گروسی عازم تهران شد؛ لحظاتی حیاتی است اما نتیجه مثبت ممکن است

13/12/1400 07:59:00 ب.ظ

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو با مقامات ایران راهی تهران شد. آقای گروسی در آستانه سفر خود گفته اکنون در لحظه‌ای حیاتی به سر می‌بریم اما رسیدن یک نتیجه مثبت برای همه ممکن است. اخبار_ایران

آقای گروسی با انتشار تصویری در توییتر خود نوشت که برای ملاقات با مقامات ایران و گفتگو درباره...

آقای گروسی با انتشار تصویری در توییتر خود نوشت که برای ملاقات با مقامات ایران و گفتگو درباره سوالات مهم و برجسته عازم ایران هستم. مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داده است که اکنون در لحظاتی حیاتی به سر می‌بریم اما یک نتیجه مثبت برای همه ممکن است.

در دو روز گذشته گزارش‌های ضد و نقیضی درباره نتایج مذاکرات احیای برجام بین ایران و طرف‌های غربی در رسانه‌ها و از سوی طرف‌های مذاکره کننده منتشر شده است. در روز پنج‌شنبه، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در وین در جمع خبرنگاران گفته بود که مذاکرات به مرحله‌ای که رسیده که احتمال شکست آن بسیار اندک است.

امروز هم استفانی القاق، رئیس اداره خاورمیانه وزارت خارجه بریتانیا تصویری از دیدار علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران با نمایندگان سه کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه و آلمان منتشر کرد و نوشت: «رسیدن به توافق ممکن است، اما قطعی نیست. ما نباید فرصت را پیش از بسته شدن دریچه دیپلماتیک از دست بدهیم. ما باید هم‌اکنون چند متر باقی‌مانده را نیز طی کنیم.» headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رافائل گروسی فردا به تهران سفر می‌کندمدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز شنبه به تهران سفر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

گروسی شنبه به تهران می‌آید/ احتمال رفع یکی از موانع مهم مذاکرات وینگروسی شنبه به تهران می‌آید احتمال رفع یکی از موانع مهم مذاکرات وین *رافائل گروسی روز شنبه به تهران سفر خواهد کرد و با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار می‌کند *به‌نظر می‌رسد روند تعاملات ایران و آژانس بگونه‌ای محسوس رو به بهبودی است

محمد بن سلمان: بهتر است اختلافات با تهران را حل کنیممحمد بن سلمان: *بهتر است اختلافات با تهران را حل کنیم *نه ما توان رهایی از ایران داریم ‌و نه ایران توان رهایی از ما دارد *در ۴ ماه گذشته گفت وگوهایی با ایران انجام داده‌ایم *باید راه هایی پیدا کنیم که توان همزیستی داشته باشیم باریکلا... داری عاقل میشی... نگران نباش بعد از اختلافات هستن كسانيكه دوباره از سفارت شما برن بالا و روابط و حسنه تر كنن!!!! یعنی هنوز نمیدونه بقایتان در دشمنی با کشورهای منطقه و بحران‌زایی است!

آتش سوزی در نیروگاه زاپروژیا/کی‌یف: ایمنی برقرار شده است/تماس‌های تلفنی گروسی و بایدن با زلنسکیخبرگزاری فرانسه به نقل از مدیر نیروگاه هسته ای 'زاپروژیا' گزارش داد که ایمنی در این نیروگاه هسته‌ای پس از وقوع آتش سوزی بزرگ در ساختمان اداری نزدیک رآکتورهای هسته‌ای آن برقرار شده است. خدایی از ایسنا ماله کش تر وجود نداره مادر جنده خجالت میکشی بگی روسیه حمله کرده و باعث آتش سوزی شده؟

دور زدن طرح «صیانت» با اینترنت ماهواره‌ای استارلینک امکان‌پذیر است؟یک کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای عنوان کرد که پروژه‌ای مثل استارلینک در کشور تحریمی مانند ایران خدمت‌رسانی نمی‌کند و از طرف دیگر، این شرکت‌ها پایبند به قوانین و مقررات دولت‌ها هستند و بدون دریافت مجوز، سرویسی ارائه نمی‌دهند.

نماینده روسیه در آژانس: مذاکرات‌‌ هسته‌ای وین تقریبا تمام شده استمیخائيل اولیانوف، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه سوم مارس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «دیروز ١١ ماه از آغاز مذاکرات وین گذشت. یک ماراتن طولانی و طاقت‌فرسا. اکنون تقریباً تمام شده است.»