل یک مقام فلسطینی اردوگاه وجود هر نوع مهمات در این انبار را رد کرده است.

جریمه چند هزار یورویی در انتظار واکسینه نشده‌ها در اتریشکودکان زیر ۱۴ سال، زنان باردار در کنار بهبودیافتگان از کرونا (تا ۶ ماه پس از بهبودی) و افرادی که از مشکلات سلامتی خاص در رنجند از این قاعده مستثنی خواهند بود.

وقوع انفجارهای شدید در زاغه سلاح‌ و مهمات «حماس» در جنوب لبنانخبرگزاری رویترز به نقل از منابع فلسطینی از وقوع انفجارهای شدیدی در یک انبار مهمات و سلاح متعلق به گروه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در شهر صور در جنوب

خطیب‌زاده: خبرهای بهتری در حوزه خنثی‌سازی تحریم‌ها در راه استسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ان‌شاءالله در روزهای آتی در حوزه خنثی سازی تحریم‌ها خبرهای بهتری در راه خواهد بود. اراجیفی بیش نیست صرفا برای کنترل روانی بازار ارز و غیره وضعیت خیلی بدتر از چیزیه که بشه تصور کرد خوب خوش به حال حزب‌الله سوریه و همگی مفتخورهای جمهوری کثیف اخوندی این مقام عظمای با خودش چند چندِ؟؟! مگه نمیگید مذاکرات هسته‌ای ربطی به دولت‌ها نداره؟! پس این چه بامبولی که نظام جهل و جنایت با روی کار آمدن گماشته ولی فقیه(رئیسی قاتل) داره درمیاره؟!!

سه انفجار پی در پی داعش در کابل کشته و مجروح برجای گذاشتداعش مسئولیت هر سه انفجار را پذیرفته و اعلام کرده است که هدف انفجارها مینی‌بوس‌های حامل «شیعیان» بوده و «ده‌ها کشته و زخمی» شده‌اند.